fbpx
життєві історії
– Та НУ вас! – відмахувалася Жанна. – У мене? Хлопчик? Не може бути! Тому що не може і все. Я взагалі не уявляю, що з ними, з цими хлопчиками, робити. Чому я можу навчити хлопчика, а? У мене може бути тільки дочка!

– У мене буде тільки дівчинка! Дочка! – мало не з дитинства міркувала одна моя знайома, Жанна. – Інших варіантів просто не може бути!

…Жанна сама вся така дівчинка. Тендітна, витончена і неземна. Кучерики, каблучки, рожевий телефончик в метеликах. У неї не сумка, а сумочка, не туфлі, а туфельки, які не джемпер, а джемперочок.

Ну в загальному ви зрозуміли. Вона вийшла заміж, завагітніла. І всі дев’ять місяців чекала доньку, без варіантів. З того самого дня, як побачила на тесті дві смужки.

Близькі, звичайно, посміхалися, вітали, але деякі обережно натякали, що ймовірність появи саме дочки – не більше 50%. Цілком можливо, що там хлопчик.

– Та НУ вас! – відмахувалася Жанна. – У мене? Хлопчик? Не може бути! Тому що не може і все. Я взагалі не уявляю, що з ними, з цими хлопчиками, робити. Чому я можу навчити хлопчика, а? У мене може бути тільки дочка!

І дивлячись на неї, більшість співрозмовників з нею погоджувалися. Дійсно, чому вона може навчити хлопчика. Дівчинка – це її варіант.

Потім вона сходила до лікаря, де їй обережно, з десятком застережень (ну ви ж розумієте, ще дуже рано!) – обіцяли дівчинку.

– Ось! Ось! А що я вам казала! – раділа вона, – провіряв не хто-небудь, а професор, доктор наук, світило! Помилки бути не може! Та я і так це знала! У мене може бути тільки дочка!

І вона продовжувала чекати дівчинку. Вероніку.

Купила рожеві сорочечки в рюшах і бантиках рожеве рушник, пару рожево-бузкових пледиком, рожевий з бантиками комплект в ліжечко…

– Ти б, дочко, того, не поспішала! – забобонно зітхала свекруха, дивлячись на зростаючу в кімнаті рожево-мереживну гору речей для Вероніки. – Ну а раптом хлопчик, а? Як-небудь випадково. Ну хіба мало?

Але хто ж цих свекрух сприймає всерйоз?

Тим більше незабаром відбулося другий похід до лікаря, на якому їй вже більш впевнено обіцяли дівчинку.

– Я і не сумнівалась! – радісно-переможно повідомила вона, повернувшись додому з поліклініки. – Звичайно, дівчинка! А хто ж ще?

Іноді, втім, на дозвіллі вона борознила інтернет, почитував навколонаукові статейки і переглядала різні таблиці і методики з визначення статі. Так, чисто з цікавості. Самі розумієте, декрет…

– Всі ці китайські таблиці брешуть! – коментувала вона. – Уявляєте, судячи з ним, у мене – У МЕНЕ! – буде хлопчик! Ха-ха-ха! А ось в цій методиці розрахунку по оновленню щось є… У мене збіглося, принаймні! Дівчинка вийшла! А у вас?

…У будинку з’явилася рожева коляска і біло-рожева колиска, схожа здалеку на весільний торт. І навіть свекруха вже нічого не говорила. Що скажеш, коли два візити до лікаря, обіцяли дівчинку.

Вероніка, і крапка.

На 36 тижні наша героїня вирушила укладати контракт з лікарньою, в якому збиралася народжувати. Вибрали лікаря, познайомилися, домовилися. Огляд.

– Ну знаєте хто, звичайно, знаєте, – як би між іншим в ході процедури сказав доктор.

– Звичайно знаємо! – в один голос вигукнули молоді батьки.

– Чудовий хлопчисько! – продовжував доктор. – Здоровеньким, міцний, все за нормами…

– Зачекайте, лікарю, як ???????

Паніка. З лікарні вона бігла бігом, не озираючись, не підписавши контракт.

Не до контракту. За два наступні дні зробили в різних місцях три узі. Хлопчик – 36 тижнів, скоро народжувати.

Сказати, що в будинку паніка – нічого не сказати. Зірвано рожеві балдахіни, заховані мереживні повзунки. Молода мати б’ється в істериці з криком «Не хочу народжувати, не буду, не буду, навіщо мені цей хлопчик!!!».

Винні всі – свекруха, яка ходила півроку Гундель під руку, наворожила. Медичні світила, які в 10 тижнів неправильно визначили стать.

Лікар в лікарні, який десь там розглядали хлопчика, але ж до нього мало народжувати не пішли… Чуючи її крики, родичітільки переглядаються:

– Може, і добре, що хлопчик буде! Чому вона дівчинку навчить…

Залишається тільки сподіватися, що після лікарні, яку все одно вже не скасувати, голова її встане на місце. Все-таки, напевно, добре, що їй сказали про хлопчика…

Не так давно стать дитини дізнавалися тільки у лікарні. У ході були всякі прикмети: живіт огірком, «візьми ключ», «подай руку» і ін. І в усі часи були жінки, відчайдушно бажають отримати дитину тієї чи іншої статі.

Цікаво, вони так само засмучувалися, коли дізнавалися, що народився «не та дитина»?

Фото ілюстративне, з вільних джерел.

Сподобалася стаття? Поділіться з друзями на Facebook!

You cannot copy content of this page