fbpx

Сил вже не було у Стефанії бачити, як кожного дня Калина Іванівна сідає на лаву напроти їх будинку, який сама ж їм і віддала, і до останньої вечірньої маршрутки в райцентр дивиться зі сльозами на своє колишнє обійстя. Оце влаштувала їм бабуся! Стефа вийшла заміж за Степана, маючи двох діток, і одразу полюбила родину чоловіка за те, що її прийняли

Стефа вийшла заміж за Степана, маючи двох діток, і одразу полюбила родину чоловіка за те, що прийняли її і синочків, Петрика й Назарчика. Через два роки в них народилася донечка Марійка.

І все б добре, якби не житлове питання.

Степан – з багатодітної родини, їх аж п’ятеро. Стефа – сирота, крім якоїсь далекої родички в неї нікого немає.

Пожили трохи по знімним квартирам у райцентрі, але дуже важко фінансово було. Стефанія в декреті, прибуткової роботи для Степана в маленькому містечку годі шукати.

І ось рідний дядько Степана запропонував вихід: він забере до себе свою маму, Степанову бабусю Калину Іванівну, а вони переїдуть в її будиночок, який, щоправда, в селі. Але там працює успішне місцеве господарство, і дядько пообіцяв через хорошого знайомого влаштувати Степана туди на роботу.

Бабуся Калина вже й сама хотіла до когось із дітей по-ближче, бо важко самій. І коли старший син Володя, в якого вже повиростали всі діти, запросив її до себе, вона зраділа, погодилася.

І ось Степан зі Стефою і трьома дітками – в селі. Не одразу, але звикли, і навіть сподобалося. Свіже повітря, свої садочок і город, є, де малим побігати. За рік зробили ремонтик, батьки Степанові допомогли, чим могли.

Жити-радіти, як кажуть.

Але халепа прийшла, звідки не чекали.

Калину Іванівну дядько Володимир з дружиною наче й турботою оточили, окрему кімнату, колишню дитячу, для неї облаштували. Але щось бабусі не пішло…

Та що – не звикла старенька в квартирі. Душно їй тут, тісно, все не так. Почала проситися назад в село.

Володимир намагався пояснити, мовляв, мамо, там же будиночок невеличкий, а в них троє діток, ми ж тебе не ображаємо, піклуємося про тебе. Та бабуся знай своє гне – додому хочу і все.

А потім Калина Іванівна що собі придумала: як тільки син з невісткою на роботу – вона тихенько тупцяє на зупинку маршрутки, яка стареньких пенсіонерів безкоштовно перевозить, і їде на цілий день в своє село, прихопивши бутерброд.

Кожного дня Калина Іванівна сідає на лаву напроти свого будинку, який сама ж віддала Степанові і його родині, і до останньої вечірньої маршрутки назад в райцентр дивиться зі сльозами на своє колишнє обійстя.

Оце влаштувала їм бабуся!

Стефа виходить, запрошує у двір, до хати, бо ж від людей же соромно, а баба Калина – ні в яку.

– Я тут, Стефочко, посиджу, подивлюся на хату свою, та поїду до Володі. Ти не хвилюйся, займайся своїми справами, дітками.

Ну не заносити ж її силоміць!

Аж звикли всі до неї за пару місяців. Та скоро ж похолодає, як тоді? Закривати Володимиру бабуню в квартирі?

– Якось, та помістимося, а потім ще кімнату добудуємо до хати, – сказала, зітхнувши, Стефа Степанові.

Поїхали до дядька, забрали Калину Іванівну назад в село.

У бабусі аж здоров’я покращилося, допомагає Стефі в городі, з дітками. Картоплю почистити чи ще якісь дрібниці по господарству. Тісно, але нічого, вже он стіни шлакоблочні вигнали, скоро будинок більшим стане.

Стефа, вчитель за освітою, репетиторством займатися в селі почала, то Степану вже й легше, та й зарплата в нього в агрофірмі хороша.

Звісно, іноді Калина Іванівна дратує чимось молодих, інколи – вони її, але все одно всім добре.

– Все ж точно краще, ніж дивитися на Калину Іванівну на лавці, – говорить Стефа чоловікові, посміхаючись. – Нехай ліпше квасолю перебирає чи в квітничку порається, он який він у неї прибраний і кольоровий, всім око радує!

Автор – Альона Мірошниченко

Спеціально для Ibilingua.com.

Передрук без згоди автора суворо заборонено.

Фото ілюстративне, з вільних джерел, pixabay.com

Сподобалася стаття? Поділіться з друзями на Facebook!

You cannot copy content of this page