fbpx
життєві історії
Те, як виглядає житло звичайного голландця – це щось з чимось. Ми з чоловіком ось вже 4 місяці тут, а звикнути не можемо. Ми пенсіоненри і нас прийняла така сама літня родина, діти в Естер і Людвіга вже дорослі. Свій будинок в Україні ми втратили, як і сина, що захищав Україну. В Голландії цей простір виглядає зовсім інакше і відводиться дитячим кімнатам. Ванни не знайдете

Те, як виглядає житло звичайного голландця – це щось з чимось. Ми з чоловіком ось вже 4 місяці тут, а звикнути не можемо. Ми пенсіоненри і нас прийняла така сама літня родина, діти в Естер і Людвіга вже дорослі  живуть окремо, дочка у Швейцарії, а син у США.

Голландія – це тільки назва двох великих провінцій Нідерландів, які в свою чергу входять до Королівства Нідерландів.

Аніше ми ніколи не мали можливості відвідати цю країну. але тепер ось так склалося. Свій будинок в Україні ми втратили, як і сина, що захищав Україну.

Ми зараз мешкаємо в одному з міст провінції Південної Голландії – Роттердам.

Роттердам – прекрасне місто. У порівнянні зі столичним Амстердамом воно набагато спокойніше. Є в ньому місце і квартирним «коробкам», і приватному сектору. Деякі з жилих районів складаються з безлічі 2-3-поверхових будинків, більше схожих на блок будівель, розділених на 7–8 частин.

Внутрішнє облаштування осель голландців не менш цікаве.

Перший поверх будинку найпростіший. Найчастіше на ньому розміщені передпокій, вітальня, ванна кімната, комора та кухня з видом на невеликий садок. Такий сад можна побачити і перед входом до будинку. Його прикрашають статуетками, гортензіями, фізалісами та багатьма іншими видами квітів.

Взагалі сад для голландців – невід’ємна частина побуту. Багато з них вирощують аґрус, лохину, огірки, малину і навіть яблуні та вишневі дерева. Для них цілком звично їсти в саду за прохолодної погоди. Багато господарів вигулюють там своїх вихованців, замінюючи таким чином тривалі прогулянки вулицями.

Типова кухня голландців відрізняється невеликим розміром, оскільки більшість місцевих віддає перевагу напівфабрикатам або їжі поза домом.

А ось де голландці проводять дійсно багато часу, то це у вітальні. Саме там зазвичай можна побачити телевізор, комп’ютер та обідній стіл.

На другому поверсі, як правило, кімнат. Там ще знаходяться санвузол та ванна, які переважно розділені.

Цікаво й дещо кумендно, що у вбиральні голландці люблять чіпляти всілякі жартівливі віршики. Часто на другому ярусі розташована і спальня. Деякі приміщення обладнуються як склад чи гостьова кімната.

Третій поверх як правило займає горище. У нашому розумінні горище дорівнює коморі з непотрібними речами. Але в Голландії цей простір виглядає зовсім інакше. Там це повноцінний поверх, який відводиться дитячим кімнатам.

Що стосується квартир у Голландії, то вони здебільшого складаються з ванної, санвузла, 2-3 кімнат та кухні.

Кухня часто досить велика. Саме в ній, крім всього необхідного для приготування, знаходять місце телевізор, обідній стіл, кілька стільців, а іноді й диван.

Кімнати дуже просторі, тому в одній квартирі може жити велика родина або, об’єднавшись, кілька друзів.

Ванна кімната як у приватному будинку, так і в квартирі, не включає ванну для купання. Приміщення обмежується лише душовою кабіною, раковиною, пральною машиною та сушаркою.

Насамкінець трохи хочеться розповісти і про самих голландців. Їм характерна якась розслабленість.

Найчастіше вони не переймаються перевдяганням для походу в магазин або прогулянки з собакою.

Нідерландці можуть вирушити в людне місце в піжамі і навіть домашніх капцях. При цьому ніхто не зверне увагу на їхній зовнішній вигляд, тому що у всіх у пріоритеті комфорт. Це нам дуже подобається.

Одне з найважливіших місць у житті голландців займають наші брати менші. Неналежне ставлення до них може спричинити штраф у сумі кількох сотень євро. Більше того, статистика свідчить, що в Голландії немає безпритульних тварин, що теж багато про що говорить.

 Дружелюбність голландців заслуговує окремої уваги, ми сповна її на собі відчули. Вони завжди сповнені бажання допомогти, підказати щось та посміхатися тобі, навіть якщо ви бачите один одного вперше.

У нас від цієї країни лише позитивне враження. Не дивно, адже народ тут вкрай добродушно ставиться до всього, що оточує його: до людей, тварин і природи в цілому.

До того ж, ціни порівняно помірні, клімат приємний, та й цікавих місць вистачить. Ось тільки моральних сил відвідувати їх і милуватися ми в собі поки що не відчуваємо. Кажуть, час лікує… Але не повертає втрат. І чи зможемо ми з чоловіком знову стати щасливими тут, у новій країні, наразі невідомо.

Передрук без посилання на Ibilingua.com. заборонено.

Фото ілюстративне, спеціально для Ibilingua.com.