fbpx
Політика
“Це наш історичний обов’язок”: Оскільки вступ України до ЄС може затягнутися, пропоную створити нову політичну спільноту, – Макрон

“Це наш історичний обов’язок”: Оскільки вступ України до ЄС може затягнутися, пропоную створити нову політичну спільноту, – Макрон

“Вступ України до ЄС може затягнутися на десятиліття”: Макрон запропонував створити нову політичну спільноту

Такому кандидату, як Україна, знадобляться “десятиліття”, щоб стати членом Євросоюзу, заявив президент Франції Еммануель Макрон. Він запропонував створити ширшу політичну спільноту демократичних держав навколо євроблоку.

“Навіть якщо ми завтра дамо їм (Україні. – Ред.) статус кандидата, ми всі чудово розуміємо, що процес надання їм можливості приєднатися займе кілька років, а насправді, поза сумнівом, кілька десятиліть”, – сказав Макрон сьогодні, 9 травня, на засіданні Європарламенту.

Глава французької держави наголосив на необхідності дати Україні та іншим претендентам на вступ до ЄС, таким як Молдова та Грузія, “місце в серці Європи”. Він запропонував створити “європейську політичну спільноту”.

Перед виступом Макрона президент Європейської комісії Урсула фон дер Ляйєн заявила, що виконавчий директор ЄС висловить свою “думку” про заявку України на членство у червні. Але Макрон у своїй промові, яка підтримує заклики до зміни договору для подальшого зміцнення федеральної інтеграції Євросоюзу, сказав, що блок, “враховуючи його рівень інтеграції та амбіції”, не може бути єдиним організуючим органом Європи.

Замість того, щоб знижувати суворі стандарти, щоб дозволити країнам приєднатися швидше, Макрон запропонував створити паралельну організацію, яка б могла “сподобатися” країнам, які прагнуть приєднатися до блоку. Або ж країнам, які вийшли із ЄС, маючи на увазі Велику Британію.

“Це наш історичний обов’язок… створити те, що я назвав би сьогодні перед вами європейською політичною спільнотою”, – сказав Макрон.

Він додав, що ця нова європейська організація дозволить демократичним європейським народам знайти “новий простір для політичного співробітництва, безпеки, співробітництва у галузі енергетики, транспорту, інвестицій, інфраструктури, пересування людей”.

Фото – скріншот з відео