Ми з чоловіком з різних областей. Розписались ми, можна скати, “днями”. Я зі свекрухою і свекрами знайома не була, хоча зустрічалися ми з Андрієм більше року.
З моїми батьками він знайомий, оскільки живуть вони ближче.
І ось на Зелені свята ми прийняли рішення, що пора поїхати до них разом.
Живуть свекри в селі. Великої господарки не мають. По подвір’ї ходять курочки і гуска з маленькими гусенятами. Корову вже продали, бо сил все це доглядати вже немає.
У Андрія є ще рідний брат, але він перед 24 лютого як поїхав на заробітки в Польщу, так і не повернувся. Я краєм вуха чула, що на даний час він вже в Німеччині працює. Василь ще не одружений.
І ось власне повернемось до поїздки.
Я сильно хвилювалася, якщо чесно. Я часто чула, як батько Андрія з ним спілкується по телефону. Він грубий, говорить все в наказовому тоні. Я до такого не звикла.
Мама ж дуже тихенька жінка, з розповідей Андрія.
І ось яку картину я застала в них дома.
Мама на кухні бігала туди-сюди в фартушку. В гості повинна була ще зайти її сестра рідна з дочкою і зятем.
Я взялась відразу за допомогу. Свекруха це оцінила і дуже мені дякували.
Коли все було готове, зателефонувала ця сестра, і сказала сідати за стіл без них, що вони запізнюються.
Свекор сидів в дальній кімнаті з газетою в руках. Я ж прийшла і сказала, що сідаємо за стіл. Він так на мене дивно подивився, і нічого не відповів.
Потім свекруха його гукнула – тишина!
І вже після цього вона попрямувала в кімнату, щоб особисто йому сказати, що “його величність” можуть йти до столу.
Коли ми були наодинці з Андрієм, я його спитала, чому тато так дивно сьогодні поводиться, а він відповів, що це не сьогодні, а все життя так.
– Тато в нашій сім’ї цар і бог. Його слово закон. Ніхто не має права йому перечити.
Річ у тім, що в свій час він працював головою сільської ради. Він звик бути в центрі уваги. Також я дізналася, скільки мама натерпілася через нього.
Виявляється, не на одній чужій подушці він полежав замолоду.
Мама завжди мовчала, бо не гоже було розлучатися, що ж люди скажуть.
І ось його такий “царський” характер залишився до сьогодні.
Читайте також: На Трійцю був день народження в онука. Ми з чоловіком прийшли гонорово, з конвертом, а ось свати подарували аж коробку цукерок. – Дай Бог, щоб наступного року було легше, і ми купимо подарунок за два роки. – І це в них такі балачки повторюються з року в рік. Але через тиждень я дізнаюся, що вони зі сватом купили собі нову плазму. І ці “бідні взяли її не в кредит, а повністю розрахувалися. Ось так себе треба любити. Мені б соромно було на їм місці
Мені дуже шкода свою свекруху. До того ж, вона зараз хворіє. Це як в тій казці “битий не битого везе”. Так мама Андрія все на собі хвора й тягне…
В наш час таке ніхто терпіти не буде…
Автор – Наталя У
Передрук заборонено!
Фото ілюстративне спеціально для ibilingua
Недавні записи
- Півроку тому я розлучилася. І тепер зустрічаюся з рідним братом колишнього чоловіка. І колишня свекруха знову може стати діючою. У нього була своя квартира, непогана робота, а ще він на 5 років за мене старший. Ну й що, що особливо не любила. Що ж ти раніше мовчала, коли твій син покинув мене саму. І взагалі, це якось не по-божому і грішно. На що я їй відповіла, що, звичайно ж, розповім її онуку, коли він підросте
- Коли я побачила ціну на гелі для душу невістки, яку вона випадково залишила, – то ввечері влаштувала з нею серйозну розмову і попросила плати за квартиру або зʼїзджати. Поки мій син боронить Україну, у неї пляшечка в душі за 1000 гривень!
- Ми з чоловіком важко працювали, аби і доньці хватило на життя і нам залишалося. Звісно, не легка це задача. Навіть прийшлося зайняти гроші аби оплати навчання. Та схоже це все були дрібниці. Того літа на Львів прилетіло від “сусідів”. Біда сталася біля гуртожитку доньки. На щастя, то були канікули і все обійшлося, якщо так можна сказати. Єдине, що з поганого сталося, це повилітали вікна. Гроші на ті вінка збирали, обіцяли поставити до 30 вересня. Але є одне “але”
- Сестра в Італії жила багато й заможно довгі роки і я їй заздрила. Її розкішному життю, достатку,фінансовим можливостям. Нам так не жити! Місяць тому Галина повернула в наше рідне село на Полтавщині і приголомшила мене своєю пропозицією. З’явився наш первісток – синочок Даня. Минуло ще два роки, і народилася йому сестричка, дівчинку ми назвали Люба, на честь моєї бабусі. А ще через рік наша родина поповнилася третім малюком та стала багатодітною
- Мені стає не по собі, коли я чую, що двадцятилітні вже заміж виходять. Моїй дочці вже тридцятка минула, а вона досі “холостякує”. Моя Вікторія мила і дуже гарна дівчина, просто в час, коли дівчата виходили заміж, вона багато вчилася. І ось мене вже який день не покидає думка, щоб посватати її з кимось. Моя мама так зі мною зробила, і скажу відверто, я дуже щаслива в шлюбі з Денисом