fbpx
Цікаве
Україна безкоштовно отримає ліки від смертельної хвороби

Україні безкоштовно нададуть новітній медичний препарат бедаквілін, яким лікують важку мультирезистентну форму туберкульозу.

Про це повідомляє прес-служба Міністерства охорони здоров’я.

Поставка ліків буде здійснена в рамках проекту USAID “Challenge TB”, який здійснюється в Україні міжнародною організацією PATH.

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, в Україні мультирезистентною формою туберкульозу хворіє кожна четверта людина, що страждає від цієї недуги. Таким чином, забезпечення бедаквіліном дасть шанс на одужання для 1,5 тис. пацієнтів.

Читайте також: Буде до +18: синоптики розповіли, в які міста України прийде весна

“Ми плануємо завезти його в кінці квітня 2017 року, цей процес майже на фінальній стадії”, – розповіла глава представництва PATH в Україні Катерина Гамазіна.

Слід зазначити, що бедаквілін зараз вважають найефективнішим засобом проти мультирезистентного туберкульозу, винайденим за останні 40 років. Станом на 2016 рік його застосовували вже в 70 країнах. За кордоном вартість одного курсу лікування коштує близько $2 тисяч.

В Україні новим препаратом у першу чергу почнуть лікувати 200 пацієнтів на базі клініки Інституту фтизіатрії і пульмонології. Це люди, хворі на тяжкі форми туберкульозу з розширеною резистентністю до основних протитуберкульозних препаратів (бедаквілін завжди застосовують у комплексі з іншими п’ятьма-сімома препаратами).

“Лікування для дуже важких хворих триватиме понад 20 місяців, але бедаквілін використовують протягом перших шести: він добре накопичується і надовго затримується в організмі, тому терапевтичний ефект буде тривати. Ці перші шість місяців пацієнти будуть лікуватися у клініці інституту, потім вони будуть виписуватися у регіони, де проживають”, – розповіла Гамазіна.

У свою чергу, генеральний директор Центру громадського здоров’я Міністерства охорони здоров’я Наталія Нізова додала, що зараз основні завдання – створити умови для швидкої реєстрації нових препаратів і оптимізувати національні протоколи лікування.

“Ми вважаємо, що протягом наступної Національної програми з 2017 по 2021 рік у нас є реальна можливість забезпечити таким лікуванням усіх пацієнтів із мультирезистентним туберкульозом”, – резюмувала вона.

Читайте також: Домашній прилад для вимірювання цукру в крові та томограф для виявлення… раку

Джерело

facebook