fbpx
Економіка
Скільки українці зможуть “заробити” на субсидії після монетизації

В Україні, як заявляють в Кабміні, в найближчі кілька років українці зможуть отримувати субсидію грошима. За словами міністра енергетики Ігоря Насалика, за опалювальний сезон, якщо економити, на монетизації українська родина може заощадити до 10 тисяч гривень.

Наприклад, зараз на опалення одного квадратного метра виділяють п’ять з половиною кубометрів газу. Родині, яка живе в будинку площею 50 квадратів, на місяць може використовувати в рамках субсидії 275 кубометрів газу. Наразі один куб блакитного палива коштує 6,8 гривні, за 275 кубів доведеться віддати 1870 гривень. Частина цієї суми (залежно від доходу родини), за решту компенсує держава.

Якщо замість 275 кубів витратити 200 кубів, гроші, виділені субсидією на оплату 75 кубів газу, можна залишити собі і витратити на власний розсуд.

При цьому монетизації, упевнений фахівець “Нафтогазу” Олексій Хабатюк, повинна передувати масштабна верифікація. Зараз Міністерство фінансів знаходить субсидіантів, які зробили покупку на суму від 50 тисяч гривень, проте знайти тих, хто приховує свій реальний дохід, дуже складно.

“Не виконавши це, переходити до монетизації – це множення проблем. Мотивація до шахрайства зростатиме”, – упевнений представник “Нафтогазу” Олексій Хабатюк.

Зазначимо, Мінфін розробляє закон “Про верифікацію”, розповіли в прес-службі відомства. Проект документа наразі не опублікований. Свій законопроект, який дозволить проводити верифікацію “по-новому”, розробили за рекомендацією Світового банку і в Мінсоцполітики. Документ затвердили на засіданні Кабінету міністрів 1 лютого.

Головне нововведення – поява ревізорів (соціальних інспекторів), які зможуть ходити по родинах і перевіряти, чи дійсно вони потребують допомоги від держави.

Як говориться в проекті закону, інспектор має право “ініціювати дослідження соціальним аудитором матеріально-побутових умов родини, яка звернулася за соціальною допомогою” і “відвідувати одержувачів соціальної допомоги за адресою їх проживання”.

Читайте також: У ХЕРСОНІ КВАРТИРАНТКА ЗАДУШИЛА ГОСПОДАРКУ КАНАТОМ

Соціальні інспектори працюватимуть в органах соціального захисту на місцях. Для цього створять цілу структуру на чолі з регіональними керівниками, яких призначить держсекретар Міністерства соціальної політики.

Джерело.

facebook