У мене був однокласник, такий двієчник! Моя мама була вчителькою математики, і віталик приходив до нас займатися. Тому ми з ним і дружили в дитинстві, та й потім підтримували іноді звя’зок, хоч життя нас і розкидало.
Віталій закінчив училище, а потім і університет. Згодом виїхав у Грецію. Знає вже кілька мов, пожив у Скандинавії трохи.
На даний час я розлучена і він теж. Я нікого вже з рідних не маю, сирота: тато пішов ще молодим, мама зовсім недавно.
Тому коли Віталій покликав мене і підтримав, я взяла донечку і ми з Харкова вирушили у країну богів Олімпу – до Греції. Було це у березні.
Думаю, ви здогадалися, що зараз ми з Віталієм разом.
Життя в Греції радує своїми теплими морями, яких тут аж п’ять. Тут можна насолоджуватися теплим сонцем, яке гріє жителів Еллади 250 днів. Безліч курортів та гарна екологія потішать любителів активного відпочинку.
Переїхавши сюди, ви одразу відчуєте певні переваги. Але хочу також сказати про недоліки еміграції до Греції.
Почну з найбільш явних принад життя в Греції. На першому місці – чудовий клімат. Результати багатьох опитувань показали, що клімат у цій країні є чи не найоптимальнішим і найприємнішим для постійного проживання у всьому світі.
Не варто забувати про визначні пам’ятки, а їх тут чимало. Греція – одна з країн-колисок цивілізації. Кількість архітектурної краси тут зашкалює. Акрополь в Афінах, острів Санторіні, Парфенон… Всі ці місця люблять туристи і не дарма. Тут дуже яскраво і красиво. Неймовірні храми та залишки давньої цивілізації дивовижно поєднуються з гарними видами природи. Стародавні міста на кшталт Містри, Дельф та Родоса зачаровують.
Ще одним безумовним плюсом цієї країни звичайно ж є люди. Доброзичливі, емоційні та балакучі греки можуть стати чудовою компанією. Вони гостинні та веселі, хоча бувають і винятки. У чужій країні завжди треба бути напоготові – я в цьому теж переконалася.
Одна з головних переваг Греції – кухня. Вона тут не тільки смачна, а й дуже корисна. Середземноморські кулінарні традиції Греції славляться весь світ. Велика кількість риби, овочів і, звичайно ж, оливкова олія найвищої якості. Серед греків важко знайти повних людей, і це не дивно, адже їхні страви добре збалансовані, а фастфуд у Греції вживають рідко.
На а тепер про недоліки життя у цій країні.
Як і багато інших країн, які живуть переважно за рахунок доходів від туристичної галузі, у Греції досить нестабільна економіка. У країні важко знайти роботу навіть тим, хто там живе вже довгий час. Зарплати у Греції не дуже високі, а от податки дуже великі. Відкрити свій бізнес тут неймовірно складно.
У Греції добре буде тим, хто заробляє фрілансом, наприклад. Якщо в тебе джерело доходу знаходиться в іншій країні, тобі сподобається.
Вартість проживання тут зовсім невисока. Це стосується оренди житла, цін на продукти тощо. Однак у великих туристичних містах ситуація трохи інша. У Салоніках або Афінах ціни на все будуть набагато вищими. Проте загалом низькі щоденні витрати потішать багатьох.
Багато хто їде до Греції, щоб здобути якісну вищу освіту. Тут і справді є кілька дуже престижних вишів, які входять до міжнародних рейтингів. Однак варто врахувати, що безкоштовна освіта в Греції доступна лише самим грекам та жителям Євросоюзу.
Що ще можна сказати про життя у Греції? Усі, хто тут побував, хочуть повернутись назад. Тут все рухається дуже повільно, темп життя дуже гармонійний. Греки люблять відпочивати та насолоджуватися життям.
Якщо ви теж некваплива людина, яка піклується про своє ментальне і фізичне здоров’я і має стабільний дохід поза Грецією, то життя вам тут сподобається.
Я ж поки вчу мову разом з дитиною, відпочиваємо від подій в Україні і трохи заробляю фрілансом на Батьківщині.
Передрук без посилання на Ibilingua.com. заборонено.
Фото ілюстративне, Ibilingua.com.
Недавні записи
- Вчора моїй подрузі сімдесят років виповнилося. Я знала, що Марія трошки безпорадна, щодо готування, тому заздалегідь її попередила, що моїм подарунком для неї, буде гарно накритий стіл. Завдяки допомозі дочки, стіл ми накрили шикарний. Гостей було немало-небагато – 11 осіб. Гаряче Марія сама приготувала, і дуже смачне. Та здивувало мене інше. Її брати, ніби ніколи нічого в тому житті не їли. Додому я йшла сама не своя
- Я повернулася в квартиру за светром, бо похолодало і застала сина з друзями, як вони моє ліжко намагалися в маленьку кімнату перенести. – “Мамо, ви ж маєте нас зрозуміти. В нас скоро малюк буде”. Невістка ж в той час мовчки сиділа в куточку і мої документи перебирала. З вересками вони з моєї квартири вилетіли. І сваха дзвонила, і сват. Казали, що я не мама, бо їх дочку, ще й при надії, з хати виперла. Як хочуть, то нехай собі це щастя забирають
- Я в свою хату в селі аж три родини переселенців пустила позаминулої весни, а сама в Німеччину до сестри подалася. А це повернулася тиждень тому і просто випала в осад від того, що побачила! Я така вражена, вам не передати! Тепер просто не знаю, як ту хату між ними поділити
- У нас з чоловіком четверо дітей, тому після вторгнення і втрати роботи, Микола прийняв рішення їхати на заробітки в Польщу, оскільки дітей потрібно годувати. Іншого виходу ми не бачили. Я відчувала, що наше спільне життя котиться в яму, та його виїзд остаточно розставив все по місцях. Тепер думаю, чи варто зберігати наш з Миколою шлюб? Старші вже не такі й малі, а з тими двома, я якось собі раду й сама дам
- Чоловік у цьому всьому мене звинувачує. – Що ти з наших козаків зробила “господинь у фартушку”? Та з них сміятися будуть! – Але ж я їх не заставляю мені допомагати тісто на вареники місити, чи налиснички смажити, вони самі тягнуться до такої роботи. А вчора я застала старшого сина з молотком в руках. То, виявляється, не все так погано, як собі надумав чоловік