fbpx

Тільки не говори ні мамі, ні Віті, нехай це залишиться між нами! – попросила мене бабуся чоловіка, яка вчора прийшла поговорити зі мною про свою дочку, тобто мою свекруху Зінаїду Іванівну. Так вже склалося, що ми з чоловіком якийсь час жили у квартирі його матері, поки вона працювала в іншому місті. Щось там на городі вирвала, хоч просили це не робити, принесла хліб, коли сказали, що нам не треба

Тільки не говори ні мамі, ні Віті, нехай це залишиться між нами! – попросила мене бабуся чоловіка, яка вчора прийшла поговорити зі мною про свою дочку, тобто мою свекруху Зінаїду Іванівну.

Так вже склалося, що ми з чоловіком якийсь час жили у квартирі його матері, поки вона працювала в іншому місті. Ми доглядали бабусю Віктора по маминій лінії, яка жила через кілька будинків від нас. У ті поодинокі випадки, коли свекруха Зінаїда Іванівна приїжджала додому, їхні перебранки з бабулею були щоденною процедурою.

Бабуся, м’яко кажучи, мала складний характер і свою правильну думку з будь-якого приводу.

Це завжди стосувалося, як нам з чоловіком здавалося, якихось дрібниць: щось там на городі вирвала, хоч просили це не робити, принесла хліб, коли сказали, що нам не треба, варить гору вареників, коли ми її запросили на вечерю, хоч у мами все приготовлено і вони явно зайві.

Ну ось незрозуміло, чому вона так робить. Може зателефонувати і запитати, а чи не треба приготувати вареників, дружно відповідаємо, що не треба, у нас все готове, а вона готує і несе, і так щоразу, по колу.

Так ось, після чергової такої вечірньої суперечки, приходить вона до мене, поки мами Віті не було вдома, і каже, що щось з нашою мамою не так, здоровий глузд у неї вимикається з тією роботою і все в такому дусі.

Просить мене допомагати їй, поки вона, тут по дому.

– Ти, Оленко, допомагай їй, щоб Зіна відпочила, охолола, посуд хоч помий та супу звари.

Я дивилася на неї, не знаючи що сказати.

Словом, я і так багато по дому роблю, і посуд завжди помию, і поїсти приготую, і речі в пралку закину, квіти поливаю та й по дрібниці, так би мовити, беру участь у сімейному побуті.

Свекруха ніколи не жалілася, навіть навпаки, добрі у нас, загалом, стосунки. Я, подумавши пів секунди, їй і відповідаю, мовляв, все чудово, я і так все це роблю.

Вона не довго думаючи, встає і каже:

– Ти тільки не розповідай нікому, ні Віті, ні Зіні, не налаштовуй нас одне проти одного!

І йде собі, додавши:

– Зачини за мною двері.

А я так і залишилася сидіти за столом, трохи дивуючись після цієї милої коротенької бесіди.

Я, схоже, щось не розумію. Що це взагалі було?

Передрук без посилання на Ibilingua.com. заборонено.

Фото ілюстративне, Ibilingua.com.

You cannot copy content of this page