fbpx
життєві історії
У Фінляндії нас прийня така сама родина пенсіонерів, як і ми самі: я, моя сестра-вдова і мій чоловік. Того весняного дня вони запросили нас на свою дачу, і ми погодилися. У нас з чоловіком теж була дача не далеко від Ірпеня, у яку ми вкладали всю душу. В аеропорту міста Гельсінкі, коли ми сюди добралися, мене вразила одна річ – до глибини душі

У Фінляндії нас прийня така сама родина пенсіонерів, як і ми самі: я, моя сестра-вдова і мій чоловік. Того весняного дня вони запросили нас на свою дачу, і ми погодилися.

У нас з чоловіком теж була дача не далеко від Ірпеня,  у яку ми вкладали всю душу… Але ми намагаємося не тужити за втраченим, головне – живі і у безпеці.

отже. ми на власні очі побачили. що влаштовують на своїх дачах невтомні пенсіонери-фіни.

У Фінляндії взагалі дуже добрі привітні люди, красива природа та приголомшливе чисте повітря. Фіни, як і ми, люблять концепцію «будиночка на селі». Фінські дачі багато в чому схожі на наші, проте не зовсім.

Менталітет жителів Фінляндії суттєво відрізняється від нашого. Це помітно навіть у дрібницях. Наприклад, фіни набагато простіші у побуті, поведінці і навіть в інтер’єрі. Вони не мають звички «понтовуватися», як це часто буває в наших співвітчизників.

Фіни живуть для себе і на своє задоволення. Вони не звикли багато думати про те, як їх сприймають інші.

Я ніколи до цього не подорожувала Фінляндією, але в аеропорту міста Гельсінкі, коли ми сюди добралися, мене вразила одна річ – до глибини душі. У головному аеропорту столиці було так затишно, що хотілося залишитися там якнайдовше! Поруч із лавками та кріслами стояли обтесані пні, на яких теж можна було сісти. Звичайно ж, я віддала перевагу їхнім звичним сидінням!

Кольорам фіни теж віддають перевагу спокійним, в інтер’єрі часто можна помітити відлуння лофта і мінімалізму. Жодних непотрібних дрібничок, статуеток та пилозбірників. Хіба що пару м’яких муммі-тролів, які є практично символом Фінляндії.

Любов до простоти, природи та затишку простежується у всіх аспектах життя фінів. Саме тому дачі вони купують для відпочинку, а не для роботи. Це і є головна відмінність між їхніми дачами та нашими.

Для нас дача є, скоріше, джерелом абсолютно натуральних овочів та фруктів. І, звичайно ж, для цього потрібно вкласти у свою ділянку чимало праці. сил. А це не так і легко, погодьтеся, в літньому віці.

Фіни про таке не замислюються. Вони навіть огорожі на своїх дачах не встановлюють. А навіщо? У цій дивовижній країні дуже низький рівень злочинності. Сусідам і на думку не спаде поцупити пару-другу кілограмів яблук з твоєї ділянки чи обнести кущі смородини. Господарі часом самі вішають таблички, щоб дозрілі фрукти безкоштовно брали усі охочі.

Найбільше фіни цінують можливість возз’єднання з природою. Адже цього так не вистачає за умов сучасного міського життя! Для жителів Фінляндії подібне возз’єднання є, швидше, спостереженням за природою, посиденьками біля вогнища чи озера. І точно це не має нічого спільного з городом та його обробкою.

Дачі фінів зазвичай знаходяться на пристойній відстані одна від одної, адже мешканці міста їдуть туди, аби побути на самоті. Це ми звикли вкладати в дачну ділянку величезну кількість ресурсів, перетворюючи її на щось на зразок особистої фортеці, та ще й такої, щоб усі сусіди заздрили. Фінам далека така концепція.

А ось якісна сауна неодмінно на дачній ділянці має бути! Куди ще запрошувати найближчих друзів?

Словом, нам сподобалося. Якщо судилося повернутися додому, то і ми поміняємо свій “дачний підхід” на фінський лад.

Передрук без посилання на Ibilingua.com. заборонено.

Фото ілюстративне, спеціально для Ibilingua.com.

You cannot copy content of this page