fbpx
Суспільство
Сидячий спосіб життя не шкодить здоров’ю

Вчені спростували усталену думку, що сидяча робота шкодить здоров’ю. Відсутність спортивної активності не впливає на здоров’я людини і не призводить до ранньої смерті, як вважали раніше.

До такого висновку американські експерти прийшли, спостерігаючи за 5 тис. людей протягом 16 років. Протягом усього цього часу вчені спостерігали за учасниками експерименту, збираючи інформацію про те, як вони проводять свій час і скільки часу присвячують фізичним вправам.

У першій групі люди регулярно займалися в тренажерному залі, а в другій групі вели пасивний спосіб життя, замінивши гантелі телевізором на дивані.

В результаті виявили, сидячий спосіб життя не призвів до появи захворювань, а стан організму людей, що ведуть розмірений спосіб життя – кращий, ніж в активних людей, інформує mir24.tv.

Однак, вчені все ж наголосили, якщо сидячий спосіб не зашкоджує організму, то фізична активність має позитивний вплив на здоров’я – зміцнює всі системи організму. До того ж, люди, які активно рухаються, менше страждають депресіями, ніж “ліниві”.

Але вчені все ж рекомендують через кожні 20 хвилин сидіння 8 хвилин постояти і 2 хвилини походити. Це допоможе зберегти на нормальному рівні щільність кісток і м’язів.

Вчені стверджували, що сидячий спосіб життя є причиною 3,8% смертей. На підставі наукових публікацій з 2002 по 2011 роки з 54 країн виявили, сидячий спосіб життя викликає ожиріння, схильність до інфаркту та інсульту, а також травми хребта. Найбільше через відсутність фізичної активності вмирають в західній частині Тихого океану, Європі та Північній Америці, а найменше – в державах Південно-Східної Азії.

Активний спосіб життя перешкоджає розвитку раку шийки матки. Досить займатися спортом 30 хвилин в день, щоб знизити ризик розвитку захворювання.

Читайте також: ЯК ПЕРЕЙТИ НА ПРАВИЛЬНЕ ХАРЧУВАННЯ: ТОП-5 ПРОСТИХ СПОСОБІВ

Джерело.

facebook