fbpx

Саме багатші верстви населення вважають, що Україні ватро повернутися до вступних екзаменів замість ЗНО. Про це повідомляють “Вісті“.

Проте переважна більшість тих, хто складає зовнішнє незалежне оцінювання схиляється до думки, що тестування повинно бути основним критерієм вступу до вищих навчальних закладів.

За повернення до старої системи виступають люди із заможних сімей, про це повідомляють результати опитування проведеного 5 травня 2016 Громадською мережею “ОПОРА” та Фондом “Демократичні ініціативи” ім. Ілька Кучерива.

“Повинно ЗНО залишатися основним критерієм вступу до вищих навчальних закладів? Більшість, майже 60% відповіли “так”. 26% вважають, що треба повернутися до старої системи іспитів, і 16% на це питання не відповіли. Цікаво, що найбільша кількість прихильників ідеї повернення до іспитів – це ті, хто закінчував школу на Донбасі і в Центрі. Найменше цю ідею підтримують на Заході, Сході та Півдні України. І тут теж важлива закономірність – що в середовищі заможних учнів значно більше тих, хто підтримує повернення до іспитів, – 34%. А серед учнів з доходами середніми і нижче – 18%”, – заявила директор фонду Ірина Бекешкіна.

Це свідчить про те, що реформа ЗНО допомагає дітям з меншими можливостями вступати до кращих вузів.

 

Джерело