Сваха моя має дачу, а то сезон копання картоплі і консервації. Ясне діло, що їй не до онуків. Ось вона й подзвонила мені, щоб пожалітися. Як мені за дочку соромно було, ви й уявити не можете. “Як не будете з онуками у вихідні сидіти, я вам забороню з ними бачитися”, – сказала їй Уляна. А окрім всього в мене в неділю день народження, а Уляна проти, щоб свекруха і вона за одним столом сиділи.
Зі свахою я в хороших стосунках, тому коли вона подзвонила і почала ридати в слухавку, я засмутилася, а все тому, що мова йшла про мою дочку Уляну. Я не сподівалася від неї такого.
Ми з чоловіком і сином, якому шістнадцять років, живемо в невеличкому районному центрі на Хмельниччині.
Я працюю бухгалтером в райвідділі, чоловік мій менеджер в одній будівельній компанії. Ми середньостатистична сім’я. Не шикуємо, але, дякувати Богу, не бідуємо.
Син ще навчається, а ось дочка наша старша і вже шість років, як заміжня.
З чоловіком і двома дітьми молоді живуть в Хмельницькому.
Неподалік від них і квартира моїх сватів.
Люди вони дуже хороші. Ми зустрічаємося на свята, то вони до нас, то ми з чоловіком до них. Завжди подарунками обмінюємось.
Свати мої хоч і з міста, та мають дачу і трішки городу, де сваха і помідори вирощує і огірки і картопелька своя завжди є.
І ось що власне сталося. Моя дочка рік тому стала вдруге мамою. Старшій нашій онучці скоро п’ять буде. Чи то вона замучилась дома одна з ними сидіти, бо зять на роботі, чи що, але почала вона висувати батькам Олега умови.
– Ви повинні в суботу і неділю сидіти з онуками, бо нам з вашим сином треба побути наодинці і трішки відпочити.
Сваха раз посиділа, другий, а коли прийшлось копати картоплю і консервувати огірки і помідори – відмовила.
– В 21 столітті ніхто нічого вже не консервує. Все можна в супермаркеті купити. Нам цього не треба. Якщо не будете нам з дітьми допомагати, то я забороню вам з ними бачитися, – сказала моя дочка своїй свекрусі.
Як мені було соромно все це слухати від свахи, ви собі не уявляєте.
Я не хотіла з Уляною по телефону все це виясняти, тому поїхала при першій можливості до області.
– Ти в нашу сім’ю не лізь. Якщо не хочеш, щоб я з тим зверталася до свекрухи, то сама приїжджай і сиди з онуками.
Я не знаю як вплинути на свою дочку. Чи це в неї якась депресія, чи що, я не знаю.
Та окрім цього всього в неділю в мене день народження, не ювілей. Але сваха ще місяць тому казала, що приїде. Я ж почала готуватися, а тут дочка подзвонила, щоб я і не думала її просити.
Ще декілька днів в мене в запасі є. Надіюсь, що в дочки ці “коники” минуть.
В когось була схожа ситуація? Як з цим боротися?
Автор – Наталя У
Текс підготовлено на основі реальної історії. Фото лише для ілюстрації. Імена змінено.
Передрук категорично заборонено!
У вас є подібний досвід? Довірте нам свою історію!
Недавні записи
- Я не хочу старіти сама! Ніколи не думала, що перестану радіти своїм дням народженням! Але зараз мій 70-річний ювілей, який я зустріну 10 грудня, мене не радує. Я почуваюся зовсім самотньою при живому синові, а все через те, що я не порозумілася з невісткою, не стала їсти ту її дієтичну нісенітницю. Та зараз би я вже згідна. У будинку немає ні м’яса, ні курки. Тільки риба, яйця та сир, іноді навіть не справжній. Принесла їм цукерки ще на минуле Різдво: карамель, желе, нуга, вафлі, шоколад. Так невістка їх викинула
- Майже рік нема мого захисника, а зі мною і сином живе мама чоловіка. Я сама її покликала минулої зими, щоб їй не було так самотньо і сумно. Я думала, разом нам буде легше. Але я більше так не можу, дуже хочу знову відселити свекруху, та Віра Василівна в свою квартиру переселенців пустила. Вона щовечора співає Макарчику ту саму колискову і називає його Микитою, готує щодня тільки те, що любив малим і вже дорослим Микита. На стіл, коли ми сідаємо їсти, ставить для Микити тарілку і кладе прибори
- На вихідних в невістки був день народження. Я купила гарну подарункову торбинку, поклала туди шкарпетки, шампунь і цукерків до повної, трюфеля, ті, які невістка полюбляє. Прийшовши до дітей, я привітала їх гарними побажаннями і вручила подаруночок. Та від відповіді невістки я ледь не почервоніла. “Тут, лише торбинка красива, а вміст, так собі”. За столом я себе почувала незручно, довго не сиділа, сказала, що звикла швидко лягати спати. А сьогодні, як плівку перемотую в голові ці слова
- Нас з сестрою ростила й виховувала тітка Ліда, мамина сестра. І ось тітки не стало. Ми сиділи якраз за поминальним столом, коли я зважилася розпочати цю розмову, обличчя моєї сестри вмить змінилося. Але я маю подбати про свою дитину і забезпечити її, як сестра не розуміє! Нині ми не спілкуємося. І так, я її розумію
- Моїй свекрусі всього 55 років, жінка в соку! Так ні ж, ломиться жити до нас, як свекра не стало, хоче аби я перед нею на задніх лапках скакала, подай-принеси. Вона втомилася, їй важко – втратила чоловіка, таке в країні коїться. Свою квартиру переселенцям хоче в оренду віддати і з нами грішми ділитися, чоловік в захваті від ідеї мами. Зарано ще вінки купувати, а вона зібралася! Краще би заміж ще вийшла. Готувати вона так і не навчилася, хіба що кілька дуже вже буденних страв страв: макарони, смажена картопля і яєчня, не більше. До прибирання ставиться за принципом «головне, щоб не як у свинарнику». От нащо це мені в моїй квартирі? Він хоче взяти кредит у банку та поміняти мою квартиру з доплатою на трикімнатну