fbpx
Суспільство
Українці підкорюють світ: в США керують вузами, в Німеччині – оркестрами, а в Канаді – МЗС

Главою МЗС Канади призначена Христя Фріланд, Пол Єременко -головний інженер авіагіганту, Марта Кузьма – декан школи Єля.

Талановиті вихідці з нашої країни продовжують дивувати світ. Так, на цьому тижні етнічна українка Христя Фріланд стала міністром закордонних справ Канади. “Сегодня” зібрала українців, які відзначилися в інших країнах.

Про призначення Фріланд заявив прем’єр Канади Джастін Трюдо. Новина про це тут же стала топовою в Україні. “Пишаємося і підтримуємо”, – написав президент Петро Порошенко в своєму “Твіттері”. З офіційної біографії політика відомо, що Фріланд народилася в Канаді в родині адвоката Дональда Фріланд та українки за походженням Галини Хом’як. Раніше вона обіймала посаду міністра міжнародної торгівлі Канади, член Ліберальної партії. А починала вона свою журналістську кар’єру в Україні позаштатним кореспондентом Financial Times і The Washington Post. А в 2015 році прославилася як письменник, видавши книгу “Моя Україна і велика брехня Путіна”.

Прізвище мами Фріланд – Хом’як. Фото: AFP

ІНШІ. Христя Фріланд – не єдиний політик-українка в Канаді, де наша діаспора одна з найчисленніших в світі. Наприклад, канадську опозицію очолює українка Рона Амброз (дівоче прізвище – Чапчук), яка займала посаду голови МОЗ в минулому уряді. А на пост міністра праці в 2015 році призначена українка за походженням Мері Енн Мигічук. Також отримують українці та почесні посади в оборонній сфері. Так, 14 липня керувати армією Канади призначений генерал-лейтенант Пол Винник, який є онуком українських емігрантів з міста Стрий у Львівській області.

Але, крім канадців, в числі знаменитих і видатних українців сучасності – Стів Возняк, який разом зі Стівом Джобсом заснував корпорацію Apple, співзасновник всесвітньої платіжної системи PayPal Максим Льовчин і багато інших.

Грає українську музику

Карабиць: мелодія України за кордоном

Віртуоза Кирила Карабиця називають найуспішнішим українським диригентом за кордоном. А пару років тому він навіть отримав звання кращого в світі. На батьківщині Кирило спочатку прославився, очоливши симфонічний оркестр у Великобританії. А в грудні 2016- го Карабиць став на чолі найстарішого оркестру Німеччини, який славиться своєю 525-річною історією. 39-річного українця прозвали любителем експериментів за те, що він вносить в репертуар оркестру маловідому східноєвропейську музику. Будучи сином українського композитора Івана Карабиця, Кирило часто вибирає для концертів рідні мелодії. “Я вирішив грати в тому числі і українську музику. Якщо ми розуміємо, хто ми є, легше розповідати про це європейцям”, – говорить диригент. Не забуває Карабиць і бувати в Україні: в 2015 році диригент давав концерт у Львівській опері та приїжджав на канікули до Києва.

Відомий мистецтвознавець

Кузьма: Декан школи Єля

Вихідці з України здивували світ і в сфері освіти. Наприклад, в 2016 році деканат школи мистецтв Єльського університету очолила дочка українських емігрантів Марта Кузьма. Уродженкою Західної України була мама Кузьми, але вона сама народилася вже в США. Кузьма названа першою жінкою, яка стала на чолі цієї старовинної школи – понад 150 років навчальним закладом керували тільки чоловіки. До цього відомий мистецтвознавець Кузьма була ректором Королівського інституту мистецтв в Стокгольмі (Швеція), керувала Офісом мистецтва в Осло (Норвегія), а також роботою київського Центру мистецтва Сороса. Загальний стаж її роботи в світових університетах мистецтва складає більше 25 років!

Сам президент Єльського університету Пітер Салоуей переконаний, що Марта здатна надихнути студентів і буде розвивати унікальне бачення Єльської школи мистецтв.

Судила чемпіонат світу в Канаді.

Катерина Монзуль: стала кращою в світі

Катерина Монзуль – перша українська жінка-арбітр категорії “еліт”. Судила фінал жіночої Ліги чемпіонів і фінал чемпіонату світу. У 2015-му була визнана найкращим арбітром світу. Перед своїм дебютом в чоловічому чемпіонаті України отримала від капітанів букети червоних і білих троянд. І пізніше видалила того капітана, який підніс червоні.

У США Павло став Полом.

Пол Єременко: ТОП-технар в Airbus

З липня минулого року українець Пол Єременко є технічним директором в Airbus Group – найбільшій в світі промисловій аерокосмічній корпорації. Павло народився у Львові в сім’ї українського математика, але в 13 років емігрував з батьками в США. Працював в компанії Google, а також в дослідницькому агентстві одного з підрозділів Пентагону.

Читайте також: Тука розповів, коли і як почнеться реальне повернення Донбасу

Джерело

facebook