– Тиждень уже з мамою не розмовляємо! – зітхає тридцятирічна Яна. – Посварилися перед святами. Знову я погана дочка!Обідно, ти навіть не уявляєш, як! Ніхто з подруг так зі своєю мамою не носиться, як я зі своєю. Дзвоню по три рази на добу, вислуховую, розважаю, втішаю і вдень, і вночі. Дітьми не напружую, нічого не прошу. І я – погана…
– А що ж сталося? Через що посварилися?
– Так поїхали ми з мамою по магазинах. Точніше, ми поїхали з чоловіком, а мама дізналася напередодні, що ми збираємося, і напросилася з нами. Окей, без питань, нам не складно її взяти. Погуляли ми з нею, купили дечого по дрібниці, зайшли в маркет продуктовий, набрали великий візок – я на свою сім’ю, а мама собі.
Час піджимає вже, свекруха дзвонила, вона з дітьми залишалася, молодша щось вередувала в той день, через зуби напевно… Встали ми в чергу на касу, а народу багато, все довго!
– Ну ще б пак, свята. У всіх цілі вози товарів!
– Ага. Загалом, стоїмо, чоловік відчуваю нервує, я теж, попереду ще старий якийсь все порпався… Ледве дочекалися, коли вже черга до нас дійде. Касир нам пробиває покупки, чоловік став швидко упаковувати все по пакетам, я стою з картою, мама дістає гаманець… Кажу, мам, йди краще допомагай Сергію, командуй, що там куди складати, я зараз вже зі своєї карти все оплачу, там потім розберемося з тобою по грошах…
– Зрозуміло…
– Загалом, розплатилися, завантажили все в машину, підкинули маму до її будинку, вивантажили сумки. І мама, вже прощаючись, суне мені в руку тисячу. Я кажу – це що? Вона мені – ну, за продукти же! Я кажу, мам, ти нічого не плутаєш? За твої продукти я точно більше заплатила. Сир, форель, фрукти, вино недешеве! Я, звичайно, можу зараз в суєті помилятися, але у мене є чек – вдома, кажу, все точно порахую і скажу тобі суму… Ой, що тут почалося! Ти не уявляеш!
– Мама влаштувала скандал?
– Ага. Прямо на вулиці, біля свого під’їзду. Ти, кричить, ще бензин не забудь порахувати, який ми проїздили! Як тобі не соромно, мовляв, мати докоряти, я тебе ростила! Так було неприємно, жах. Сергій мене в машину посадив і ми поїхали… Каже, і що тобі спало на думку влаштовувати розборки? Взяла б цю тисячу, кивнула головою і розлучилися б мирно. Так якби я знала, що мати такий крик підніме, звичайно, так би і зробила!
Яна зітхає.
– З іншого боку… Як я можу зробити вигляд, що все в порядку, коли мама надходить ось так, нахабно? Адже вона прекрасно знає, що я зараз в декреті, у нас двоє дітей і кредит. Молодшій доньці три роки в грудні виповнилося!
– Всі виплати припинилися так?
– В тому то й справа. Зараз ми взагалі затягнемо паски. Працює один Сергійко, нас четверо! Так, у мене зараз кожна копійка на рахунку… Я, між іншим, продуктів на Новий рік набрала куди більш скромних, ніж мама. У нас після виплати кредит дохід на людину виходить навіть менше, ніж її пенсія. І можливості подарувати їй пару тисяч просто так у мене немає… Або треба було дійсно подарувати, як вважаєш? Не влаштовувати розборок? Я дійсно погана дочка, так? Мама права?
Як вважаєте, в подібній ситуації Яні дійсно не варто обурюватися?
Фото – ілюстративне.
Сподобалася стаття? Поділіться з друзями на Facebook!
Недавні записи
- Я не хочу старіти сама! Ніколи не думала, що перестану радіти своїм дням народженням! Але зараз мій 70-річний ювілей, який я зустріну 10 грудня, мене не радує. Я почуваюся зовсім самотньою при живому синові, а все через те, що я не порозумілася з невісткою, не стала їсти ту її дієтичну нісенітницю. Та зараз би я вже згідна. У будинку немає ні м’яса, ні курки. Тільки риба, яйця та сир, іноді навіть не справжній. Принесла їм цукерки ще на минуле Різдво: карамель, желе, нуга, вафлі, шоколад. Так невістка їх викинула
- Майже рік нема мого захисника, а зі мною і сином живе мама чоловіка. Я сама її покликала минулої зими, щоб їй не було так самотньо і сумно. Я думала, разом нам буде легше. Але я більше так не можу, дуже хочу знову відселити свекруху, та Віра Василівна в свою квартиру переселенців пустила. Вона щовечора співає Макарчику ту саму колискову і називає його Микитою, готує щодня тільки те, що любив малим і вже дорослим Микита. На стіл, коли ми сідаємо їсти, ставить для Микити тарілку і кладе прибори
- На вихідних в невістки був день народження. Я купила гарну подарункову торбинку, поклала туди шкарпетки, шампунь і цукерків до повної, трюфеля, ті, які невістка полюбляє. Прийшовши до дітей, я привітала їх гарними побажаннями і вручила подаруночок. Та від відповіді невістки я ледь не почервоніла. “Тут, лише торбинка красива, а вміст, так собі”. За столом я себе почувала незручно, довго не сиділа, сказала, що звикла швидко лягати спати. А сьогодні, як плівку перемотую в голові ці слова
- Нас з сестрою ростила й виховувала тітка Ліда, мамина сестра. І ось тітки не стало. Ми сиділи якраз за поминальним столом, коли я зважилася розпочати цю розмову, обличчя моєї сестри вмить змінилося. Але я маю подбати про свою дитину і забезпечити її, як сестра не розуміє! Нині ми не спілкуємося. І так, я її розумію
- Моїй свекрусі всього 55 років, жінка в соку! Так ні ж, ломиться жити до нас, як свекра не стало, хоче аби я перед нею на задніх лапках скакала, подай-принеси. Вона втомилася, їй важко – втратила чоловіка, таке в країні коїться. Свою квартиру переселенцям хоче в оренду віддати і з нами грішми ділитися, чоловік в захваті від ідеї мами. Зарано ще вінки купувати, а вона зібралася! Краще би заміж ще вийшла. Готувати вона так і не навчилася, хіба що кілька дуже вже буденних страв страв: макарони, смажена картопля і яєчня, не більше. До прибирання ставиться за принципом «головне, щоб не як у свинарнику». От нащо це мені в моїй квартирі? Він хоче взяти кредит у банку та поміняти мою квартиру з доплатою на трикімнатну