fbpx

Увечері Єва таки наважилася і постукала в двері. Вона приїхала з синочком на руках і вся заплакана. Пам’ятаю, як вона увійшла в кімнату з дитиною, і батьки дивилися на неї так, ніби всю любов намагалися “додати” саме зараз. Єва стримувалася, хоч сльози і текли по щоках

Ми з Євою росли в таких умовах, де вираження почуттів було чимось забороненим. Але я не зважав на це, на відміну від сестри. Вона ж, навпаки, потребувала любові батьків, гори звертала, аби вони її похвалили.

Я ж просто жив своїм життям, насолоджуючись незалежністю.

Але аскетичність батьків в емоційному плані все одно відклалася на наших характерах. Я, наприклад, розділився на дві особистості. Вдома був тихий, скупий на почуття і покірний, а за межами квартири відривався на повну котушку! А ще пообіцяв собі, що буду любити своїх дітей усім серцем, не боячись кричати про це на весь білий світ.

Сестра ж припинила спроби стати краще для батьків, тепер діяла в зворотному напрямку. Але батьки тільки упокорювали її поглядом і осудливо пирхали, кидали колючі зауваження або просто глузували з її зовнішнього вигляду. Єва плакала, а я її жалів.

Через якийсь час вона залишила будь-які спроби, зібрала речі і пішла. У сімнадцять років вона дізналася що чекає дитину від якогось хлопця, за два місяці до народження їй стукнуло вісімнадцять, і вони встигли одружитися. А я в цей час вже закінчував університет, про що пошкодував навіть. Але буквально через рік сталося те, що назавжди змінило моє життя.

Спочатку батько прихворів, а слідом за ним мама. Лікарі говорили, що таке буває у подружніх пар, які давно разом і буквально відчувають один одного. Тільки мені від цього ставало не легше. Лікар також пояснив, що навіть при належному догляді їм максимум залишилося пів року.

Я забрав батьків додому, обладнав спальню, навіть два лікарняні ліжка поставив. Годував, мив, включав їх улюблені фільми і телешоу, аудіокниги або читав сам. Вони дивилися на мене з теплотою, яку я від них ще ніколи раніше не відчував.

Я клявся, що поставлю їх на ноги, що не кину в будь-якому випадку. В день повернення з лікарні я телефонував сестрі, але та відмовилася навіть приїхати. Вона не хотіла їх бачити, навіть коли вони хворі. Я знаю, що дитинство у нас було не таке щасливе, але у нас був будинок, їжа, дах над головою. Нам купували все, що ми хотіли, давали можливість отримати будь-якy освіту і навіть рахунки на наші імена були відкриті батьками.

Нехай вони виявилися скупі на почуття, але вони подарували нам те життя, що є у нас зараз. Однак Єва відмовилася допомагати хворим батькам, навіть дізнавшись про прогнози лікарів, марності лікування і терміни. Я не розсердився, розумів її. Продовжував доглядати за батьками, паралельно освоюючи інтернет-професію. Через три місяці батькові стало ще гірше. Лікарі розводили руками, не в силах допомогти. Я знову дзвонив сестрі, але вона відмовлялася приїхати.

Увечері Єва таки наважилася і постукала в двері. Вона приїхала з синочком на руках і вся заплакана. Пам’ятаю, як вона увійшла в кімнату з дитиною, і батьки дивилися на неї так, ніби всю любов намагалися “додати” саме зараз. Єва стримувалася, хоч сльози і текли по щоках.

Вона спочатку поклала сина матері, потім до батька. Адже це був їхній онук і вони повинні були побачити його перед відходом. Того ж вечора не стало тата, через годину після того, як Єва поїхала з малюком. А на ранок слідом за ним пішла і мама. Я напевно в житті так не ридав, як тоді. Мені було дуже важко доглядати за ними, але до останнього сподівався, що шанси є, нехай і крихітні.

Якими б вони не були, вони залишаються тими, хто подарував нам життя, навчили всьому і показали білий світ.

Передрук без посилання на ibilingua.com – заборонений!

Фото ілюстративне – zwierciadlo

Сподобалась стаття? Поділіться з друзями на Facebook

You cannot copy content of this page