fbpx
життєві історії
У перші тижні у мене, простої людини з села на Харківщині, просто паморочилося в голові від побаченого. Якби я знала, що тут такий рай, я б давно напросилася до тітки в гості, а там би й придумала, як залишитися! Ну й що, що чоловік в Україні? Майбутнє важливіше. Спробуй залишити на тарілці їжу!

У перші тижні у мене, простої людини з села на Харківщині, просто паморочилося в голові від побаченого. Якби я знала, що тут такий рай, я б давно напросилася до тітки в гості, а там би й придумала, як залишитися!

Ну й що, що чоловік в Україні? Майбутнє дітей, я вважаю, важливіше.А там як складеться, можливо, як все закінчиться, він до нас перебереться.

Так ось, у мене в Естонії живе тітка, татова сестра, до неї ми і поїхали від цього всього.

Мені дивують місцеві особливості і традиції. В Естонії не прийнято залишати на тарілці їжу. Якщо ти так зробиш, то дуже образиш господаря.

В Естонії вже працюють роботи-доставники. Побачити таких можна у всіх великих містах. У нас подібних ще не запустили, і не факт, що колись запустять. На жаль, акуратність і педантичність європейців стосовно чужої власності поки що вища за нашу.

Ставлення до тварин у містах Естонії дуже тепле. Прогулюючись Таллінном, ми якось побачили качиний будиночок біля одного з ресторанів. Очевидно, власники самі вирішили дати притулок птахам і піклуватися про них. Навіть табличку повісили, щоб туристи не годували качку чим попало.

В естонських містах дуже тішать вуличні туалети. Деякі з них платні, проте вони є скрізь. Це дуже зручно, адже у нас часом можна довго бігати в пошуках, поки не набредеш на якесь кафе, в якому є клозет.

У естонських будинках не прийнято ходити босоніж. Більше того, гості не зніматимуть взуття, доки господар не запропонує капці сам.

Коли ми з дітьми їхали до Естонії, навіть не припускала, що ця маленька країна мене настільки здивує.

Хочеться тут залишитися.

Вулиці миють щодня, все намагаються оформити з якоюсь милою естетикою. Наприклад, є обмежувачі для пішохідних зон у вигляді великих кам’яних птахів. А ще на вулицях нерідко зустрінеш гарні скульптури з корчів чи інших природних матеріалів. У центрі столиці є гарний будинок, який стоїть на металевій конструкції у вигляді ніжок хатинки Баби-яги.

Естонці люблять персоналізувати все поспіль. Так, наприклад, кожен трамвайчик в Таллінні має своє ім’я. Воно написано прямо на транспорті! Це не лише мило, а й дуже зручно. Так простіше розповісти знайомому, який на тебе чекає, на якому саме трамваї ти під’їдеш. Транспортну систему в Естонії опрацьовано до дрібниць. Наприклад, тут є підсвічування пішохідних переходів, яке включають із настанням темряви.

Добре в Естонії і любителям електрокарів. Зарядні станції для таких машин можна знайти буквально на кожному кроці. Їх багато, і людям не доводиться заздалегідь ретельно планувати маршрут, щоб не захлохнути далеко від заправки.

До речі, в Таллінні не тільки красиво, а й дуже смачно. Естонські булочки з корицею та кремом просто смакота! Діти їх обожнюють.

Не подумайте, ми тужимо й любимо Україну, але чесно кажу, що умови для життя тут кращі, особливо зараз.

Передрук без посилання на Ibilingua.com. заборонено.

Фото ілюстративне, Ibilingua.com.