fbpx

Сімейне життя у жінки не склалося, люблячий і турботливий чоловік раптом почав випивати, а потім і зовсім заявив, що вони чужі один одному люди, не розгледів вчасно, на жаль… Зібравши речі, жінка з дитиною вирушила до старенької матері в село!

Іра з чотирирічною донькою приїхала в село рік тому. Сімейне життя у жінки не склалося, люблячий і турботливий чоловік раптом почав випивати, а потім і зовсім заявив, що вони чужі один одному люди, не розгледів вчасно, на жаль…

Зібравши речі, жінка з дитиною вирушила до старенької матері в село. Там все нагадувало їй про дитинство, було тепло і затишно, мати прийняла дочку, зраділа внучці. Так прожили вони рік. А потім бабуся почала хворіти, незабаром і зовсім злягла, Іра доглядала за матір’ю, вела господарство, в будинку все трималося тепер на її тендітних плечах.

Кілька разів приїжджав з міста брат Михайло, довідатися про здоров’я матері, але на цьому його візити і закінчувалися. Ні грошей, ні допомоги від нього жінки так і не дочекалися.

Через рік бабусі не стало. Михайло примчав тут же, взяв на себе всі організаційні справи та Іра особливо то і не вникала ні в що, треба підписати – будь ласка. Брат же рідний, завжди каже правду…

Ось і вийшло, тільки Михайло поїхав, тут же з’явився новий господар будинку…

– Ех, Ірино Іванівно, що ж ви документи щось не дивлячись підписуєте? Продав ваш брат будинок, місяць уже як.

– Куди ж нам тепер з донькою йти? У нас же і немає нікого… це помилка – бігала по будинку Ірина, марно намагаючись додзвонитися до брата. – У мене маленька донька, зима на дворі, ви що виставите нас на вулицю?

– Ні, що ви, ми теж люди і все розуміємо, – відповідав новий власник будинку – я купив цей будинок для своєї мами, вона зараз на лікуванні, через кілька місяців я привезу її в село… на постійто, ви начебто говорили, що за матір’ю своєю доглядали так?

– Казала, я – медсестрою відпрацювала десять років в міській поліклініці, перш ніж сюди переїхати.

Чоловік посміхнувся.

– Тоді сама доля послала мені вас разом з цим будинком. Моїй мамі потрібна буде доглядальниця, я не завжди зможу бути з нею поруч, як раз хотів зайнятися пошуком підходящої кандидатури, ну що погоджуєтеся?

Варвара згідно кивнула. Наступні місяці в будинку йшов ремонт, Ірині було не приємно на все це дивитися, вона попросила, щоб хоча б одну кімнатку залишили недоторканою, на свій подив отримавши позитивну відповідь.

Через два місяці Олексій привіз свою стареньку матір. Маленька Юля кинулася до жінки, щойно та переступила поріг будинку:

– Тепер ти будеш моєю бабусею?

– Напевно так, що ж давайте знайомитися, я – Антоніна Іванівна. Та не метушися ти так, присядь, – кивнула вона Ірі. – Олексій, розпакуй гостинці! Будемо чай пити…

***

Кожен день Іра вимірювала старенькій тиск, готувала їжу, поїла, давала ліки. Поступово їй ставало краще, вона пробувала сама, без підтримки, вставати і навіть виходити у двір. Довгими зимовими вечорами жінки просиджували за теплим ароматним чаєм і душевними бесідами.

Олексій бував у матері рідко, а коли приїжджав – вдома було справжнє свято.

Ось і цього разу він з’явився несподівано для всіх з великими пакетами гостинців.

Назустріч йому вибігла Юля:

– Добрий день, дядьку Олексію, ми з бабусею сьогодні ходили на прогулянку, їй вже набагато краще, ходімо, мама вечерю приготувала, пальчики оближеш! – з порога доповіла дівчинка.

– Я дуже вдячний вам Ірино і мені там спокійніше і мамі веселіше… Сподіваюся і вам з нами добре.

– Дякую, так проходите ж, я вам борщ наллю, пироги беріть, з дороги втомилися напевно.

Олексія так ніхто ще не зустрічав, сімейне життя його ще в перший же рік погіршилось, дружина готувати не хотіла, їй подавай кожен день ресторани та кафе! Дітей вона теж не планувала, їй потрібні були тільки гроші і магазини.

А тут і зустріли тепло, і смачно нагодували, тоді то чоловік зрозумів – ось про яку сім’ю він мріяв все життя. Того вечора Олексій по іншому глянув на Іру, побачивши в ній не просто доглядальницю для матері, а жінку – молоду, красиву і вже яка багато пережила…

З цими думками Олексій поїхав до міста, від його очей не сховалася її тепла усмішка на прощання і сльоза скотилася крадькома по щоці.

Повернувшись додому, він не знаходив собі місця, перед очима стояла Іра – справжня казкова красуня. А вже через тиждень Олексій мчав назад, з великим букетом червоних троянд і колечком в оксамитовому футлярі.

Думки його витали десь далеко з нею, снігопад, поступово переріс у справжню заметіль, по вузькій дорозі було вже не пробратися. Кинувши машину на півдорозі він ліз через замети з квітами.

З’явився на порозі гість застав зненацька всіх домочадців. У той же вечір вона сказала йому «так!»…

Минуло кілька років, правду кажуть, що однією рукою доля забирає, а іншою дає. Олексій та Іра одружилися, жінка знайшла міцну і дружну сім’ю. Вона давно пробачила брата та що вже там гріха то таїти, адже завдяки йому вона і стала знову щасливою, знайшовши дорогих серцю людей!

Фото – ілюстративне.

Сподобалася стаття? Поділіться з друзями на Facebook!

You cannot copy content of this page