fbpx

Свекруха подарувала онукові на день народження робота і самокат, а моя мама – кольорові олівці… Вручила з таким виглядом, ніби олівці з золота відлиті і діамантами інкрустовані. Єва: «Ви чули? Вона свою свекруху мамою називає!» Мама: «Чула-чула. Ось нехай від цієї «мами» квартиру і успадковує! Я впевнена, що Артемчик – не онук цієї… Бач, розщедрилася. Знала б, що не її онук, шиш б такі подарунки дорогі подарувала!»

До сина бабуся в гості приїжджала, вперше за останні півтора року. Привезла упаковку кольорових олівців, цілих 6 штук в наборі. Вручила Артему з таким виглядом, ніби олівці з золота відлиті і діамантами інкрустовані.

Ну все, бабусин борг виконаний. Тепер бабуся може сміливо всім розповідати, що онука вона, і тільки вона, утримує і забезпечує всім необхідним. Дитина ж більше ні в чому не має потреби, тільки в упаковці олівців раз на рік. А що, гарна штука. Захотіла дитина, наприклад, яблуко. Дістав олівчик, намалював яблучко. Звідки яблучко? Бабуся постаралася. Так само і з одягом. Синій олівчик взяв – ось тобі і джинсики нові. Так, при належній фантазії, можна і квартиру намалювати, так бабусі потім в ніжки кланятися за щедрість.

Головне, весь двір щиро вважає мою маму благодійницею. Їде син на новому велосипеді. Сусідки запитують:

– Ой, який гарний велосипед у тебе? Хто тобі купив?

– Бабуся! – гордо відповідає дитина.

І невтямки кумам, що мама моя і ні до чого. Це свекруха у мене – золото, внука любить і балує. А ніхто не вірить.

Мені все так і кажуть, що пощастило мені з мамою, яка вона молодець, як про онука піклується.

Переконувати і пояснювати, що мама моїй все одно на всіх, крім мого брата і його дітей, я нікого не стала – рознесуть потім плітки по всьому двору. А воно мені треба?

Вручивши олівці онукові, моя мама запитала:

– А де торт? Де гості?

– Який торт?

– День народження в тебе ж! Або що, я онукові подарунок вручила і все, можу йти додому, спіймавши облизня? – роздратовано запитала мама.

– Через тиждень день народження. Не сьогодні. Артему через тиждень виповниться 7 років, – відповіла я.

– А, ну я тоді через тиждень прийду! – зраділа мама.

Вона забрала у внука олівці, засунула їх назад в уже надірвану коробочку. Окинула її критичним поглядом і пробурмотіла собі під ніс:

– Нічого, скотчем підклеїмо.

Через півгодини після того, як мама пішла, зателефонувала Ольга Микитівна.

– Я в магазині, очі розбігаються. Як думаєш, що краще – робот на пульті управління або самокат? У самоката колеса світяться!

– Не знаю, мамо. Ти сама виріши. Або візьми, що подешевше. Що б ти не купила, в порівнянні з подарунком другої бабусі, це буде бомба, – розсміялася я.

– Знову переплутала? Що за жінка! Дату народження свого онука запам’ятати не може! Мабуть, знову бульбашки мильні подарувала? – запитала моя свекруха.

– Ні, олівці. Кольорові і цілих шість штук. Правда, назад забрала, коли дізналася що з датою помилилася, – сумно поскаржилася я.

– Не переймайся! Може, у людини з грошима сутужно. Головне – увага! Все, вирішено: беру і робота, і самокат. Цілую! Артемчику і Ромі привіт передавай! Бувай!

– Бувай, мамо! – попрощалася я зі свекрухою.

Не встигла я прибрати телефон, як зателефонувала дружина у мого брата, Єва:

– Слухай, я не встигну подарунок купити, та й грошей особливо немає. Можна я у своїх іграшок назбираю і Артема подарую? Нічого, що б/вушні? А святкувати де будемо? Нам місяць тому, на день народження молодшої, твоя мама дитячу кімнату оплатила, ще й аніматорів замовила! Таку ляльку потрясну подарувала, метр ростом, ще й розмовляє! Шкода, ви прийти не змогли. Ну все, ми домовилися – з мене іграшки! Бувай!

Сьогодні.

Подарунки вручили після з’їденого торта. Артемко був щасливий. На пакет з поламаними іграшками, піднесений сімейством мого брата, і на упаковку олівців в підклеїній коробочці від моєї мами син не звернув ніякої уваги. Самокат сина теж не надто вразив. А ось робот, вручений бабусею, привів Артема в захват.

– Мамо, уявляєш – це робот-шпигун! Він може підслуховувати і записувати! І я навіть вже записав, ось слухай!

Син натиснув на кнопку на пульті, з робота пролунало шипіння і цілком помітні слова:

Єва: «Ви чули? Вона свою свекруху мамою називає!»

Мама: «Чула-чула. Ось нехай від цієї «мами» квартиру і успадковує! Я впевнена, що Артемчик – не онук цієї… Бач, розщедрилася. Знала б, що не її онук, шиш б такі подарунки дорогі подарувала!»

Єва: «Поговоріть з дочкою. Нехай вона хоча б самокат моєму синові віддасть. Не можна ж так дітей балувати!»

На жаль, динамік у робота досить гучний. І те, про що розмовляли жінки, стало надбанням усіх присутніх.

Вони не розгубилися, а почали переконувати Артема в тому, що це нечесно, що його бабуся подарувала йому два дорогих подарунка. І що один з них він зобов’язаний віддати своєму двоюрідному братику.

Син відмовився навідріз. Мама з Євою звинуватили мене в його поганому вихованні, і, забравши свої подарунки, пішли всім натовпом.

– Що ж. Пощастило тобі з родичами. На таких убогих і злитися – гріх, – сказала Ольга Микитівна, і обняла мене. – Ти не засмучуйся. Зате у тебе є я! І всі ми!

Передрук без посилання на Ibilingua.com. заборонено.

Фото ілюстративне, з вільних джерел, pexels.com

Сподобалася стаття? Поділіться з друзями на Facebook!

You cannot copy content of this page