fbpx
Економіка
У НКРЕКП розповіли про плани щодо лічильників газу

У нових тарифах на розподіл природного газу Національна комісія, що здійснює регулювання у сфері енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП) планує профінансувати в 2017 році забезпечення лічильниками 529 тис. одержувачів природного газу. Про це повідомила прес-служба НКРЕКП.

Так, Нацкомісія планує встановити лічильники газу у 319 тис. абонентів, і замінити лічильники ще у 210 тис. споживачів газу.

Найбільша кількість лічильників передбачена для споживачів Дніпропетровської (67,3 тис. абонентів), Харківської (43,5 тис. абонентів), Донецької (36,3 тис. абонентів) і Полтавської (33,5 тис. абонентів) областей.

Крім того, прес-служба НКРЕКП зазначила, що Нацкомісія підтримує впровадження сучасних технологій у сфері обліку енергетичних ресурсів.

Так, у 2016 році НКРЕКП реалізувала пілотний проект з дистанційного зчитування показань лічильників природного газу з покриттям у 27 тис. абонентів різних категорій.

Даний проект підтвердив, що для споживача важлива впевненість у правильності нарахувань, надання інформації про погодинну витрату газу і позбавлення від необхідності щомісячно передавати дані в облгаз або чекати контролера.

Читайте також: НАЗВАНО НАЙБІЛЬШ КОРУМПОВАНЕ УКРАЇНСЬКЕ МІСТО

Також пілотний проект показав здатність автоматичного формування реального балансу газу та виявлення нестандартних ситуацій у режимі реального часу.

У нових тарифах на розподіл природного газу на 2017 Комісія припускає забезпечити 108 тис. нових абонентів такою системою дистанційного зчитування показників лічильників газу.

Джерело.

facebook