fbpx
життєві історії
Таня дізналася, що є такий дід, який допомагає людям. Аліна теж вірила в сили природи, у втрачені знання предків і з радістю вирішила скористатися послугами діда. Він простягнув руку, немов хотів погладити Аліну по голові, але вона різко відсунулася. – Не бійся, – сказала подруга Тані. – Йому всього лише кілька волосся треба!

Дід простягнув темну руку, немов хотів погладити Аліну по голові, але вона різко відсунулася.

– Не бійся, – сказала подруга Тані. – Йому всього лише кілька волосся треба.

Аліна підставила голову і скривилася так, наче дід вирвав цілий жмут.

– Завтра прийдеш, – сказав дід і пішов до свого дому.

– Якийсь він недружній, – сказала Аліна.

– Це у нього імідж такий. Адже він чаклун. Мене він взагалі проганяв, говорив, що не буде мені добра від цих грошей. Та й старий він. Раптом, він взагалі з глузду з’їхав? Але справу свою знає. Мені так допомогли ці гроші!

– Дивно, навіщо він бере гроші з нас, якщо сам може собі нагадати скільки захоче? І чому він живе так бідно?

– Не знаю.

– Допоміг би він мені, а то кредити тиснуть та й за житло платити не виходить.

– І тобі допоможе, не сумнівайся.

– Чому все це офіційно не визнають? Не вивчать? Адже воно працює… Не розуміють люди своєї користі.

Подруги дійшли до станції і через годину поїхали в місто. У вагоні вони змінили тему розмови – перейшли на професійну тему. Обидві працювали в рекламному агентстві, були сучасними, але відчували постійну нестачу грошей.

Від кого-то Таня дізналася, що є такий дід, який допомагає людям. Аліна теж вірила в сили природи, у втрачені знання предків і з радістю вирішила скористатися послугами діда.

Наступного ранку вона вирушила до нього одна. Перед цим, вночі, їй снився сон: дід знову тягнув до неї свою темну руку і казав:

– Не буде тобі добра від цих грошей.

– Від грошей завжди тільки добро буває! – весело відповідала Аліна.

На пероні пахло липовим цвітом і іншими запахами спекотного літа. «Всього сто п’ятдесят кілометрів, а вже зовсім інше повітря!», – радісно подумала Аліна і поспішила до діда, милуючись, по шляху, милими провінційними пейзажами.

У дворі діда паслася коза. Аліна постукала, дід відчинив двері, але за поріг її не пустив:

– Почекай тут.

Хвилини через три хвилини він виніс невеликий корінь, на якому були грубо вирізані очі, ніс і рот. Нижня його частина була обмотана волоссям Аліни.

– Носи з собою, а через місяць – ножем, по волоссю, – сказав він. – І спали корінь.

– Дякую, – сказала Аліна і віддала йому гроші.

Особа діда скривилося.

По дорозі Аліна кілька разів підносила корінь до носа і намагалася зрозуміти, чому він пахне. Запах був знаком, лікарським.

Через місяць вона зробила те, що велів зробити дід, а через два тижні розбагатіла, стала спадкоємицею. Правда, на жаль, не невідомого дядечка-мільйонера, а рідної тітки, яка заповіла їй частку в квартирі. Своїх дітей у тітки не було і вона побажала рівномірно розподілити своє майно і заощадження між найближчими родичами.

Аліна на радощах, взяла через знайому великий кредит в банку, закрила старі борги і взяла відпустку за свій рахунок. Вона все розрахувала. Грошей мало б вистачити якраз на сім місяців, а потім…

Вона продасть свою частку і у неї ще залишиться велика сума. А поки, поки треба було відпочити від важких часів і переживань, і вона поїхала в подорож по Європі, благо віза у неї була.

Через тиждень у неї відкрилася виразка, вона опинилася в лікарні і не дивлячись на наявність страховки… Залишила лікарям дуже багато грошей. Людина, не схожий на француза, хоча справа відбувалася у Франції, ламаною мовою сказала їй, що таку операцію можна зробити по-різному. Вона зрозуміла натяк.

Приблизно через місяць вона повернулася додому. Схудла і змучена. В її агентстві провели «оптимізацію» і вона залишилася без роботи. Господарі підняли плату за житло, а потім і зовсім виставили її за двері, без пояснення причин. Її прихистила Таня, яка на той час розлучилася з чоловіком.

А потім в життя Олени почалося те, що так часто в соціальних мережах називають «пеклом», хоча гроші ще залишалися, нехай і не так багато, як їй хотілося. Пекло закінчилося депресією. Приїхала мама, яка забрала її назад додому.

Поступово Аліна вибралася, але з того часу вона дуже болісно реагує на рекламні пропозиції та поради, яких так багато в інтернеті і які можна зробити висновок в два слова: магія грошей.

– Не буває добра від таких грошей, – сумно говорила Аліна, дивлячись на черговий банер. – Шкода, що люди про це не знають.

Фото – ілюстративне.

Сподобалася стаття? Поділіться з друзями на Facebook!

You cannot copy content of this page

facebook