fbpx
Авто
“Сподіваємося встигнути до кінця року”- водіям слід бути уважними: радари повертаються на дороги

Досить несподіване рішення щодо організації безпеки дорожнього руху визріває в колуарах МВС.

Національна поліція не встигає восени запустити по всій Україні систему відеофіксації порушень ПДР. Натомість як додаткову міру там збираються повернути на дороги радари TruCAM (так звані фени), які залишилися у спадок від ДАІ. Їх використовували для фіксації перевищення швидкості.

Юристи вже прогнозують вал судових позовів через новий прилад.

«Всі ці системи були на балансі обласних управлінь ДАІ, які сьогодні ліквідуються. Зараз головна причина аварійності на дорогах — перевищення швидкості (більше 25% випадків). А присутність на дорозі інспектора з радаром істотно знижує кількість порушень. Як скоро ми їх повернемо — невідомо, оскільки є технічні та нормативні проблеми їх використання. Сподіваємося встигнути до кінця року», — говорить заступник начальника Управління безпеки дорожнього руху Нацполіції Василь Брянцев.

Як пояснив автоюрист Володимир Караваєв, в спадок від ДАІ поліції дісталося близько 170 трукамів, але застосовувати їх у ручному режимі не дозволяє закон про поліцію, а автоматична фіксація упреться в незрозумілості зі штрафними балами.

«Застосування трукама в автоматичному режимі потрапляє під дію Кодексу про адмінпорушення, в якому сказано, що будь-які правопорушення, які фіксуються в автоматичному режимі, караються зняттям штрафних балів. Але є проблема: у нас не прописана процедура зняття штрафних балів. В протоколі це повинно бути зазначено або десь ще — порядок зняття балів не прописаний», — сказав Володимир Караваєв.

Читайте також: ІЗ 1 СЕРПНЯ ДЛЯ ВОДІЇВ ЗНАЙШЛИ НОВУ ПРОБЛЕМУ

Джерело.

facebook