fbpx
життєві історії
Син з невісткою і дворічними двійнятами переїхали поки що до мене на Львівщину. Я їм і готую, і прасую, як то кажуть. Син на роботі, Юля в декреті. По іронії долі у нас з невісткою в один день день народження, і він був позавчора. Ви навіть не уявляєте, чим він привітав мене і як – її! Про цю дівчину я можу багато чого розповісти і, мабуть, так і зроблю. Насамперед її батьки – не дуже багаті селяни. І ось позавчорашній день. Син повертається з роботи і вітає мене

Так сталося, що син з невісткою і дворічними двійнятами переїхали поки що до мене на Львівщину. Я їм і готую, і прасую. Син на роботі, Юля в декреті. По іронії долі у нас з невісткою в один день день народження, і він був позавчора. Ви навіть не уявляєте, чим він привітав мене і як – її!

А позавчора, як я вже сказала, у нас з невісткою були дні народження.

Я пам’ятаю, як мій син, ще будучи маленькою дитиною, вставав у цей день із самого ранку і дарував мені приховані раніше квіти. Якщо тато розщедриться, то навіть пригощав шоколадкою. Все це було дуже мило та приємно. Потім ми сідали за стіл, снідали і балакали про різне. Я приймала вітання і займалася своїми звичайними справами, готувалася до вечірнього прийому гостей.

Увечері традиційно сходилися рідні й друзі, ми святкували. Боже мій, як давно це було… Тепер все по-іншому.

Тепер я сама стала бабусею і в мене з’явилися онуки, а також “улюблена” невістка. Про цю дівчину я можу багато чого розповісти і, мабуть, так і зроблю. Насамперед її батьки – не дуже багаті селяни з Чернігівщини.

Я їх за це не засуджую, але хочу наголосити, щоб ви зрозуміли, яке моя невістка отримала виховання. І освіта, звісно ж, відповідна – технікум.

Далі. Ви думаєте, раз дівчинка з села, значить, вона жвава і енергійна? Та де там. Вони з моїм сином «домовлялися» (беру в лапки, бо вважаю, що це повністю її ідея) що кожен митиме посуд за собою сам. І готуватимуть вони по черзі. У сина є хороша робота, Юля ж отримувала набагато менше, а зараз в декреті. То чому б тоді не робити більше вдома?

Коли вже народилися онуки, Юдя вирішила, що піде на якісь курси і змінить місце роботи, бо грошей їм не вистачає. Я вважаю, що в такому разі вона могла б звернути свою увагу на сім’ю, звільнитися з роботи і, як то кажуть, бути берегинею домашнього вогнища. Тоді б і син повертався до рідного гнізда з роботи і відчував, що його там люблять та поважають.

Але все це почалося, фірму сина перекинули на Львів, ось вони і в мене поки що.

І ось позавчорашній день. Звичайно, настрій не святковий, але все ж.

Син повертається з роботи і вітає мене… однією трояндочкою. Сказав: “Вибач, мамо, цього разу вітаю тебе суто символічно. Замотався, не встиг у магазин. Ось тобі ще цукерки”. Настрій упав одразу ще нижче.

Але потім я в соцмережах побачила свою невістку, як вона хвалиться на світлині оксамитовою  коробочкою з кулончиком – золотим янголятком! І підпис: “Навіть у такий час коханий робить мене щасливою і дарує дорогі подарунки!”

Юля там позувала, сидячи в сусідній кімнаті у моєму кріслі, з посмішкою до вух, з цим кулончиком та цілим букетом дуже гарних троянд! А мамі – одну.

Ну я і не витримала. Запитала у сина, «А чому так вийшло, що своїй дружині ти подарував цілий букет троянд і золоту прикрасу, а мені одну квітку і маленьку коробочку цукерок?»

Він навіть спершу не знайшов, що відповісти. Але тут за нього висловилася Юля. Каже, мовляв, що тут такого, за що мені квіти та подарунки, якщо я погана бабуся і не хочу сидіти з онуками. Син тільки схвально кивав.

Я навіть трохи розгубилася спершу. Так, з онуками я не завжди сиджу, це правда. Але ж я ще працюю! А вона дома! А до цього ми взагалі за сотні кілометрів жили. Та й не головний показник – за онуками дивитися. Я ще не надто стара жінка, мене в цьому житті цікавлять багато речей, є подруги, ходжу в зал.

Якби не я, не мій син, хто б терпів цю Юлю? Хто б погоджувався з нею у всьому? Мив посуд, за живої дружини, готував поїсти…

Так, моє виховання дозволило синові добре вчитися, знайти улюблену роботу та утримувати цю жінку. Де б вона знайшла ще такого, хто б їй курси оплачував та по морях возив?

Ось я вважаю, що мене образили нізащо. Тепер ми не розмовляємо, і я навіть не знаю, коли помиримось. Готувати я для них смаколики перестала, Юля сама тепер іноді в кухні копошиться. коли я на роботі.

Чула між сином і невісткою шепіт, що вони шукають квартиру, щоб переїхати на оренду. Ну й зелене світло!

Дорогі жінки, щиро бажаю, щоби вас цінували більше, ніж мене цінує рідний син!

Передрук без посилання на Ibilingua.com. заборонено.

Фото ілюстративне, спеціально для Ibilingua.com.

You cannot copy content of this page