fbpx

– Ти вийшла заміж, нехай твої проблеми тепер вирішує чоловік, – говорив тато рідній дочці

Спеціально підготовлено для ibilingua.com

– Моя невістка Інга – дівчинка із заможної родини, привикла собі ні вчому не відмовляти – розповідає шістдесятлітню Алла Костянтинівна.

–  Тато її – бізнесмен, живуть вони з дружиною на широку ногу. У них кілька квартир, заміський будинок, дві машини дуже дорогих, я особливо в марках не розбираюся, але це видно … Одним словом – багачі.

Поки не була заміжня, до двадцяти п’яти років, дочку вони балували. Одягали-взували, як ляльку, оплатили навчання в хорошому вузі, показали світ. Де вона тільки не була, і моря, і Діснейленди – все бачила …

– А після весілля що ж тоді сталось?

– А ось після весілля фінансову допомогу батько Інги принципово припинив. Його позиція – «ти вийшла заміж, нехай твої проблеми тепер вирішує чоловік …».

У Алли Костянтинівни цілком звичайна сім’я: вона все життя пропрацювала вчителем в школі, чоловік – інженер якихось там систем в будівельній компанії, в минулому році вийшов на пенсію. Працював все життя сумлінно, фахівцем був хорошим, але великих грошей не отримував ніколи.

Єдиний бонус його багаторічної бездоганну службу – так це те, що перед кризою чотирнадцятого року він зміг прилаштувати на роботу в свою компанію сина, нещодавно закінчив вуз. Зараз би такий номер, як стверджує чоловік Алли Костянтинівни, не пройшов: справи в будівельній галузі йдуть не дуже добре, і влаштуватися до них на роботу непросто.

На кожне місце чергу. Добре, що встигли влаштуватися, і за п’ять років роботи син зумів зарекомендувати себе.

Робота непроста і не легка, доводиться їздити по об’єктах, в будь-яку погоду і сльоту бродити по будівництву, лаятися з робітниками. Але ніоготрудиться, старається хлопець.

Але хлопець тримається за місце і дуже старається: у нього іпотека і вагітна дружина на руках.

– Спочатку після весілля вони житло знімали, – розповідає Алла Костянтинівна.

– За два роки змінили три квартири. Як цигани … Те ціну їм підняли раптово мало не в півтора рази, то квартиру господарі вирішили терміново продавати. Втретє зняли, а через місяць за шафою цвіль чорну виявили! Це ж дуже небезпечно … Ну і треба вже іншу шукати.

Загалом, подивилися ми на це з батьком і вирішили – треба дітям допомагати, це все не справа. Розміняли свою квартиру … – У вас трикімнатна була?

Читайте також: – Я вже просто на все готова, щоб нарешті дочка розійшлася з цим своїм чоловіком!

– Так, трикімнатна, але не дорога: у звичайній старої панельної дванадцатиповерхового. Розміняли на дві. Ми з чоловіком в’їхали в однокімнатну – зате забиратися простіше стало! А решту грошей віддали дітям.

Вони двокімнатну вирішили брати відразу, тому і влізли в іпотеку. Іпотека хоч невелика, але чутлива, тим більше, Інга у нас завагітніла незабаром, вагітність непроста, весь час по лікарнях …

– Один син зараз працює, виходить? – Ага … Чесно кажучи, я була впевнена, що батько Інги якось допоможе їм з іпотекою. Для нього це сума – тьху, він напевно з кишені її може витягти запросто і віддати …

Але її батьки навіть не почухались! Доросла заміжня дочка – не їхня проблема! .. Ремонт в квартирі робили знову ж за допомогою чоловіка Алли Костянтинівни. Вони жили тільки для себе.

– Ну так наш батько все життя в будівництві пропрацював! Знайшов знайомих фахівців, які зробили дешевше, як свого. І якісно … Свати приїхали вже на готовий ремонт подивитися. Навіть, по-моєму, здивувалися, що так все добре вийшло.

Не знаю, що вони очікували побачити. Просто за свої ремонти вони такі гроші віддавали, що страшно і вимовити, а у нас, вони знають, кожна копійка на рахунку … А у нас гарно вийшло.

Тепер у Алли Костянтинівни на порядку денному нова проблема – майбутні роди невістки.

– Я вже й синові, і чоловікові сказала – як хочете, кажу, але треба укладати контракт. У дівчинки не зовсім все гладко по здоров’ю, а найголовніше – термін стоїть на початок січня. Це означає, вона може і в Новий рік народити!

Безкоштовно по швидкої в такий час потрапляти – це кошмар. Треба підстрахуватися. Знайдемо ми ці гроші! Краще зараз заплатити, ніж потім розгрібати проблеми …

– Ну, може, хоч на пологи невістці вашої батьки дадуть?

– Та де, ти що, навіть мови не йде! Вони взагалі їдуть в цей час. Новий рік збираються в Європі зустрічати! ..

Чесно кажучи, у мене таке в голові не вкладається. Єдина дочка народжувати буде! Які можуть бути Європи, вони в ці країни щороку їздять, і не по одному разу! Я була здивована, ну як такможна?!

– Слухайте, ну може, вони образилися на дочку? Що вийшла заміж за хлопця не з їхнього кола? Тому себе так ведуть?

– Та ні, не видно, що образилися. Треба віддати їм належне, багатством своїм вони не хизуються. Відносини цілком нормальні, спілкуються добре і з ними, і з нами, ніякого холодку, ніяких бойкотів.

Запрошують в гості – у них великий будинок, прямо середньовічний замок. Шашлики, пікніки влаштовують. Сваха дзвонить мені сама, іноді навіть просто так, без приводу. Вона досить мила жінка, привітна така. Запитує, як справи, зі святами вітає. Подарунки передає …

– Подарунки?

– Ну так. Сувеніри з поїздок – магнітики на холодильник в основному. Дорогі подарунки вони не дарують, та це й добре, нам отдарівают потім особливо нічим, у нас тут, бачиш, своїх витрат по вуха …

Я тут зателефонувала з приводу подарунків на народження дитини – кажу, давайте домовимося, щоб накладок не було, я коляску буду купувати, ви вже даруйте щось інше. Вони чемно вислухали, покивали і все, нічого вони, по-моєму, дарувати не збираються.

– Ну, може, який-небудь костюмчик з Європи привезуть, ну мусять щось подарувати.

– Хіба що. Інгу шкода, вона як сирота у нас, при живих батьках. Син звик жити скромно, ми ніколи особливо не шикували. Але вона-то по-іншому вихована …

Раніше я думала – ну, може, онук народиться – тоді щось зміниться. Але зараз дивлюся – не схоже. Свати живуть для себе. Проблеми дорослої доньки їх не стосуються. Шкода дівчини.

Як вважаєте, це нормально – якщо вийшла заміж, і просто жити своїм життям? Проблеми дочки нехай вирішує молодий чоловік?

Фото ілюстративне, з вільних джерел.

Сподобалася стаття? Тоді підписуйтесь на нашу сторінку у фейсбук за посиланням  ibilingua.com

You cannot copy content of this page