fbpx
Суспільство
Скандал у психлікарні: головлікарю повідомили про підозру у катуванні пацієнтів

У Сумській області головлікарю спеціалізованої психіатричної лікарні № 2 повідомили про підозру у залишення в небезпеці і катуванні пацієнтів.

Проведена ексгумація семи тіл пацієнтів психіатричної лікарні, які померли в грудні 2016 року. Згідно з історією хвороб, ці п’ять пацієнтів нібито померли від серцево-судинної недостатності, один – від набряку головного мозку і ще один від інтоксикації.

У той же час експертиза показала, що п’ять пацієнтів лікарні померли від гнійної пневмонії, повідомляє прес-служба прокуратури Сумської області.

“Встановлено, що патологоанатомічне дослідження трупів взагалі не проводилося, складені документи підроблені, причиною смерті п’яти пацієнтів є гостра гнійна пневмонія, викликана тривалим перебуванням у приміщенні зі зниженою температурою. Це особи у віці від 34 до 69 років, які перебували на добровільному лікуванні”, – повідомляють у прокуратурі.

Крім того, також ексгумували тіло 28-річної дівчини, яка померла ще в лютому 2016 року. Тоді причиною смерті вказали інтоксикацію. Однак зараз стало відомо, що за кілька днів до смерті загибла отримала важку травму голови і переломи всіх ребер.

“Встановлено, що патологоанатомічне дослідження спеціалістом проведено поверхово, на трупі виявлено тілесні ушкодження у вигляді перелому всіх ребер з обох сторін і черепно-мозкової травми з крововиливом всередину. Зазначені тілесні ушкодження утворилися за кілька днів до смерті і перебувають у причинному зв’язку зі смертю”, – наголошують у прокуратурі.

Відзначається, що з листопада 2016 року по січень 2017 у відділеннях лікарні, де перебували померлі пацієнти, температура була неприпустимо низькою (від 10 до 18 градусів, при нормі 20 градусів за Цельсієм).

У прокуратурі переконані, що головний лікар не приймала жодних дій, щоб вирішити цю проблему.

“В цілому у зазначений період на лікуванні в закладі перебувало 415 пацієнтів, які страждали від незадовільних умов, зокрема низької температури, в результаті чого п’ятеро з них померли. Сьогодні, 1 березня 2017 року, головному лікарю комунального закладу “Обласна спеціалізована психіатрична лікарня № 2″ вручено повідомлення про підозру за ч. 1 ст. 127 (катування, тобто умисне заподіяння фізичного чи морального страждання шляхом муки з метою дискримінації) і ч. 3 ст. 135 (залишення в небезпеці, що спричинило смерть) КК України”, – повідомили в прес-службі прокуратури Сумської області.

Наразі підозрювану затримано. Прокуратура просить суд взяти її під варту.

Правоохоронці вже провели ряд обшуків у державних установах області, а також за місцем проживання головного лікаря, його заступника з медичної частини та старшої медичної сестри психлікарні. Прокуратура заявила, що зібрала достатньо доказів і вже готує повідомити про підозру ще кільком особам, які сприяли або причетні до злочину. Досудове розслідування триває.

Головному лікарю психлікарні загрожує до восьми років ув’язнення.

Читайте також: СКАСУВАННЯ ВІЗ ДО ЄС ДЛЯ УКРАЇНЦІВ: ТЕРМІНИ І РИЗИКИ

Нагадаємо, скандал навколо лікарні розгорівся наприкінці минулого року, коли обласні чиновники дізналися, що в палатах всього 9 градусів тепла. Тоді звідти вивезли частину пацієнтів, одна жінка через тиждень померла від пневмонії.

Після цього в прокуратурі запідозрили, що від пневмонії за халатність медперсоналу могли померти відразу вісім пацієнтів, і розпочали ексгумацію тіл.

Головного лікаря Сумської обласної спеціалізованої психіатричної лікарні № 2 Лілію Неофітну звільнили із займаної посади у кінці лютого 2017 року.

Джерело.

facebook