fbpx
життєві історії
 Тоскану та її мешканців Господь поцілував у маківку, сама в цьму переконалася тепер. Ми з подругою і нашими дітьми опинилися в самому серці Італії – регіоні під назвою Тоскана. Тут просто рай на землі

Тоскану та її мешканців Господь поцілував у маківку, сама в цьму переконалася тепер.

Ми з подругою і нашими дітьми опинилися в самому серці Італії – регіоні під назвою Тоскана. Тут роблять улюблене червона Хемінгуея, а також розташоване чудове місто Флоренція.

По-перше, саме з Тоскани почалася епоха Ренесансу. Флоренція на той час була культурним центром Європи.

Тут працювало багато відомих художників, скульпторів, поетів та письменників. Вишукана архітектура Тоскани, миловидні пейзажі, гори та море не залишають байдужим нікого. Усі, хто був тут хоч раз, називають цей край «Раєм на землі» – ми з цим згідні.

Цей край подарував людству таких людей, як Леонардо да Вінчі, Данте Аліг’єрі, Мікеланджело. Тут виріс і працював Галілео Галілей. До того ж відомі Макіавеллі, Сандро Боттічеллі та Амеріго Веспуччі також родом звідси. Стільки відомих особистостей подарувала світові Тоскана!

Це батьківщина етрусків. Етруски – давні римляни, які заклали основи держави ще до н. Саме в Тоскані зародилася колиска етрусків, однієї з найдавніших цивілізацій.

У Тоскані знаходиться старовинне містечко під назвою Пеша. Воно славиться тим, що тут вирощують багато гарних квітів. Це місце називають «квіткове місто», яке навесні та влітку схоже на неймовірну казку. У Пеші зберігся старовинний ринок, де продають квіти. Також щорічно проводиться фестиваль під назвою Floria, на який приїжджають люди з усієї Італії.

Тосканський діалект заклав основи сучасної італійської мови. Один із засновників мови – Данте Аліг’єрі – уродженець Флоренції.

Мені. як історику за освітою і викладачу, це все дуже цікаво!

З 1865 по 1871 роки саме Флоренція була столицею Об’єднаної Італії. Тут неподалік розташоване стародавнє місто Пістоя. Кажуть, що саме у цьому місці винайшли механізм пістолета. Історики й досі сперечаються на цю тему. Однак назва міста Пістоя співзвучна зі словом «пістолет», тому ця історія цілком може бути правдою.

У Тоскані видобувають знаменитий карарський мармур. Цей камінь ще в античності перевозили до Риму, щоб збудувати з нього палаци. Пантеон та колона Траяна побудовані саме з карарського матеріалу.

Безперечно, серце Італії – Тоскана, славиться вона й іншими цікавими фактами.

Звичайно, ми скоро повернемося в Україну до наших чоловіків, але завжди будемо вдячні за життєвий досвід батьківщині Леонардо да Вінчі.

Передрук без посилання на Ibilingua.com. заборонено.

Фото ілюстративне, Ibilingua.com.