fbpx

В Італію я поїхала не з добра. На чужині провела більшу частину свого життя. Заробила по квартирі дітям, а коли зрозуміла, що сили ще є, напрацювала і собі на однокімнатну, щоб хоч на старості літ нормально пожити. Після нового року я назавжди повернулася в Україну. Та в моїй квартирі мене зустрів син, і натякнув, що таким як я, місце в селі. З відповіддю я довго не думала. Вже більше місяця ми не спілкуємось

Я пів свого життя провела на чужині, заробляючи гроші. Життя моє не легке, тому я сподівалася, що хоча б на пенсії спокійно собі поживу, але і це в мене, скоріш всього, не вийде.

Своїх дітей я ростила одна. Чоловік заглядав до чарки, помочі з нього ніякої, тому було прийняте рішення розлучитися. Жили ми в селі у моїх батьків.

Коли Насті було дванадцять років, а Сергійку чотирнадцять, я поговоривши з ними, вирішила податися до сонячної Італії, щоб хоч вони так не бідували, як я. Мама була ще в силі приглянути за дітьми, тому, зі сльозами на очах одного дня вони посадили мене з невеличким чемоданом в автобус.

В Італії мене зустріла подруга, яка вже давно там працювала. Вона доглядала стареньку бабусю. Але вийшло так, що їй терміново потрібно було повертатися в Україну, в неї захворіла мама. Я ж, можна сказати, її підмінила.

Роботи я не боюся, правда, з мовою було важко, але з часом я і цей бар’єр подолала. Подруга моя повернулася через рік часу, але вона вже пішла на іншу роботу, тому я доглядала стареньку до самого її “кінця”.

Її діти були дуже добрими до мене. Як тільки я їм натякала, що хочу провідати дітей та батьків, вони мене відпускали. Декілька разів було навіть таке, що вони оплачували мені дорогу туди і назад, лише щоб я до них повернулася. Я цінувала таких людей, і була їм дуже вдячна.

Кожного місяця я надсилала дітям гроші. Але старалася не сильно їх балувати, чисто так, на проживання і одяг. В мене була з цих заробітків інша ціль, якої я таки досягла.

Син вже закінчував школу і йшов вчитися, як я йому купила двокімнатну квартиру в області. Він вже в гуртожитку не жив, а у своїй власній. Я навіть ремонт там зробила, і допомогла придбати найнеобхідніші меблі. Коли дочка закінчила школу і вступила в медичний коледж, то переїхала також в цю квартиру.

Я ж при першій же можливості сказала Насті, щоб вона не хвилювалася, оскільки їй також буде сій дах над головою, я над цим працювала.

Коли дочка була на третьому курсі, я віддала їй ключі від своєї, власної квартири, після ремонту Настя відразу ж туди переїхала.

Згодом не стало моєї мами. Мене відпустили її провести в останню путь. Діти вже працювали самі на себе. Сергій вже навіть зустрічався з дівчиною. Довго в Україні я не пробула, відразу ж після сорокового дня повернулася на роботу в Італію.

З того часу в мене почалось спокійне і розмірене життя, правда на чужині. Коли я зрозуміла, що грошей в мене достатньо, щоб купити і собі однокімнатну квартиру в Україні, я це при першій же можливості зробила. Потихеньку майстри робили ремонт, обставили все меблями, але я почувалася ще в силах, і працювала на свою сеньйору, правда, за той час я змінила декілька сімей.

Першим одружився син, а за рік часу заміж вискочила і дочка.

Перед цим дійством я брала відпустку і допомагала дітям з організацією свята. Гроші, само ж собою, я також давала. Ми все зі сватами робили “на спілку”.

Дружина мого сина з першого дня намовляла мого Сергія, щоб той її відразу ж прописав в квартирі. Я старалася туди не вмішуватися, син дорослий, і має свій розум. Це лише тепер я зрозуміла, що треба було такир настояти на своєму.

Незадовго після весілля невістка з сином подарували мені одразу ж двох онуків – близнюків: Матвійка та Лук’янчика. Працювати невістка сильно не спішила, але я розумію, тут з одним важко, а якщо відразу двоє, то хоч за голову берись. Правда, сваха моя жила не далеко, то перші місяці допомагала дочці. Мій же син працював на той час менеджером в якійсь фірмі.

Дочка живе в шлюбі дуже гарно, в них з чоловіком підростає донечка Златка. Я всім онукам час від часу, на свята чи день народження, пересилаю подарунки, ну і євро звичайно, як же без них.

І ось одного разу я по телефонній розмові дізнаюся, що не все у сина з дружиною добре. А згодом виявилося, що вона закрутила шури-мури з сусідом, в той час як мій Сергій працює.

Оскільки у невістки є ще два молодші брати і сестричка, які досі живуть з батьками, мій син – добра душа, вирішив залишити цю квартиру їй та своїм дітям.

– Мам, ну не вижену ж я рідних дітей на вулицю.

Я все розумію, але можна було якось по-людськи все розділити. Він же і аліменти на них платить, і не маленькі.

Сергій попросився пожити деякий час у мою квартиру, яка, як він сказав, і так пустує, оскільки орендарів я не хотіла туди пускати, щоб не захарастили.

І ось після нового року, на Різдво, я нарешті закінчила свої “поїздки” і вирішила осісти в своїй квартирі, але син мене зустрів не дуже привітно.

– Мам, для чого тобі місто? Ось бабуся все своє життя в селі прожила. Там хата ще в хорошому стані. Якщо треба, я допоможу щось “підлатати”, – сказав мені Сергій за чашечкою кави.

І в той момент з мене ніби щось “вилізло”. Я ніколи сама себе такою не бачила. Закінчилось все тим, що я виставила сина за двері з його речами.

Вже більше місяця я з ним не спілкуюся.

Я вважаю, що також маю право хоча б на нормальну старість. Для дітей я зробила все, що лише могла, і навіть більше.

Собі дозволити сісти на голову я нікому не дам, навіть власному сину…

Як вважаєте, я права, чи все ж моє місце в селі, а квартиру потрібно Сергію віддати?

Фото ілюстративне спеціально для ibilingua

You cannot copy content of this page