– Так я до доньки їжджу, вона народила три місяці тому другу дитину, – розповідала жінка років шістдесяти попутниці в приміській електричці. – А старшому онукові всього три роки виповнилося. Вона одна з ними цілими днями. Треба допомагати!
У попутниці на колінах сидів крихітний песик в яскраво-жовтому комбінезоні і пінетках. Власне, на тему собачки пані та зачепилися мовами спочатку. Обговоривши породу, корм і особливості змісту вихованця, вони перейшли до розмови «за життя».
– Кожен день, чи що, їздите до дочки? – співчутливо запитала господиня собачки. – Адже це важко! У мене чоловік так два роки їздив на роботу, каже, важко! Навіть молодому і здоровому чоловіку. У минулому році знайшов роботу недалеко від будинку, радості не було меж…
– Ну не кожен, звичайно, день їжджу, але разів зо три-чотири на тиждень доводиться! – зітхнула бабуся. – Гуляю з коляскою, речі гладжу, їжу готую, поки дочка з дітьми. Іноді старшого онука вожу куди-небудь – на майданчик або в поліклініку, якщо треба. Іноді в магазин треба терміново збігати… Справ вистачає! Ми з донькою удвох крутимося цілий день і ледве даємо собі раду. Не уявляю, як би вона одна була…
– А чоловік у дочки є? Він чомусь не допомагає?
– Є, звичайно, – як ніби навіть образилася подруга. – Допомагає, коли може. Але може нечасто – він на роботі впродовж дня. Приходить увечері, о дев’ятій-десятій, допомагає укласти старшого і на цьому дякую…
– А друга бабуся? Не ближче живе?
– Сваха? Живе-то вона дійсно ближче, але в плані допомоги на неї де сядеш, там і злізеш. Вона чомусь впевнена, що не вона, а син повинен їй допомагати… Їй постійно щось треба. Те на зуби у сина гроші просить, то на лікарів, то на аналізи і постійно!
– Хворіє, чи що?
– Так насправді не більше, ніж інші люди в її віці. Нічого критичного. Але лікуватися любить, цього не відняти. Причому, не безкоштовно. Зараз ось в санаторій зібралася, думаєте, на пенсію свою? Ні! Знову у сина випросила кругленьку суму… Не розумію я такого! Мені здається, соромно має бути у дітей гроші просити. Тим більше коли один годувальник, двоє дітей і дружина в декреті! Дітям і так важко. Я ні копійки у них не беру. Як можна!
– Слухайте, ну ми з вами всієї ситуації не знаємо. Якщо дійсно на лікування треба, то у кого їй ще просити? Ось ви говорите, на зуби бере. Так це зрозуміло. Стоматологія в наш час – задоволення дороге. І без зубів теж не можна…
– Ну, знаєте! З гострим болем в стоматології у нас допомогу і безкоштовно нададуть. І без зубів – це не без ніг, вибачте. Прожити можна. Якщо немає грошей, то що ж робити? Я ж якось обходжуся набором медичних послуг. Мені не приходить в голову просити грошей у дочки. Хоча у них з чоловіком загальний бюджет. Чому ж сваха просить і бере без комплексів?
Фото – ілюстративне.
Сподобалася стаття? Поділіться з друзями на Facebook!
Недавні записи
- Свого сина Галина Петрівна не виховувала. Принесла “в подолі” і віддала своїй мамі. Мій чоловік виріс такою чудовою людиною завдяки бабусі. Дай Бог їй здоров’я. І коли в нас народилася дитинка, свекруха, яка вела не дуже гарне життя, почала мене вчити, як виховувати Миколку. Бо бачте, він мені колись на голову вилізе. – Надто сильно ти про нього піклуєшся. Самостійним він ніколи не стане!
- До сина на ювілей з пустими руками я не йшла. В невістки маленька дитина, і вона відразу ж попередила, що всю гостину вона буде замовляти. Ну, думаю, скільки там тих суш в коробочці. Я стала ні світ ні зоря, котлет насмажила, олів’є приготувала, огірки і помідори вквасилися. – Ви сідайте на диван! З хвилини на хвилину має доставка під’їхати. – Та чого чекати! В мене все є. – Я давай витягати продукцію з сумки. Я ж і подумати не могла, що невістка так на це відреагує. Відтепер буду на гостину до них йти, як пані: телефон в сумочку і все!
- Свекруха моя знову умудрилася вчудити! Ну скільки пояснювали, просили людину – все одно своє гне. Ось і зараз. Але вона весь час забуває про це прохання, ну або навіть абсолютно свідомо ігнорить його. Притягла дитині розумний телефон, який, само собою, у малого вже є
- Оскільки у нього за містом невелике господарство, є живність – коза. кури-качки – та город, його дні з коханою жінкою мають бути дуже насиченими. Підйом із самого ранку. Потім робота. Догляд за тваринами та майбутнім урожаєм. Неспішно, без фанатизму. Але щоб аж до обіду. Потім невелика перерва й знову працювати – все, як у наших предків. Вони роботи не боялися і жили сто років. Моя квартира в центрі Луцька йому як п’яте колесо
- Учора моя невістка Олена мала 36 років. Та я поїхала у місто до дітей на два дні раніше – щоб усе їй допомогти, разом приготувати всілякої домашньої смакоти – голубців, завиванців, холодцю, перців нафарширувати, торт спекти, млинців з сиром солодких . Привезла з села всього свого – курку, качку свої, свининки на холодець купила в сусідів, яєць – теж своїх, мочка і сиру, тільки зробила. Ну й овочів-фруктіва, само собою. Ледве доперла все маршруткою! А сьогодні вже поїхала зранку додому, наплакалася всю дорогу і заспокоїтися не можу – ну так прикро! Ну хіба так можна??? Все запхала в холодильник і не глянула. А відмітили – просто сором