fbpx
Україна
У Києві виросли тариф на воду: скільки доведеться платити мешканцям

З 12 травня в столиці, згідно з постановою НКРЕКУ, збільшилися тарифи на холодну воду. Якщо раніше мешканці столиці платили 13,77 грн за 1 куб. м., то тепер – 15,79 грн. В “Київводоканалі” кажуть, що збільшення склало трохи менше 15%.

“Було необхідне коригування окремих складових тарифу, пов’язаних з подорожчанням реагентів, які використовуються в очищенні води (як тієї, яка подається в мережу, так і в каналізаційні стоки). Також істотно знизилися обсяги споживання води в зв’язку з масовою установкою лічильників.

Кількість води, що продається зменшується, а витрати залишаються ті ж, це теж позначається на тарифі. Ще один фактор – необхідність проведення ремонтних робіт, заміни обладнання – те, що входить в тариф, як інвестиційна складова. І, звичайно ж, збільшення заробітної плати. Середня зарплата в області промисловості вже перевалила за 10 тис. грн. У нас була 6 400.

Потрібно було підвищити заробітну плату, щоб не було відтоку фахівців, щоб люди не йшли на інші підприємства, де праця оплачується вище. З іншого боку відбулося здешевлення електричної енергії в першому кварталі 2017 року, тому теж підлягало коригуванню, але в сторону зменшення”, – пояснив гендиректор “Київводоканалу” Дмитро Новицький.

Читайте також: ПІД КИЄВОМ В РІЧЦІ ЗНАЙШЛИ ВТОПЛЕНЕ АВТО З УВІМКНЕНИМИ ФАРАМИ

За його словами, в цілому збільшення тарифу склало трохи менше 15%.

“При цьому в системі комплексу платежів за ЖКП “Київводоканал” займає останнє місце. Наш платіж в загальному платежі за комуналку – це близько 5-7% в залежності від площі квартири. На другому місці – оплата за газ, потім йде прибудинкова територія, і найбільше – теплова і електроенергія”, – говорить він.

Джерело.

facebook