fbpx

Свою чеську квартиру я віддала біженцям з України, знайомій родині, а сама повернула в рідні Чернівці, бо мама старенька залишилася нікому не потрібною. Я відчинила свою квартиру своїм ключем і сказала сину й невістці збирати речі. Тепер я ще й погана

На роботу в Чехію я поїхала 20 років тому, коли сину було 17 років і він вже був досить самостійним, навчався у коледжі. А мене запросили колеги в Прагу на гарну посаду в медичній сфері.

Вадиму я залишила квартиру, у яку він згодом і привів молоду дружину, у ній народилися їхні двоє дітей.

Квартиру я на сина не переоформляла, адже Вадим у мене один, і так йому все дістанеться.

Я не особливо допомагала родині сина грошима, вірніше сказати, взагалі не давала їм грошей, тільки на свята надсилала подарунки.

Ніколи я не розуміла наших заробітчанок, які їхали працювати закордон, а всі гроші – дітям в Україну, навіть якщо ті діти вже дорослі і просто сіли матерям на шию.

Я дала сину й невістці можливість не платити за орендоване житло, а збирати на своє, хіба цього не достатньо?

Також ми домовилися, що діти будуть підтримувати мою маму, яка живе в селищі недалеко від Чернівців. Але мама на той час, коли я їхала в Чехію, була ще повною сил жінкою і нікому клопотів не завдавала.

І ось проминули 20 років. Я за цей час купила собі у живописному передмісті Праги однокімнатну квартиру-студію, мало не вийшла вдруге заміж, але втратила коханого чоловіка – його забрала кілька років тому хвороба.

А в Україні в мене онуки-підлітки і вже старенька слабка мама, яка дуже здала останнім часом, бо багато хвилюється і переживає через ці всі події.

Тому я і вирішила повернутися додому, доглянути маму, адже син і невістка майже не їздять до неї, говорять, що їм ніколи за роботою.

Все вони крутяться-заробляють, от тільки так і живуть досі в моїй квартирі, на свою так і не спромоглися.

Готуючись до переїзду додому, я знайшла у рідних Чернівцях собі аж дії роботи – лікарі зараз потрібні, тож працюю у двох закладах – державному й приватному.

Коли я місяць тому повернулася, я відкрила свою квартиру власним ключем, але явилося, що мені не раді, це яскраво демонстрували і Вадим, і невістка Оля.

Коли ми вечеряли всі разом у натягнутій обстановці, я їм повідомила, щоб шукали собі орендоване житло і збирали речі, а я буду забирати маму з селища і побити ремонт в квартирі, адже вони за 14 років життя навіть шпалер жодного разу не переклеїти.

Вадим спробував дорікнути мені, що якби я їм допомагала грошима, то вони б все робили, але я одразу поставила його на місце: вони й так мають дякувати мені за безкоштовне довготривале проживання, а те, що вони виявилися не здатні заробити на своє житло – не моя вина й турбота.

Отже, я повернулася з Чехії в рідні Чернівці, а свою чеську квартиру я поки що віддала біженцям з України, знайомій родині.

Працюю, роблю на свої збереження в квартирі ремонт і через кілька тижнів вже заберу до себе маму.

От тільки для сина й невістки я тепер стала поганою і вони зі мною не спілкуються зовсім.

Чи дійсно я вчинила з ними несправедливо? А як тоді треба було?

Автор – Олена М.

You cannot copy content of this page