fbpx
Світ
У китайців з’явилися плани на Чорнобильську зону

Створення в Чорнобилі електростанції потужністю 1 гігават має стартувати вже наступного року.

Дві великі китайські компанії планують створити в Чорнобильській зоні відчуження сонячну електростанцію.  Для реалізації проекту компанія GCL System Integration Technology (GCL-SI) має намір співпрацювати з китайським концерном China National Complete Engineering Corp (CCEC). Будівельні роботи планується розпочати вже наступного року.

Як зазначають в компанії GCL-SI, реалізація проектів з розвитку “зеленої” і відновлюваної енергетики в постраждалій від радіації зоні може привести до значних соціальних і економічних зрушень. Створення в Україні електростанції потужністю в 1 гігават водночас є частиною плану з міжнародної експансії компанії.

Нагадаємо, 14 листопада в Чорнобильській зоні відчуження розпочався процес насування в штатний положення арки нового безпечного конфайнмента, який захистить навколишнє середовище від радіоактивних відходів пошкодженого енергоблоку ЧАЕС. Раніше голова громадської ради Державного агентства України з управління зоною відчуження, засновник Чорнобильського інституту досліджень і розвитку Віталій Дем’янюк заявляв, що Україна повинна забезпечити перспективу перетворення Чорнобильської зони відчуження на потужний центр розвитку енергетики, промисловості і науки.

Читайте також: ЩО ЧЕКАЄ УКРАЇНЦІВ У НАЙБЛИЖЧОМУ МАЙБУТНЬОМУ: ЧИ ЗАКІНЧИТЬСЯ ВІЙНА І ЩО БУДЕ З ЕКОНОМІКОЮ

Джерело.

Related Post