fbpx

Того дня ми з чоловіком та дітьми сиділи за накритим столом і мило спілкувалися. Нашу розмову перервав дзвінок в двері. – О, братику, тебе якими вітрами? – Я, звичайно ж, посадила до столу і його. Володя поїв, а потім, не дуже сміло, почав свою розмову. Про те, що мій братик хитрий, я знала, але що до такої степені. – Раз так, тоді в мене немає сестри, – сказав Володя виходячи з квартири

Того дня ми з чоловіком та дітьми сиділи за накритим столом і мило спілкувалися. Нашу розмову перервав дзвінок в двері. – О, братику, тебе якими вітрами? – Я, звичайно ж, посадила до столу і його. Володя поїв, а потім, не дуже сміло, почав свою розмову. Про те, що мій братик хитрий, я знала, але що до такої степені. – Раз так, тоді в мене немає сестри, – сказав Володя виходячи з квартири.

Це була п’ятниця. Я завжди стараюсь після важкого робочого тижня приготувати щось смачненьке, щоб здивувати чоловіка.

Брат народився, коли мені було 10 років. Тому він завжди для батьків був “маленьким”, який потребує особливої ​​уваги, допомоги. І вони допомагали йому як могли.

Навчаючись в школі брат попросив батьків купити комп’ютер. Хоча знав, що грошей немає – зарплату затримували і батькові і матері. На море не їздили влітку – нема на що. А в ті часи вартість хорошого комп’ютера дорівнювала вартості сімейної поїздки на море.

Проте батьки влізли в борги, але комп’ютер Володі купили. Причому не тільки комп, але і комп’ютерний стіл новий, принтер, колонки…

Йшлося про те, що все це необхідно для навчання в школі. Ага! Так вчителі тоді не знали, що бувають електронні дошки, а реферати та доповіді можна готувати на флешках!

Незважаючи на наявність комп’ютера (на думку батьків – це все, що потрібно для відмінного навчання), Володя закінчив школу майже з усіма трійками. Запхали його в коледж. Але через рік його звідти відрахували. За неуспішність і прогули.

З тих пір він працює продавцем-консультантом в магазинах. Зарплата начебто непогана, але вся сіра. Казала йому, що можна пошукати кращу роботу. Але Володя впевнений, що йому нічого в житті кращого не світить.

П’ять років тому він познайомився і став жити з дівчиною. Начебто зовні непогана, симпатична, в міру скромна. Відразу стали жити окремо від усіх. Навіть район міста інший вибрали. Але жили в орендованій квартирі.

Весь цей час братик з жіночкою не забували про нас – родичів. На вихідних заїжджали до батьків – нібито провідати їх, поговорити про те, про се. Насправді знали, що мама наготує повний стіл їжі, нагодує і з собою пакет дасть.

У будні дні пару раз в тиждень за якимись дрібницями приїжджали до нас з чоловіком. Причому завжди в той самий момент, коли ми вечеряли. Звичайно, запрошували до столу і непроханих гостей. Жодного разу не відмовилися.

Самі ж ніколи не кликали до себе в гості нікого. То їх немає, то втомилися, то грошей немає, щоб стіл накрити. Навіть дні народження брат частенько святкував у батьків в будинку. Причому вельми своєрідно. Він разом з дружиною відразу після роботи приїжджали до батьків – а там вже накритий стіл і гості з конвертиками сидять.

Одного разу я запитала у мами – чи дають вони хоча б гроші на продукти? Ні!

– Ну їм же так важко. Вони платять і за квартиру і за комуналку. А ще одягнутися-взутися треба, – жалібно протягнула мама.

Пробувала поговорити з братом. Ну недобре це в 26 років сидіти на шиї у батьків літніх. Не зрозумів.

– Я їх ні про що не просив. Самі все дають і кличуть на дні народження, – сказав.

Більше я не стала лізти в усе це. Раз всіх все влаштовує – чого мені тоді переживати. Всі дорослі люди. Розберуться.

Так і жили.

А місяць тому братик раптом попросив у мене позичити йому грошей. Причому, спочатку, за традицією, поїв, а потім вже приступив до справи.

– Ми вирішили купувати квартиру! Досить платити дядькові.

– Дуже добре. Вітаю! Можу порадити забудовників більш-менш надійних, людей, які допоможуть зібрати документи на іпотеку, – включилася я в розмову.

– Так, це добре все. Але у нас немає грошей на початковий внесок. Не займеш нам? – затягнув брат.

– А чим ви віддавати будете? І ще відсотки банку виплачувати по іпотеці? – запитала я.

– А ми все прорахували і домовилися з тещею. Вона оформить квартиру на себе і буде виплачувати відсотки. У нас з дружиною сірі зарплати – нам не дадуть кредит. А ми спочатку тобі віддамо гроші, як назбираємо, а потім тещі.

Я не повелася на таку “щедру” пропозицію. Це означає квартира буде тещина, братові нічого не світить, якщо щось трапиться – довести що він винен мені гроші я не зможу. Простий договір від руки до уваги не особливо приймається. Та й не хочу я судитися з рідною людиною.

Володя моєї позиції не зрозумів. Вирішив, що я жадібна і корислива (запитала скільки відсотків він готовий виплатити нам з чоловіком за позику). Пішов.

Тепер він не телефонує, його дружина дзвінки скидає.

Коли нарешті, побачилися у батьків, запитала чому таке ставлення?

Відповідь в принципі була мною очікувана:

– Яка ти мені сестра, якщо навіть допомогти у важкій ситуації не хочеш?

Ось так я опинилася “ворогом народу”. А чому? Тому що знаю ціну кожної заробленої копійки? Тому що не хочу втрачати свої гроші?

Мені здається, що накопичити на початковий внесок, сім’я з двох чоловік цілком здатна. Але мої родичі вважали за краще весело жити за чужий рахунок, а свої гроші витрачали на поїздки на море, гульки в клубах з друзями…

Фото ілюстративне, з вільних джерел

Сподобалась стаття? Поділіться з друзями на Facebook

You cannot copy content of this page