fbpx
життєві історії
– Сільська невістка. Добре, що моя Ларочка не дожила до такого сорому!

– Тату, познайомтеся, це моя майбутня дружина, і твоя невістка, Варвара! – сяяв від щастя Боря.

– Хто ?! – з подивом запитав професор, доктор наук Роман Филимонович. – Якщо це жарт, то не дуже смішна!

Чоловік з гидливістю розглядав нігті на грубих пальцях «невістки». У нього складалося враження, що ця дівчина не знала, що таке вода і мило. Інакше як пояснити бруд під нігтями.

“Боже мій! Як добре, що моя Ларочка не дожила до такого сорому! Адже ми намагалися прищепити цього телепневі кращі манери »- промайнуло в голові.

– Це не жарт! – з викликом сказав Боря. – Варвара зупиниться у нас, а через три місяці ми одружимося. Якщо ти не хочеш брати участь в одруженні сина, то обійдуся без тебе!

– Здрастуйте! – посміхнулася Варя, і пройшла по хазяйськи на кухню. – Це пиріжки, варення малинове, гриби сушені …, – дівчина перераховувала продукти, які діставала з неабияк пошарпані торби.

Роман Филимонович схопився за серце, побачивши, як Варя зіпсувала білосніжну скатертину ручної вишивки, потекшую варенням.

– Боря! Схаменися! Якщо ти це робиш мені на зло, то не варто … Це занадто жорстоко! З якого села ти приволік цю невігласа? Я не дозволю їй жити в своєму будинку! – в розпачі кричав професор.

– Я люблю Варю. І моя дружина по праву може проживати на моїй житлоплощі! – глузливо посміхнувся хлопець.

Роман Филимонович зрозумів, що син просто знущається над ним. Не став сперечатися далі, чоловік мовчки пройшов до своєї кімнати.

З недавнього часу відносини з сином дуже змінилися. Після смерті матері, Боря став некерований. Хлопець кинув інститут, хамив батькові, і вів розгульне безтурботне життя.

Роман Филимонович сподівався, що син зміниться. Чи стане як раніше, розважливим і добрим. Але з кожним днем, Боря віддалявся від нього.

Ось і сьогодні, припер в їх будинок цю селянку. Адже розумів, що батько ніколи не схвалить його вибір, тому і приволік не зрозуміло кого …

Незабаром Борис з Варею розписалися. Роман Филимонович відмовився бути присутнім на весіллі, не хотів приймати неугодну невістку.

Його брала злість за те, що місце Ларочки, чудовою господині будинку, подружжя і матері, зайняла ця неосвічена дівчина, яка і двох слів зв’язати не вміла.

Варвара ніби не помічала поганого ставлення свекра до своєї персони, і намагалася в усьому йому догодити, але робила тільки гірше.

Чоловік не бачив в ній жодного хорошої якості, тільки через те, що дівчина була неосвічена, і з поганими манерами …

Борис, награвшись в зразкового чоловіка, знову став пити і гуляти. Батько часто чув сварки молодих, і тільки радів цьому, сподіваючись, що Варвара поїде назавжди з його будинку.

– Роман Филимонович! – забігла якось невістка в сльозах. – Борис хоче розлучення, більше того, він виганяє мене на вулицю, а я чекаю дитину!

– По-перше, чому ж на вулицю? Ти ж, чи не бездомна … Їдь туди, звідки приїхала. А то, що ти вагітна, не дає тобі права жити тут після розлучення. Прости, але я не стану втручатися у ваші стосунки, – сказав чоловік, радіючи в душі, що нарешті позбутися від настирливої ​​невістки.

Варя заплакала в розпачі, і пішла збирати речі. Вона не розуміла, чому свекор зненавидів її з першого погляду, чому Борис, пограв з нею як з собачку, і викинув на вулицю. Ну і що, що вона з села? Адже у неї теж є душа і почуття …

Минуло вісім років … Роман Филимонович жив в будинку для літніх людей. Літній чоловік став дуже здавати останні роки. Природно, цим відразу ж скористався Борис, по швидкому визначив батька, щоб позбавити себе від зайвих клопотів.

Старий змирився зі своєю долею, розуміючи, що іншого виходу немає. За своє довге життя, він зумів тисячам людей прищепити такі якості, як любов, повага і турбота. Йому досі приходять листи подяки від колишніх учнів … А ось рідного сина, виховати людиною не зміг …

– Рома, до тебе гості приїхали, – сказав сусід по кімнаті, повернувшись з прогулянки.

– Хто? Боря? – вирвалося у старого, хоча в душі розумів, що це неможливо. Син ніколи не приїде до нього, вже сильно ненавидів він батька …

– Не знаю. Мені чергова крикнула, щоб я покликав тебе. Чого ж ти сидиш? Біжи швидше! – посміхнувся сусід.

Читайте також: – Літо, тепло, а я не хочу ні сумочок, ні босоножок, я товста і стара, мені 35. Як полюбити себе?

Роман взяв палицю, і не поспішаючи вийшов з маленької, задушливій кімнатці. Спускаючись сходами, він здалеку побачив її, і одразу впізнав, хоча і пройшло багато часу з їх останньої зустрічі.

– Здрастуй, Варвара! – вимовив чомусь тихо, опустивши голову. Напевно досі відчував свою провину перед тією дівчиною, щирий і простий, за яку не хотів заступитися тоді, вісім років тому …

– Роман Филимонович ?! – здивувалася рожевощока жінка. – Ви так змінилися … Хворієте?

– Є трохи …, – сумно посміхнувся він. – Ти як тут? Звідки дізналася, де я?

– Борис розповів. Ви ж знаєте, він ні в яку не хоче спілкуватися з сином. А хлопчик постійно проситься, то до тата, то до дідуся … Ваня ж не винен, що ви не визнаєте його. Дитині не вистачає спілкування з рідними. Адже ми одні з них залишилися …, – сказала жінка тремтячим голосом. – Вибачте, напевно я даремно все це затіяла.

– Стривай! – попросив старий. – Який він уже, Ванечка? Пам’ятаю, останній раз ти прислала фото, де йому всього три рочки було.

– Він тут, біля входу. Покликати? – нерішуче запитала Варя.

– Звичайно, дочко, клич! – зрадів Роман Филимонович.

У хол увійшов руденький хлопчик, повна, зменшена копія Бориса. Іванко невпевнено підійшов до діда, якого ніколи не бачив.

– Здрастуй, синку! Який же ти вже великий …, – розплакався старий, обіймаючи онука.

Вони довго розмовляли, гуляючи осінніми алеями парку, який прилягав до території будинку для людей похилого віку.

Варя розповідала про своє нелегке життя, про те, як рано пoмepла її мати, і молодій жінці довелося однієї піднімати на ноги сина і господарство.

– Прости, Варенька! Я дуже винен перед тобою. Хоч і вважав себе все життя розумною, освіченою людиною, але тільки недавно зрозумів, що людей потрібно цінувати не за розум і виховання, а за щирість і душевність, – промовив старий.

– Роман Филимонович! У нас до вас пропозицію, – посміхнулася Варя, нервуючи і запинаючись. – Поїхали до нас! Ви самотні, і ми з сином одні … А так хочеться, щоб поруч була рідна людина.

– Дідy, поїхали! Будемо на риболовлю разом ходити, в ліс за грибами … У нас дуже красиво в селі, і місця в будинку багато! – попросив Ваня, її відпускаючи руку дідуся.

– Поїхали! – посміхнувся Роман Филимонович. – Я багато чого упустив у вихованні сина, сподіваюся, що зможу дати тобі те, чого не дав свого часу Борису. Тим більше, я ніколи не був в селі. Сподіваюся, мені сподобається!

– Звичайно, сподобається! – засміявся Ванюша.

facebook