fbpx
Політика
У ВР вирішили добити українців. Не вистачало пені за послуги ЖКГ

Нова редакція закону про житлово-комунальні послуги, яка чекає на розгляд Верховною Радою, передбачає нарахування пені за несвоєчасну сплату боргу по ЖКГ в розмірі 0,1% від його суми за кожен день прострочення.

Як зазначається в опублікованій в ZN.UA статті, рівень оплати українцями послуг ЖКГ падає, а збитки комунальних підприємств зростають. Можливість оформити п’ятирічну «розстрочку» на оплату комунальних послуг ситуацію виправити не змогла.

«З 2016-му з населенням було укладено 36 тис. Договорів про погашення реструктуризованої заборгованості на загальну суму 165 млн грн. Сума внесених платежів з урахуванням довгострокових договорів склала і того менше – 102,6 млн грн. На тлі більш ніж 12-мільярдного приросту боргів тільки за минулий рік виглядають ці ініціативи, м’яко кажучи, блідо», – йдеться в статті.

Введення пені для неплатників, на думку влади, буде мотивувати громадян платити по боргах за ЖКГ.

«Нова редакція закону про житлово-комунальні послуги, яка зараз знаходиться в парламенті, передбачає нарахування 0,1% від суми боргу за кожен день прострочення. З одного боку, розмір пені виглядає відносно невеликим, якщо мова йде про платіжці в півтори тисячі і заборгованості в пару місяців (хоча в перерахунку на 12 місяців «накапує» 36,5% річних), з іншого – якщо в родині дійсно немає грошей на оплату самого рахунку, пеня достатнім мотиватором не стане », – наголошується в статті.

Раніше повідомлялося, що на кінець грудня 2016 року заборгованість населення за централізоване опалення та гаряче водопостачання становила 9,4 млрд, за газопостачання – 6,4 млрд, за утримання будинків і прибудинкових територій – 2,4 млрд, за централізоване водопостачання – 1, 5 млрд, за вивезення побутових відходів – 0,4 млрд, за електроенергію – 3,3 млрд грн. Разом – 23,4 млрд боргів»

Стверджується, що ця сума виникла не за рік, але тільки за 2016 й «накопичилося» 12,5 млрд., Тобто «заборгованість зросла більш ніж удвічі».

Згідно з інформацією видання, за підсумками першого півріччя 2016 року, «держава через неадекватні норм споживання та субсидій «переплатило» за газ 11 млрд гривень».

Читайте також: ПІШОВ З ЖИТТЯ ВІДОМИЙ УКРАЇНСЬКИЙ АВТОГОНЩИК

Також наголошується, що в Україні вже 44% сімей отримують субсидії. А в деяких регіонах, наприклад, Тернопільській та Сумській областях, їх оформили понад 60% сімей. Тільки в 2016-м за субсидіями звернулося 7,4 млн домогосподарств, або на 25,5% більше, ніж в попередньому році.

 Джерело.

facebook