fbpx
Економіка
Стало відомо, де в Україні будуть зберігати ядерні відходи

В Україні будується кілька сховищ для відпрацьованого палива атомних електростанцій. В цілому, їх буде чотири: два в Київській області, інші – при Запорізькій і Хмельницькій АЕС. Про це в ефірі ZIK заявив віце- прем’єр- міністр України Володимир Кістіон.

“Сьогодні в Україні будується кілька сховищ для відпрацьованого палива атомних електростанцій. Зокрема, одне з таких сховищ буде створено при Запорізькій АЕС. Ще одне сховище будується в” зоні відчуження “, тобто на території Чорнобильської електростанції. Більш того, саме це сховище повинне забезпечити зберігання ядерного палива, яке буде вилучено з енергоблоків Чорнобильської АЕС “, – зазначив Кістіон.

Всього в Україні побудують чотири нові сховища для відпрацьованого ядерного палива АЕС. “Наступне сховище для відпрацьованого палива плануємо побудувати при Хмельницькій АЕС, і ще одне – в Київській області, поруч із зоною відчуження”, – додав Кістіон.

Політик також запевнив, що два енергохраніліща поблизу столиці не зашкодять здоров’ю киян і будуть повністю безпечними для їх життя. “Якщо дотримуватися всіх технологічних регламентів, то жити у таких сховищ цілком безпечно”, – сказав віце-прем’єр-міністр України.

Кістіон також заявив, що 11 травня на засіданні уряду було створено спеціальний фонд, куди надходитимуть кошти від роботи АЕС, які в подальшому будуть спрямовані безпосередньо на будівництво всіх чотирьох сховищ відпрацьованого палива АЕС.

Україна витрачала близько 200 млн доларів на відправку і зберігання відпрацьованого ядерного палива в Росію.

З 2014 року в Україні будується Централізоване сховище відпрацьованого ядерного палива (ЦСВЯП) на території Чорнобильської зони. Там відпрацьоване паливо повинне буде зберігатися в очікуванні переробки в Україні. Контракт на спорудження ЦСВЯП був підписаний з американською компанією Holtec International ще в 2005 р.

Читайте також: УКРАЇНЦЯМ НЕ ВИСТАЧАЄ ГРОШЕЙ НА М’ЯСО: ЯК ПОДОРОЖЧАЄ СВИНИНА, ЯЛОВИЧИНА І КУРКА

Джерело.

facebook