fbpx

Уже сім місяців наш дім – Британія. Дім – це голосно сказано, але ми вже подолали перші труднощі переселенців, роззирнулися довкола. Переїхала я з двома дітьми з Харківщини, я розлучена. Мої рідні в Україні дуже здивувалися моїм розповідям. Цього про Велику Британію ви точно не знали! Лланвайрпуллгуінгіллгогерихуірндробулллантісіліогогогох – це кіт не пробіг клавіатурою. Наприклад слимак, хлюпик, ябеда і бородавка

Уже сім місяців наш дім – Британія. Дім – це голосно сказано, але ми вже подолали перші труднощі переселенців, роззирнулися довкола. Переїхала я з двома дітьми з Харківщини, я розлучена.

Влаштуватися мені тут на роботу допомогло гарне знання мови. я перекладачка.

Мої рідні в Україні дуже здивувалися моїм розповідям. Адже тут ми дізналися таке, про що мало відомо про Англію в світі.

Фактами про те, що англійці люблять грати у футбол і о 5-й вечора п’ють чай нікого не здивуєш. Але цього про Велику Британію ви точно не знали!

Факт №1 – Лланвайрпуллгуінгіллгогерихуірндробулллантісіліогогогох

Ви могли подумати, що це кіт пробіг клавіатурою, але ні, це назва населеного пункту. Так називається село в Уельсі, на острові Англсі, біля протоки Менай. З валійської мови ця назва перекладається як «Церква святої Марії в улоговині білого ліщини біля бурхливого виру і церкви святого Тисіліо біля червоної печери».

Факт №2 – В Англії не завжди говорили англійською

Англійська мова не завжди була національною мовою Великобританії. У 1066 році Вільгельм Завойовник затвердив французьку мову як національну мову Великобританії, і він залишався такою до 1362 року. А це – аж 300 років!

Добре, що минуло вже 700 років і все повернулося на круги своя – можна сміливо вирушати сюди вчити англійську.

Факт №3 – Усі люблять карі

У Лондоні більше ресторанів індійської кухні, ніж у Делі та Мумбаї разом узятих, дізналися ми. А курка Тікка Масала, національна індійська страва, вважається також національною британською! Ось яку популярність вона має в країні!

Факт №4 – “Непарламентська мова”

У Великій Британії існує низка слів, заборонених до використання в парламенті. Крім нецензурних висловів, у переліку є і кумедні, і навіть милі. Наприклад слимак, хлюпик, ябеда і бородавка. Тож не називайте бородавками колег, якщо станете учасником британського парламенту – за це вас можуть навіть звільнити!

Факт №5 – Професори Оксфорда тримали аскетизм

До 1877 року професорам Оксфордського університету не дозволялося одружуватися. Вважалося, що жінки відволікають від науки та збивають з думок про високе. Дивний (хоч і очевидний) факт: після зняття цієї заборони наука сильно просунулась уперед: за 150 років сильніше, ніж за попередні 750!

Факт №6 – Агент 007 насправді… автобус!

Вважається, що Ян Флемінг використав автобусний маршрут неподалік свого будинку як натхнення для кодового імені Джеймса Бонда. Автобус 007 їздив із Кентербері на узбережжя Кента. Було б весело, якби Бонд і в кіно їздив не на розкішних автомобілях, а на звичайних автобусах.

Факт №7 – Королева Великобританії – владика лебедів

Серед найдивніших титулів спочилої вже за нашого тут перебування королеви Єлизавети ІІ найціквіше – “володарка лебедів”. Офіційно правлячий монарх володіє будь-яким немаркованим білим лебедем у відкритих водоймах Англії та Уельсу. Тобто більшістю лебедів у Великій Британії! Цікаво, чи ці благородні птахи поважають королеву так само, як решта британців?

Сподіваюся, вам було цікаво і ці факти вас розважили і трохи відволікли.

Ми з дітьми всією душею з Україною, але я не можу наражати сина й доньку на небезпеку. Нам важко, ми вчимося виживати в чужій країні і мріємо про повернення.

Але в той же час я намагаюся уважно роздивлятися довкола, вчу дітей бути допитливими, цікавитися всім – адже, хоч і ціною втрати домівки, але ми отримуємо зараз незабутній досвід за який щиро дякуємо Богу і Британії.

Передрук без посилання на Ibilingua.com. заборонено.

Фото ілюстративне, спеціально для Ibilingua.com.

You cannot copy content of this page