fbpx
Суспільство
Українських дітей навчатимуть без оцінок

Система освіти в Україні вимагає невідкладних змін не тільки на рівні фінансування, перегляду стандартів і введення тестування. Головною проблемою для більшості учнів і вчителів до сих пір залишається оцінювання. Про це в інтерв’ю ” Новий час ” розповів співзасновник і директор зі стратегічного розвитку приватної школи “Афіни” Олексій Греков.

На думку фахівця, більшість дітей панічно боїться отримати негативну оцінку, тому їх досить рідко можна побачити радісними, коли повертаються зі школи. “Шкільний бал” – це мішанина різного типу. Робити цифри з успішності дитини неможливо “, – зазначив Греков.

Новітня система, яку пропонує експерт, базується на рівному розподілі навчальних досягнень. До її складу входять чотири компоненти. Перший – це безпосередньо самі знання, все, що необхідно запам’ятати для успішного майбутнього: теореми, іноземні слова, аксіоми, визначення.

Наступна складова передбачає отримання навичок. Педагог враховує повторювані дії, допомагає учневі довести до автоматизму і не замислюватися в наступний раз при їх виконанні. Наприклад, як при скороченні дробів.

Важливими компонентами він вважає також перевірку звичайним тестом в режимі “питання-відповіді”, але тут потрібно звертати увагу виключно на швидкість реакції дитини.

І найбільш вагомими в системі освіти Греков вважає так звані “відкриті алгоритми” – постановка логічних задач, для вирішення яких знадобляться не тільки набуті знання, а й практичні навички і життєвий досвід.

“Результат рішення може бути неправильним. Це не важливо. Відкрите питання може і зовсім не мати” правильного “відповіді”, – вважає педагог.

Читайте також: БАТЬКИ 30 РОКІВ ТРИМАЛИ ДИТИНУ У КЛІТЦІ, БО ДУМАЛИ, ЩО ВОНА «ОДЕРЖИМА»

Джерело.

facebook