Того дня Діана вийшла погуляти з 2-річним Данилком у парк біля їхнього котеджного містечка за Києвом. Місцеві самі розчистили та облагородили крихітну ділянку біля лісу, поставили альтанку, кілька лавок і зробили невеликий дитячий майданчик. Свіже повітря, розвага дітям – що ще треба для гарної прогулянки? Місця обмаль, але ніхто не жалівся.
Діана пам’ятає, що підійшла з коляскою до лавки і не знайшла телефону в кишені. Мабуть, лишився вдома, вирішила молода жінка. Потрібно було терміново набрати маму – проконтролювати, щоби вчасно прийняла ліки.
До будинку зовсім близько, а в парку пусто. Діана швидко вирішила: сунула синові в ручки цукерку і помчала додому. Він не встигне і фантик розгорнути, а вона вже повернеться.
Повернулась, а дитини нема. На колясці розстебнуте кріплення – може сам, він таке вже робив. Оббігла кожну тоненьку сосонку навколо – ні сліду. Кричала, гукала – не озивається. Далі – дзвінок до чоловіка, виклик поліції. Все як у страшному сні.
Цього ранку Діана знову вирушила до парку. Може Данилко чекає на неї тут, на цій самій лавці? Горе затопило дівчину з головою. Вона заплакала:
– Синочку, де ж ти?!
Вероніка зло шпурнула на ліжко грудку з переплутаних чоловічих сорочок і штанів:
– На, забирай свої пожитки і викидайся!
– Істеричко… – злісно процідив крізь зуби Томек, згортаючи речі в сумку. – І як я міг із такою зв’язатися. Сиди тепер сама в цій дірі!
– Нічого і не сама! У мене є син.
Томек зневажливо посміхнувся:
– Кого ти дуриш? Він тебе жодного разу не назвав мамою. От дізнаються, що ти його вкрала, гримнеш за ґрати.
– Я це зробила для тебе! Ти ж казав, що хочеш сина!
– Ну, і виховуй його тепер сама.
Чоловік схопив сумку та вилетів із дому. Вероніка провела Томека поглядом і здригнулася, коли грюкнули вхідні двері. Обхопила себе руками та завила в голос.
З сусідньої кімнати вийшов хлопчик років трьох і нерішуче зупинився, дивлячись на жінку, що плакала. Він невиразно пам’ятав інше обличчя з добрими очима, теплі руки. Це бачення приходило до нього уві сні, і він кликав його мамою. Але з кожним днем образ рідної мами тьмянів. Поруч була лише ця тітка. Вона постійно сварилася і сердилася. А зараз вона чомусь плакала.
Милий обережно підійшов і постарався зазирнути їй в очі. Жінка розвернулася і зло гаркнула, щоб він забирався до своєї кімнати, хлопчик її слухався.
Вероніку долали важкі думи. Ось їй уже 26. І справді, що вона забула в цій глушині. Може, продати будинок і махнути до міста шукати кращого життя? А куди подіти хлопця? І навіщо тільки поцупила його?
Та все просто як білий день. Хотіла догодити Томеку. Вони познайомилися рік тому, і дівчина одразу збагнула – треба триматися за нього руками та ногами. При грошах, красень, старший за неї на 10 років. Мріяв про сина. А Вероніка вже давно змирилася з лікарським вироком – матір’ю їй стати не судилося.
На той час дівчина жила в сусідньому містечку, працювала у місцевій поліклініці терапевтом. Якось у лікарні з’явилася нова пацієнтка – дівчина з дворічною дитиною. Які ж у нього були світлі очі та золоті кучерики!
І тоді у Вероніки народився план. Звичайно, вона знала адресу тієї матусі – вивчила медичну картку. Коли коханий вкотре поїхав у тривале відрядження на свою Батьківщину, вона почала щодня приїжджати на машині до жилого комплексу за містом і стежити за будинком тієї дівчини.
Згодом Вероніка вивчили нехитрий денний розпорядок Діани. Та часто виїжджала із сином на прогулянку до парку, а там до лісу два кроки. Майбутня викрадачка чекала на випадок, і той представився.
Коли матуся сунула дитині цукерку і помчала у бік котеджів, дівчина вискочила з укриття, швидко дістала дитину з коляски та побігла до лісу, де сховала машину.
Забрала малюка до села і осіла в будиночку, який залишила у спадок бабуся. Ніхто з сусідів нічого не запідозрив – отже, народила.
Коли Томек повернувся з відрядження, лише посміявся. Але й дива не сталося – до малюка Томек не прикипів, швидко награв із новою «іграшкою». Та й самій Вероніці материнство незабаром набридло.
«І куди мені його подіти? У дитячий здам – будуть питання. Не в ліс його тягти? Відвезу його туди, де взяла!» – вирішила швидко.
Коли чоловік поїхав на роботу, Діана швидко сполоснула кавове горня і визирнула у вікно. Погода псувалася. Дівчина збиралася надвір.
«Треба швидше йти до парку. Данилкові зараз уже три. Яким же ти став? Невже я ніколи тебе не знайду, синочку?».
Розплакалася, без сил впавши на диван. Виплакавшись, привела себе до ладу і вийшла з дому.
На лавці сидів малюк і мерзлякувато здригався під дрібним дощем. Він не знав, що робити і куди йти. Тітка сказала сидіти і чекати, коли прийде мама. Але хто ж ця мама? Чому його тут лишили?
– Данилку! Синочок! – пронизливо закричали з-за спини. До нього бігла гарна тітонька, у ній було щось таке знайоме, рідне. Хто вона? Дивлячись на неї, малюк сповз із лави. Зробив нерішучий крок.
– Ма-моо! – і кинувся у її обійми.
Такими їх і застав Дмитро, коли повернувся додому: синочок на руках у заплаканої від щастя дружини.
Передрук без посилання заборонено.
Фото ілюстративне, авторське.
Недавні записи
- Свого сина Галина Петрівна не виховувала. Принесла “в подолі” і віддала своїй мамі. Мій чоловік виріс такою чудовою людиною завдяки бабусі. Дай Бог їй здоров’я. І коли в нас народилася дитинка, свекруха, яка вела не дуже гарне життя, почала мене вчити, як виховувати Миколку. Бо бачте, він мені колись на голову вилізе. – Надто сильно ти про нього піклуєшся. Самостійним він ніколи не стане!
- До сина на ювілей з пустими руками я не йшла. В невістки маленька дитина, і вона відразу ж попередила, що всю гостину вона буде замовляти. Ну, думаю, скільки там тих суш в коробочці. Я стала ні світ ні зоря, котлет насмажила, олів’є приготувала, огірки і помідори вквасилися. – Ви сідайте на диван! З хвилини на хвилину має доставка під’їхати. – Та чого чекати! В мене все є. – Я давай витягати продукцію з сумки. Я ж і подумати не могла, що невістка так на це відреагує. Відтепер буду на гостину до них йти, як пані: телефон в сумочку і все!
- Свекруха моя знову умудрилася вчудити! Ну скільки пояснювали, просили людину – все одно своє гне. Ось і зараз. Але вона весь час забуває про це прохання, ну або навіть абсолютно свідомо ігнорить його. Притягла дитині розумний телефон, який, само собою, у малого вже є
- Оскільки у нього за містом невелике господарство, є живність – коза. кури-качки – та город, його дні з коханою жінкою мають бути дуже насиченими. Підйом із самого ранку. Потім робота. Догляд за тваринами та майбутнім урожаєм. Неспішно, без фанатизму. Але щоб аж до обіду. Потім невелика перерва й знову працювати – все, як у наших предків. Вони роботи не боялися і жили сто років. Моя квартира в центрі Луцька йому як п’яте колесо
- Учора моя невістка Олена мала 36 років. Та я поїхала у місто до дітей на два дні раніше – щоб усе їй допомогти, разом приготувати всілякої домашньої смакоти – голубців, завиванців, холодцю, перців нафарширувати, торт спекти, млинців з сиром солодких . Привезла з села всього свого – курку, качку свої, свининки на холодець купила в сусідів, яєць – теж своїх, мочка і сиру, тільки зробила. Ну й овочів-фруктіва, само собою. Ледве доперла все маршруткою! А сьогодні вже поїхала зранку додому, наплакалася всю дорогу і заспокоїтися не можу – ну так прикро! Ну хіба так можна??? Все запхала в холодильник і не глянула. А відмітили – просто сором