fbpx

Уві сні Іванка побачила свою маму, за якою через декілька днів мали бути сороковини. Йшла Стефа не одна. Поруч йшов чоловік, і досить таки молодий чоловік. Як не старалася Іванка розгледіти того, хто поруч з мамою, та не змогла. А потім почула ніжний голос найріднішої людини. – Доню! Це твоя доля. – Яка доля?, – раз у раз повторювала дівчина. Та лише коли повернулася до рідного Києва, все зрозуміла

Уві сні Іванка побачила свою маму, за якою через декілька днів мали бути сороковини. Йшла Стефа не одна. Поруч йшов чоловік, і досить таки молодий чоловік. Як не старалася Іванка розгледіти того, хто поруч з мамою, та не змогла. А потім почула ніжний голос найріднішої людини. – Доню! Це твоя доля. – Яка доля?, – раз у раз повторювала дівчина. Та лише коли повернулася до рідного Києва, все зрозуміла.

Вперше мати приснилася Іванці на дев’ятий день. Стояла мовчки і просто дивилася. Від цього погляду ставало не по собі.

Дівчина прокинулася і довго не могла прийти в себе. Сон був таким реальним, таким відчутним.

Вона не встигла попрощатися з матір’ю перед її відходом, приїхала, коли треба було забирати маму з лікарні вже додому. Скорботні клопоти, безліч незнайомих людей, все більше і більше бажання втекти від усього і всіх в маленький світ маминої кімнати, світ, який ще зберігав її запахи.

Коли тітка, яка прибула на прощання з Стефою, хотіла поприбирати в цій кімнаті, Іванка навіть гримнула на неї. Нехай все залишається на своїх місцях: і цей халат, недбало кинутий в крісло, і книжка під подушкою, і окуляри біля лампи, і тапочки під ліжком.

Маму відвезли на швидкій. У той день вона зателефонувала доньці, сказала, що госпіталізують, обіцяла перетелефонувати вранці. Вранці, дійсно, зателефонувала, тільки голос звучав дуже слабо.

А до вечора телефон був вимкнений. Звичайно, Іванка занепокоїлася, але вирішила почекати пару днів. Петро на вечір домовився з автосалоном, він хотів забрати автівку.

У наступну ніч мама приснилася знову. Дівчина кинулася до неї, але відстань не скорочувалася.

– Мамо, пробач. Я ж могла приїхати раніше, та й залишати тебе одну було зовсім не правильно. Мені погано без тебе…

Обличчя матері світилося, і Іванка зрозуміла, що вона посміхається.

Автокредит вони в той вечір так і не оформили, розгорілася суперечка, і Іванка відмовилася їхати в салон. Дівчина намагалася переконати коханого, що зараз їй не оформлення паперів в голові, що вона турбується про матір, просила Петра з’їздити з нею.

Але чоловік відмовився, щось говорив не по темі.

На наступний день Іванка написала заяву на відпустку і взяла квиток. І ввечері їй зателефонував лікар, повідомивши, що мама у важкому стані. Матір не дочекалася, пішла в ніч перед приїздом дочки.

Іванка чекала маму, засипала з надією побачити саму близьку людину. У цю ніч вона, нарешті, заговорила:

– Пам’ятаєш, донечко, як ми їздили влітку в село?

“Навіщо вона про це?” – встигла подумати дівчина, а перед очима вже вставала картинка безтурботного дитинства. Іванка відчула, що ще трохи, і вона злетить над цією безтурботністю. А де ж мама, невже це вона, ця світла фігурка на горизонті?

Вперше з часу поховання Іванка прокинулася зі спокійною душею.

Подзвонила на роботу, в голосі начальника чулося щире співчуття, обіцяв переслати певну суму, яку зібрали в колективі і передали засновники фірми. Телефон Петра не відповідав, в останній раз вони розмовляли в день прощання з мамою. Чоловік відбувся парою чергових фраз і поклав слухавку.

Іванка бродила по рідному місту, дивуючись його пустим вулицям. Брудні вулиці, обрубки безглуздо спиляних дерев, повітря, насичене пилом, від якого крутилося в голові.

Але тут вона багато спала, рано лягала в надії побачити ту, про яку так тужить тепер. І кожен раз відчувала її присутність в картинах свого дитинства, в особливій заспокійливій ​​атмосфері.

Перед сороковим днем мама приснилася Іванці останній раз. Дівчина знову бачила село, бабусин будиночок, блідо-рожевий світанок, що розганяє молочний туман. І її, що йде по траві – молоду, веселу.

Мама йшла не одна, поруч був молодий чоловік. Іванка вдивлялася в незнайомі риси, але вони розчинялися, тонули в ранковому тумані. Лише голос мами: “Суджений твій, донечко…”

“Який суджений в наше століття, – думала Іванка, повертаючись до столиці. – застара я для віри в суджених”.

Петро зник з її квартири, прихопивши не лише свої речі, а й прикраси Іванки. А через чотири місяці в сусідній квартирі змінився орендар. Вони зустрілися на сходовому майданчику, і дівчина раптом почула рідний голос: “Суджений твій, донечко…”

Фото ілюстративне – pixabay

Сподобалася стаття? Поділіться з друзями на Facebook!

You cannot copy content of this page