fbpx
життєві історії
Усиновила дитину і не люблю його

Чотири місяці тому в нашій сім’ї з’явився син. Начебто? багато, але і не багато. Чи пройшла адаптація? Ні! Важко? Так дуже. Важче, ніж зі старшою дочкою? Так, настільки важко мені ще не було.

Мабуть, я – скиглійка, постійно говорю і пишу тільки про погане, скаржуся. Вичерпався якийсь запас, що наповнював мій стрижень. Я давно перестала посміхатися. Начебто потрібно жити і радіти, двоє чудових дітей, прекрасний чоловік. Але я сама – не дуже. Джерело

Я не люблю цього малюка. Я знаю, що любов приходить з часом і бла-бла-бла. Але стан, коли розумієш, що не любиш маленького, пухленького, рожевощокого трирічної дитини, – огидно.

Забула додати – свою дитину. Адже з моменту, як я привела дитину додому, він – мій. Я – мама, він – син, а далі робіть, що хочете.

Перший сніданок разом і мої думки: «Навіщо я це зробила? Навіщо я зруйнувала нашу прекрасну сім’ю, гармонію між нами трьома?» А малюк в цей час розводить кашу з соку, бубликів і тим, що, дійсно, було кашею. Потім він складає вийшло в стакан з водою і там же миє руки.

Соня не вміє робити такого, вона ніколи не ходила в садок через важке пороку серця, завжди їла в компанії дорослих. Тому, як накапати сік з трубочки в кашу – їй не знайоме. Дочка з зацікавленістю спостерігає і починає повторювати.

Під час першого походу в магазин він хапав все овочі і фрукти і відразу пхав їх в рот, наприклад, немиту картоплю. Потім сунув в рот пачки з чіпсами, мабуть, вони схожі на великі цукерки. Кричав, стрибав, вищав, що йому потрібні «подарунки» – побачив щось в упаковках.

Перші тижні нам доводилося виносити його ліжко із загальної спальні, щоб мати хоч якусь можливість виспатися. Вночі малюк смокче великі пальці до наривається ран, скрипить зубами до стертих іклів, повзає по ліжку туди-сюди, стукає ногою по матрацу або спинці.

Всю ніч дитина відлучився з перерахованого вище. Я не впевнена, що сам він досить висипається, і чи є у нього хоч пару годин міцного глибоко сну за всю ніч.

Ще в перші ночі з’ясувалося, що він пісяє в ліжко, тому що прокидається раніше, але не знає, що можна розбудити нас або встати з ліжка самостійно. Якщо описати посеред ночі – теж мовчить, нікого не будить, так і спить мокрий.

Читайте також: 12 НЕПОТРІБНИХ РЕЧЕЙ: ВІД ЧОГО ПОТРІБНО ЗВІЛЬНИТИ ДИТИНУ, ЩОБ ВОНА ВИРОСЛА ЩАСЛИВОЮ

Чоловік намагається пояснити йому: «Якщо захочеш вночі, поклич тата, розбуди його». Малюк лягає в ліжко ввечері, відразу ж пісяє в ліжко і кличе тата. Виконав всі, як йому сказали.

Навіть через кілька місяців, він встає з ліжка в мокрих труcax, йде з сестрою в туалет, знову одягає мокрі труси і лягає повалятися в мокру постіль. І нічого не просить, нікому про це не говорить.

Він дуже старається сподобатися. Якщо раптом хтось посміхнеться його діям, він буде продовжувати це знову і знову, змучивши себе і оточуючих. І в той же час все і всіх боїться. Боїться гучних звуків, боїться митися в душі, боїться, якщо намагаєшся намилити його милом, дуже боїться отримати удар по м’якому місцю.

При будь-якому строгому питанні або підвищенні голосу він задкує, прикриваючи попу рукою, не розбираючи, на що може наштовхнутися спиною, і, звичайно, натикається, падає, плаче. Ми довгий час не могли зрозуміти, чому він так задкує, але дивні жовто сині плями на його спині пройшли через кілька тижнів вдома.

Дитина боїться чоловіків, чоловіка в тому числі. Якщо тато лоскоче дітей і каже, що зараз їх з’їсть, то малюк дійсно вірить кожному слову. Жах в його очах, знову задкує, плаче і благає, щоб його не їли.

Якщо відбувається, щось незрозуміле і незнайоме йому, він завмирає і надривно ритмічно плаче: «А … А … А … А … А …» І це схоже на щось з фільмів про психлікарню.

І так, я про все це читала і знала, але, коли все це відбувається в твоєму домі, це кошмар наяву. До чого б я готувалася, дах зносить.

У перші тижні у малюка була блювота, пронос, температура, соплі, кашель, він практично нічого не їв, кілька разів кров йшла носом. І без того худий і маленький – виглядає на 1,5 року, а самому 3 – схуд ще більше.

Всю підготовлену одяг ушили або прибрали на пару років вперед, багато взяли у однорічного сина друзів. Все тіло малюка перший місяць вдома покривали скоринки діатезу, непомітні на око, але на дотик його щоки, руки і ноги були як наждак.

У 3 роки у малюка зовсім не задоволений смоктальний рефлекс, він засовує в рот абсолютно все, слюні течуть до статі, футболки всі мокрі, як у немовлят. А ще дикий тактильний голод: все, що потрапляє йому в руки або під ноги, він довго і старанно розминає.

Приймає ласку від будь-кого. Якщо він знайомий з жінкою більше 10 хвилин, цього достатньо, щоб залізти до неї на руки, притиснутися до грудей, обіймати, цілувати. Він легко йде за будь-якою жінкою або дитиною на вулиці, може по дорозі на дитячий майданчик обнімає і трогає безліч мам і дітей.

Поняття «свій-чужий» незнайоме йому також, як поняття приватної власності. Він залазить до перехожих в сумку, бере чужі речі, потім ховає їх в затишних місцях, а ще непомітно виносить іграшки від гостей, приховавши в футболку.

Моя мрія – коли-небудь знайти сили прийняти і полюбити приймального підлітка. На прикладі свого трирічного сина розумію, наскільки складно приймального підлітку і, наскільки, складно з прийомним підлітком.

Вони відчувають той же голод по ласці, то ж нерозуміння приватної власності, то ж довіру до будь-якого стрічному, ті ж незрозумілі звичайній людині страхи. Але на вигляд вони вже великі, і зазвичай багато можна пробачити малюкові, чого не прощають дітям, що підросли.

Крім того, нашу старшу дочку Соню «замінили» на іншу дівчинку в той же день, як молодший опинився вдома. Того вечора вона, засинаючи, стрибала на ліжку, кричала і плакала одночасно кілька годин.

А ми ж перед цим два місяці гуляли з ними двома по території будинку дитини два рази в тиждень по кілька годин. Багато разів пояснювали їм обом, що буде далі. Але, як і для мене, для Соні це не стало підготовкою.

Тепер моя дочка б’ється, кричить, ламає іграшки. А раніше її основним заняттям було співати і танцювати по всьому будинку в ошатному платті, кожен день. Моя ніжна фея перетворилася в злого леприкона. І я разом з нею. Ми ніколи так багато не кричали з чоловіком, ніколи. Почали віддалятися один від одного, від Соні.

Зосередитися на позитивному. Намагаюся. Він уміє забиратися будинку. Будь-яку знайдену ганчірку – наприклад, Софіїну футболку – малюк змочує водою, вичавлює, старанно миє двері, підлогу, диван, столи, стільці, відбиває ганчірку об стіну, а потім акуратно розвішує, наприклад, на краю обіднього столу.

А якщо Соня в цей час проходить повз нього, він з усього розмаху б’є новоспечену сестру мокрою ганчіркою по ногах, белькочу на своєму: «Ну-ка, йди звідси, не заважай забиратися!»

Що в підсумку? Цю частину блогу я писала кілька тижнів, і кожен день мені ставало все легше. Так, ще дуже важко, і я сподіваюся, що мені все-таки вдасться попрацювати з психологом.

Тепло до малюка дійсно з’являється в мені. Соня практично перестала бити брата. Вони вже можуть грати разом. А ось у мого чоловіка ніякої адаптації до сина не було, він відразу ж полюбив його всім серцем. Тому люблячий батько у малюка вже є. А любляча мама і улюблена сестра обов’язково з’являться.

You cannot copy content of this page