fbpx

США з “другом” Путіна готують неприємний сюрприз російській економіці

Удар нижче пояса: США з “другом” Путіна готують неприємний сюрприз російській економіці

У США 22 квітня набуває чинності заборона імпорту російської нафти. Нішу, що звільнилася на ринку, може зайняти Венесуела. Між країнами проходять консультації, хоча ще нещодавно латиноамериканська країна, маючи тісні зв’язки з Росією, не виявляла бажання до діалогу з американцями, будучи ще й під їхніми санкціями.

Вторгнення Росії до України 24 лютого змінює світ. Вчорашні вороги вже сьогодні домовляються за спиною у ослабленої країни-сусіда, яка втрачає вплив у регіоні. Пише obozrevatel

У Венесуели, яка має найбільші запаси нафти у світі, є всі можливості заповнити нестачу російського палива, від якого відмовилися США – це 199 тис. барелів на день. Американці навіть побудували кілька нафтопереробних заводів для роботи із в’язкою венесуельською нафтою.

На даний момент американці забороняють імпорт нафти з Венесуели через санкції, накладені на режим диктатора Ніколаса Мадуро, який оголосив опозиційного політика Хуана Гуайдо незаконним президентом, хоча США визнали його легітимним.

Однак у Каракасі 5 березня відбулася зустріч трьох високопосадовців США з президентом Мадуро, яку сам диктатор назвав “поважною”. Вже за три дні після цих переговорів президент США Джо Байден запровадив заборону на імпорт російської нафти.

Байден переслідує не лише економічні, а й геополітичні цілі, намагаючись вбити клин між Венесуелою та Росією, яка є найважливішим союзником латиноамериканської країни. Президент Росії Володимир Путін увів цю країну у сферу інтересів Росії ще у 2008 році, коли лідером був Уго Чавес. Це було відповіддю на прагнення Грузії та України отримати план дій щодо набуття членства в НАТО. До 2019 року Москва надала Каракасу озброєння на 9 млрд доларів. Особливо активно військова допомога надходила під час політичної кризи, коли відбувалося протистояння Мадуро з прибічниками Гуайдо.

Росія також створила спеціальні умови для обходу Венесуелою економічних санкцій щодо імпорту зокрема нафти. Так, наприклад, державна нафтова компанія Petroleos de Venezuela перевезла свої європейські офіси з Лісабону до Москви. Повідомляється також, що Мадуро та вище керівництво країни зберігають свої заощадження у російських банках.

Вторгнення Росії в Україну псує відносини РФ із Венесуелою. По-перше, через неможливість вивести кошти з російських банків. По-друге, тому що Росія тепер може стати серйозним конкурентом Венесуелі за зниженими цінами на нафту та газ через втрату західного ринку після запровадження санкцій. З 2020 року Китай є головним покупцем венесуельської нафти. Однак везти латиноамериканську нафту здалеку немає сенсу, якщо під боком Росія, яка готова сильно знизити ціну на свою нафту.

Великою проблемою для адміністрації Байдена є диктаторський режим Мадуро, який американці не визнають. Однак у березні лідер Венесуели вже зробив кілька кроків для покращення відносин – відпустив двох американських ув’язнених, які перебували у заручниках у Каракасі, та пообіцяв повернутися до діалогу з опозиціонерами в країні.

Експерти озвучують два застереження щодо потепління відносин Вашингтона та Каракаса. По-перше, існує ризик, що зміни авторитарного режиму Мадуро у бік послаблення залишаться лише на папері. По-друге, чи зможе Венесуела наростити виробництво нафти в достатній кількості після довгих років застою та корупції.

Фото ілюстративне

You cannot copy content of this page