У мене подруга – німкеня з українським корінням. Зараз Амелі волонтер, приганяє в Україну автівки для фронту, гуманітарну допомогу мирним.
Зупиняєсь у мене вдома, в Броварах. Як же вона дивувалася перші рази! У неї просто очі скакали на лоба від наших звичок!
У нас багато друзів, багато хто хотів познайомитися з Амелі чи просто приходили до нас у справах або на посиденьки. Так ось мою німецьку гостю неймовірно дивував прихід у гості без запрошення.
Адже для українця немає причин не зайти у гості. Наші люди завжди з радістю візьмуть із собою щось смачне і зайдуть до друга чи родича. І для цього не потрібно якогось особливого приводу. Достатньо простого бажання спілкування. Іноді родичі чи знайомі можуть прийти й без запрошення. А це для іноземців звучить дико.
Якщо для європейців їхні будинки – непробивна фортеця, то у нашому розумінні це не відіграє такої значної ролі.
Наше взуття залишається у передпокої – для Амелі це дивина.
Її дуже здивувало прохання зняти взуття. Ще більше здивувало прохання після цього одягнути капці. Зняти взуття, щоб одразу надіти інше? Навіщо?
Справа в тому, що вулиці в Україні не такі чисті, як у них на Заході. У нас вистачає і пилу, і бруду, а ми ж часто ходимо пішки. Чого не сказати про європейців, які часто переміщаються вулицями тільки на машинах, і де вулиці набагато чистіші та доглянутіші.
Амелі вразило, що українці не любите ходити лікарнями. Нехай лікування у поліклініках і безкоштовне, будь-який українець віддасть перевагу посидіти вдома та скористатися старими перевіреними методами.
Ну там погріти ніс вареним яйцем, подихати над гарячою картоплею та напитися чаю з лимоном – ось чудовий метод лікування. І жодних черг у похмурих стінах установи.
Напевно, знайдеться багато представників Заходу, які вважають такий підхід невірним, моя Амелі – якраз з таких. Адже вони виплачують страховку, щоб не доводилося віддавати нечувані суми за обстеження чи елементарний догляд.
Ще її дивує наш матріархат в родинах. Адже як не крути, головність у більшості українських сімей беруть на себе жінки. Тільки мама знає де що лежить. Жінка заздалегідь планує сімейний бюджет і бере на себе відповідальність за решту членів сім’ї. До того ж, ми, як правило, ходимо на роботу, купуємо продукти і готуємо. На плечах українки загальний добробут. Тому українській мамі не можна суперечити. Ви ж згідні?
А ще Амелі дивується марнотратству українців. Кількість дорогих машин на дорогах її дуже дивує, наша одвічна гонка за наймоднішими речами, такими як айфон, наприклад. При цьому у нас часто людина, яка придбала щось дороге, не може собі цього дозволити. Тож бере кредит.
Для українця дуже важливо виглядати заможнішим, ніж він є насправді. Про себе європеєць навряд чи таке скаже.
І ще однин момент. Я особисто маю три вищі освіти. Для українців освіта має величезне значення. На відміну від європейців, які прагнуть якнайшвидше піти працювати після школи, українець виділить не один рік для набуття знань та диплома, та ще й бажано червоного. У мене два таких. Багато українців не зупиняються на одній освіті. Будь-коли ми можемо надумати знову вступити до університету і продовжити вдосконалюватися вже в іншій галузі.
Ну якось так. Амелі дуже дивується, але продовжує їздити в Ккраїну і допомагати нам, за що я їй безмежно вдячна.
Передрук без посилання на Ibilingua.com. заборонено.
Фото ілюстративне, Ibilingua.com.
Недавні записи
- Я як дізналася, що той, ніби як зять, перетягнув мою сусідку Марту і її дочку в своє “коло”, ледь зі стільця не впала. Це ж як таке може бути, вони ж хрещені в нашій церкві? В мене ще було бажання Марті очі відкрити на того Марка в перші дні знайомства з Анною, але думаю, чого буду пхатися в чужу сім’ю. Тепер про це дуже шкодую. Можна ж було їх від цього вберегти. А тепер, хто його знає, чим все закінчиться
- За гроші, які мама висилала з Польщі, ми поробили все що можна було. В нас не хата, а лялечка. Мама останній раз як приїжджала, то рідний дім не впізнала. Ми і бруківку постелили і дах замінили, всюди ремонти сучасні, а на вулиці працював ландшафтний дизайнер. І я і брат вже працюємо, тому кожного разу просимо маму залишитися в Україні і відпочити нарешті від тих заробіток. Але та ні в яку. Все їй щось бракує. Тепер проблему в брату вона найшла. Хоча це смішно
- Вчора нас з сім’єю вперше за три роки покликала до себе в гості сестра. Накрила стіл із різних закусок, а це і канапки з червоною рибою, різні сири і ковбаски. Чоловік шашлик приготував на мангалі. Я трохи поїла а потім питаю: “Олеся, а щось і гарячих страв буде?” На що у відповідь почула: “Все що на столі, більше нічого”. Додому я їхала сильно засмучена, адже так жити не можна. Моя сестра вже не молода дівчина, а елементарно навіть гостей приймати не вміє
- Каті було шістнадцять, як ми дізналися, що вона чекає дитину. Звісно, було важко сприйняти цей факт, але нічого вже не зміниш. Батько дитини Денис, така ж дитина, як і наша Катя. Він відразу ж дав зрозуміти, що батьківство не його тема. Я зв’язалася з його батьками, і на приємний подив вони пішли на контакт. Але все це було до пори до часу. Лише на останньому місяці ми дізналися їх справжнє лице
- Вчора моїй подрузі сімдесят років виповнилося. Я знала, що Марія трошки безпорадна, щодо готування, тому заздалегідь її попередила, що моїм подарунком для неї, буде гарно накритий стіл. Завдяки допомозі дочки, стіл ми накрили шикарний. Гостей було немало-небагато – 11 осіб. Гаряче Марія сама приготувала, і дуже смачне. Та здивувало мене інше. Її брати, ніби ніколи нічого в тому житті не їли. Додому я йшла сама не своя