Це сталося перед самим Великоднем. Я повернулася додому швидше, і не застала бабусі в квартирі. Вона без мене на вулицю не виходить, тому я перелякалася не на жарт. Я не задумуючись подзвонила Святославу, але визирнувши у вікно, я помітила картину, він якої мені все стало зрозуміло. Недарма чоловік кожного дня просив мене віддати її в заклад для людей похилого віку.
Ми з Святославом познайомилися під час навчання в університеті. Це було кохання з першого погляду. Святослав виріс у великій родині: у нього були ще три брати та дві сестри. Я ж була єдиною дитиною і для мене було незвичайно розуміти те, що може бути багато родичів, а не друзів.
За рік Святослав освідчився мені, і ми стали готуватися до весілля. Та невирішеним питанням залишався той факт, де ми повинні жити після святкування.
З батьками чоловіка ми жити точно не могли, оскільки там і так людина на людині. В мене ж ситуація геть інша. Останні роки я жила з бабусею в трикімнатній квартирі. (Мої батьки стали ангелами в один день – тато не впорався з керуванням).
Бабуся дуже раділа тому факту, що я виходжу заміж, а ще більше за те, що не покину її одну, а приведу в квартиру чоловіка.
Бабуся ще досить добре виглядала, але через деякі перенесені недуги їй важко говорити. Та я вже до цього пристосувалася.
Весілля ми зі Святославом вирішили не робити. Просто по-тихому розписалися і посиділи з найріднішими в місцевому кафе. Батькам Святослава це сподобалося, оскільки грошей на гучну забаву вони не мали, а моя бабуся – тим більше.
Після розписки ми поселилися у квартирі з бабусею. Однак незабаром Святослав почав умовляти здати бабусю до будинку для людей похилого віку. Я відмовлялася та навідріз відкидала цю думку з голови. Я казала, що бабуся замінила мені матір, і так з нею чинити я не стану.
Одного дня я повернулася з роботи, але бабусі вдома не було. Чоловік сказав, що не бачив її. Я була дуже налякана, адже бабуся давно не виходила на вулицю сама, і куди вона могла піти, для мене було загадкою. Я побігла шукати свою бабусю на вулиці. Запитувала всіх сусідів та перехожих. Ніхто не бачив бабусі.
І лише ближче вечора в квартирі пролунав дзвінок. Біля дверей стояла незнайома мені жінка і притримувала бабусю, що ледве стояла на ногах. Жінка сказала, що побачила стареньку на одній із зупинок. Вона сиділа там і не знала, як дістатися додому. Дивом вдалося розібрати, за якою адресою вона проживає. Завдяки цій жінці бабуся і повернулася додому.
Увечері Святослав знову почав мене вмовляти віддати бабусю до спеціального закладу, оскільки ми не маємо такої можливості сидіти дома і доглядати її. Та я не погоджувалася з чоловіком і стояла на своєму.
Через пів року я зрозуміла, що чекаю дитину. І бабуся і чоловік були дуже щасливі. Святослав обіцяв носити мене на руках. Але незабаром відкрилася гірка правда про Святослава.
Я прийшла додому раніше, ніж зазвичай. Не побачивши своєї бабусі вдома, я зібралася телефонувати чоловікові. Я підійшла до вікна та побачила, як Святослав веде мою бабусю під руку біля дороги.
Я побігла за ними і повернула бабусю додому. Я все прекрасно зрозуміла, і думаю, Святослав також, оскільки він дивився на мене переляканими очима, і не міг сказати і слова в своє виправдання.
Потім він почав щось бурмотіти, що бабуся пішла сама, а він лише хотів її наздогнати. Я все прекрасно розуміла, тому того ж дня я прогнала чоловіка з квартири.
Ми вже давно розлучені, і бабусі вже немає на цьому світі. Дякувати Богу, що в мене є донечка, яка мене й рятує від самотності…
Весь час прокручую в голові її слова: “Все так не буде – буде краще!”
І ви знаєте, я цим словам вірю!
Фото ілюстративне спеціально для ibilingua
Недавні записи
- Після дня народження я почала питати у внука, чи хватило йому всіх подарованих грошей на смартфон. А потім кажу: тато ж тобі п’ять тисяч дав. А він такий здивований каже: які п’ять тисяч? В конверті лише тисячу гривень лежало. До того ж конверт був підписаний, і ніякої помилки бути не може. Я в тих нервах викликала сина до себе. Не хотіла це по телефону виясняти
- Коли не стало дочки, я почала судитися зі своїм зятем. Я думала, що зроблю йому послугу, взявши на виховання свого єдиного онука. Дмитрик був дуже схожий на Лілю, і це давало мені сили продовжувати жити. Позов я програла. Зараз Дмитрику п’ятнадцять. Батько відвіз його далеко від мене. Мабуть, я на таке ставлення заслужила. Я б все віддала, лиш би повернути час назад
- Моя свекруха виховує свого онука від першого шлюбу Ореста. Я його друга дружина. Колишня невістка після розлучення переїхала жити в Канаду. Мій чоловік виплачує на сина аліменти, але свекрусі цього виявилося мало. – Богданчик і полуничку хоче і черешеньку. – Я ж не стрималася, і натякнула, щоб до рідної мами звернулася по допомогу. І тут відкрилася таємниця, про яку я і не здогадувалася
- Мені було куди повертатися з Італії, дочка за гроші, які я надсилала, зробила з занедбаної маленької хатинки красиву і сучасну. Там були нові меблі і техніка. Олена з чоловіком і дітьми жила окремо. За всі ці роки я зробила все, щоб вона мала свій куточок. І здавалося б, живи та радій, але той спосіб життя, який вела сеньйора Беатріс, за якою я доглядала до останнього, не дає мені спокою до сьогодні
- Чоловік вклав 300 тисяч гривень у квартиру, яку свекор купив на своє ім’я. Я жила сама в обласному центрі, коли зібралася виходити за Ореста заміж. Тому майбутня зовиця допомагала мені приміряти весільну сукню. Дізнавшись, скільки воно коштує, вона, звісно, передала це своїй мамі. І ось у день, коли ми дізналися про стать майбутньої дитини, свекор змусив її зателефонувати мені. Свекруха витягла мед і сказала: “Ось беріть, і 500 гривень віддавайте відразу”. Я мед не переношу, і я просто його не люблю