fbpx

У мене на Харківщині був ресторанчик за містом. Прожив він всього 3 роки, але був успішним, в нього я вклала всі свої зусилля й любов! Зараз на тому місці руїни, а я з 8-ми річним синочком в Англії. Намагаюся відволікатися, вчитися, озиратися, занурюватися у свою сферу, починати спочатку. Та ось, їх 7 і вони є лиш тут

У мене на Харківщині був ресторанчик за містом. Прожив він всього 3 роки, але був успішним, в нього я вклала всі свої зусилля й любов! Зараз на тому місці руїни, а я з 8-ми річним синочком в Англії. Намагаюся відволікатися, вчитися, озиратися, занурюватися у свою сферу, починати спочатку…

А занурилася я, звичайно, у свою, харчову, сферу. Влаштувалася завдяки знайомій на роботу в ресторан, кухарем поки що. Важко, але мені подобається й цікаво.

Ось наприклад, дізналася тут недавно про 7 продуктів, які можна знайти лише в Англії!

Само собою, що у кожній країні є унікальні продукти харчування. Коли ми тільки приїхали, мені страшенно не вистачало глазурованих сирків, гречки та червоної ікри. Але, на щастя, наші супермаркети є у будь-якому великому місті.

А ось британцям пощастило менше. Спеціальні магазини з англійськими продуктами нечасто зустрінеш. Хоча кухня Великобританії не асоціюється з особливою екзотикою, унікальні продукти є і там. Ось найцікавіші з них.

Тягучу коричневу пасту Marmite можна або шалено любити, або взагалі непереносити. Специфічний смак, який описати дуже складно, нікого не залишить байдужим. Marmite роблять із дріжджового екстракту. Якщо вірити етикетці, продукт багатий на вітаміни групи В і фолієву кислоту.

Змащують пасту зазвичай на крекери і їдять на сніданок. Мені Marmite не сподобалася настільки, що навіть торкатися банки не хочеться. А ось син охоче їсть. Як і все в цьому світі, поки самі не спробуєте, не дізнаєтесь, чи сподобається вам чи ні.

Напій Squash ще називають cordial або diluting juice. Це фруктовий концентрат чи сироп, який потрібно розводити водою. Виходить щось на кшталт соку. У Squash щедро додають цукор, тому прихильникам правильного харчування краще його уникати. Хоча виробники люблять писати на етикетці «без цукру», у складі вистачає цукрозамінників, ароматизаторів та консервантів.

Мені особисто смак здався надто ненатуральним і нудотним. Традиційно, дізналася я, Squash робили з імбиру, чорноплідної горобини, бузини або апельсинів, але сьогодні можна знайти й інші, більш звичні уподобання на полиці в магазині.

Pork scratching – найпопулярніша після солоного арахісу в Британії закуска, яку подають у барах. Смажені у фритюрі, хрумкі та солоні шматочки свинячого жиру, іноді м’які всередині.

Twiglets – ще один виключно британський снек. Хлібні палички, щось на зразок соломки, але роблять у формі гілок. Звідси і назва – «хмиз, гілочки, прути». Смак – солоний та злегка копчений.

Йоркширський пудинг – справді диво.

Ми уявляємо пудинг зазвичай як солодкий десерт, але йоркширський пудинг – це вид несолодкої випічки у формі невеликих кексів. Склад його дуже простий – борошно, молоко та яйця. Йоркширський пудинг – частина традиційного англійського недільного обіду, і зазвичай подається з жирним м’ясом. Продається замороженим або свіжоспеченим.

Gravy перекладається як «підливка». Продається у консервах або у вигляді сухого порошку, який потрібно розводити водою. Хоча в англійській кухні є різні варіанти підливок (наприклад, грибна або на вершках), найпопулярніший виготовляється з крохмалю, борошна та неабиякої кількості підсилювачів смаку. Їдять разом із м’ясом, овочами чи картоплею.

Назва соусу HP походить від “Houses of Parliament” – це ще один суто англійський продукт. У складі томати, оцет, цукор, борошно, спеції та тамаринд. Згідно з Вікіпедією, HP – один із символів британської кухні і навіть культури!

Цей соус коричневого кольору підходить до холодних закусок, а також використовується в рецептах деяких супів та жаркого. Сьогодні є ціла лінійка різних соусів під загальною назвою. Відрізняються вони кількістю цукру чи додатковими спеціями.

Але, як на мене, наша українська кухня й наші національні смаколики – найкращі! Мрію тут трохи видихнути, попрацювати, заробити, набратися досвіду, повернутися додому й знову відкрити в Україні свій затишний заклад.

Сподіваюся, трішки вас відволікла! Всім дорбра й миру!

Передрук без посилання на Ibilingua.com. заборонено.

Фото ілюстративне, спеціально для Ibilingua.com.

You cannot copy content of this page