fbpx
Економіка
Українці кинулися скуповувати валюту – експерт

Реальний попит на іноземну валюту в Україні в березні-квітні підвищиться під впливом економічних і сезонних факторів. Таку думку висловив старший аналітик групи компаній ForexClub Андрій Шевчишин.

“По-перше, календарно довгий березня статистично збільшує показники валютного ринку. По-друге, завершення опалювального періоду сприятиме напрямку частини грошових коштів населення на споживчий і валютний ринок. А переговори, відновлені з 1 березня виплати ФГВФО клієнтам Platinum Bank підтримають ліквідність для купівлі валюти” , – пояснив Шевчишин.

Водночас, на думку експерта, підсилюють попит на ринку зростаючі доходи населення, інфляція, а також ризики ослаблення гривні через торгову блокаду і “націоналізацію” промислових підприємств на непідконтрольних Україні територіях.

“Слід зазначити, що можливості для заощадження коштів для населення зараз дуже обмежені. Навіть депозити зі ставками, що знижуються, в умовах слабкої довіри до банківського сектору не є явним інструментом для заощаджень, що змушує українців купувати валюту, особливо з огляду на курсові коливання останніх місяців”, – зазначає Шевчишин.

Читайте також: АВАКОВ ВІДРЕАГУВАВ НА КОНФЛІКТ З ПАРАСЮКОМ В СЛОВ’ЯНСЬКУ

Нагадаємо, за даними НБУ, обсяг купівлі валюти населенням через банки і офіційні обмінні пункти в лютому порівняно з січнем зріс на 29,4%, тоді як обсяг продажу збільшився на 37,9%. Порівняно з середньомісячними значеннями в 2015-2016 років, населення продало валюти на 20,5% менше, а придбало на 196,5% більше.

“В цілому, можна констатувати зростання активності торговельних операцій через офіційні обмінні пункти. Як і очікувалося, скасування 2% пенсійного збору спровокувало скорочення чорного ринку, і поступово відновило офіційні покупки на 45-50 млн доларів на місяць”, – коментує офіційні дані Шевчишин.

Крім того, Нацбанк планує в 12 разів підвищити ліміт покупки фізичними особами готівкової валюти – в еквіваленті 150 тисяч гривень, що за поточним курсом становить близько 5,5 тисячі доларів.

Джерело.

facebook