fbpx
життєві історії
В день весілля Василина з Богданом були неймовірно красиві. Батьки постаралися, адже, що наречена, що наречений були єдиними дітьми в сім’ї. І хоча спершу молоді хотіли скромне весілля, ті переконали в протилежному. – Доню, як, ми не запросимо тітку Галю, яка в Польщі живе? Вона знаєш яку суму в конверт покладе. Трохи докладете і квартиру придбаєте

В день весілля Василина з Богданом були неймовірно красиві. Батьки постаралися, адже, що наречена, що наречений були єдиними дітьми в сім’ї. І хоча спершу молоді хотіли скромне весілля, ті переконали в протилежному. – Доню, як, ми не запросимо тітку Галю, яка в Польщі живе? Вона знаєш яку суму в конверт покладе. Трохи докладете і квартиру придбаєте

Василина і Богдан одружилися рік тому. Весілля було на вищому рівні, батьки з обох сторін постаралися. Молоді були єдиними дітьми у своїх батьків, тому вони дружно вирішили, що весілля має бути не гірше, ніж у інших.

Пропозиція Василини та Богдана просто розписатися, взяти в церкві шлюб і відсвяткувати з батьками та свідками була відкинута – батьки хотіли весілля, сукню, поплакати коли нареченій знімають фату, запросити тітку Галю, яка вже декілька років живе в Польщі і двоюрідного брата тата з Бердянська…

Майбутні чоловік і дружина зрозуміли, що чинити опір марно, тому почали готуватися до весілля, хвилюючись і боячись чогось пропустити. Потрібно було купити свічки, замовити квіти, наростити вії, вибрати манікюр і це не рахуючи покупки і вибору сукні, туфель і безлічі важливих в організації весілля дрібниць.

Батьки оплатили всі витрати, крім сукні та костюма для нареченого – ці речі молоді придбали самостійно. Було замовлено один з кращих ресторанів міста, букет нареченої обраний, а спекти торт довірили маминій співробітниці – кондитера з хорошою репутацією і значним досвідом роботи.

Довго узгоджували список гостей з батьками, які неодмінно хотіли запросити всіх родичів, включаючи тих, з якими самі майже не спілкувалися. “Вони багаті, подарунок вам хороший подарують!” – застерігали батьки нерозумних молодих.

“А ці гроші ви собі візьмете, автомобіль придбаєте, або на квартиру збирати почнете”.

У підсумку після всіх суперечок зовсім вже далеких родичів було вирішено не запрошувати, деякі під слушним приводом відмовилися самі і в підсумку більшу частину гостей склали друзі Василини та Богдана, як вони спочатку і хотіли.

Настав день весілля, погода була, як на замовлення, незважаючи на те, що гідрометцентр показував, що трохи дощитиме.

Василина світилася від щастя у неймовірно пишній сукні. Богдан був зачарований своєю нареченою і весь день не зводив з неї закоханих очей. День був яскравим і насиченим – фотограф із завзяттям відпрацьовував свої гроші, безперервно клацаючи на кнопку, до обіду стало відчутно припікати і всі з нетерпінням чекали початку весільного банкету в ресторані.

Нарешті фотосесія була закінчена, молоді сіли в розкішний білий лімузин і не поспішаючи попрямували до ресторану. Поздоровлення лилися рікою, як і шампанське. Прийшов час подарунків і тамада почала обходити гостей з коробкою в вигляді будиночка і збирати заздалегідь підготовлені конверти з готівкою.

Богдан і Василина просили гостей подарувати їм гроші, але кілька гостей пенсійного віку не втрималися і до конвертів доклали кавовий сервіз в темно-червоній коробці і комплект двоспальної постільної білизни.

Торт був чудовий – триярусний білосніжний красень був прикрашений живими квітами і цукровими перлинами. Весілля вдалося, всі розійшлися задоволені й веселі, а молодята вирушили до готелю в заздалегідь замовлений номер для молодят.

Вранці мама Василини сказала, що коли вона зі свахою виймала гроші з подарованих конвертів, щоб за традицією оголосити суму, один з конвертів виявився порожнім. Цей конверт подарувала найкраща подруга нареченої – Оксана. З’ясувати це не склало труднощів – всі решта конверти були підписані.

Василині стало неприємно, на душі з’явився неприємний осад. Справа в тому, що Оксана привселюдно говорила, що зараз прийнято дарувати добру суму в доларах або євро. Начебто і нічого поганого не сталося, але все одно – огидно якось.

Подрузі Василина нічого говорити не стала, продовжили спілкування як ні в чому не бувало. Через рік Оксана запросила Василину з чоловіком вже на своє весілля, сказавши щоб подарунки дарували грошима – хотілося окупити витрати на весілля. Василина з чоловіком почали думати, як же бути? Василина пропонувала подарувати порожній конверт, як і Оксана свого часу, а Богдан, навпаки, пропонував покласти не менш п’яти тисяч, щоб хитрюзі стало соромно.

Мама радить Василині покласти дві тисячі, адже подрузі вона нічого про порожній конверт не сказала. Час весілля наближається, а Василина ще так і не вирішила, дарувати гроші чи не дарувати.

А ви б сказали подрузі в очі, про таку неприємну ситуацію?

Фото ілюстративне, з вільних джерел

Сподобалась стаття? Поділіться з друзями на Facebook

You cannot copy content of this page

facebook