fbpx
Суспільство
В очікуванні безвізу: в черзі за паспортом б’ються і ночують

Напередодні настільки очікуваного українцями безвізового режиму з ЄС в Одесі зростає попит на отримання біометричних закордонних паспортів. Люди шикуються в довгі шеренги біля кабінетів паспортистів, формують рукописні списки з чергами і навіть влаштовують бійки. “Сегодня” дізналася, у що одеситам нині обходиться бажаний закордонний паспорт.

У Головному управлінні міграційної служби в Одеській області підтверджують, що з минулого тижня серед одеситів дійсно виріс попит на біометричні паспорти. “Всі чекають безвізу, а паспортні сервіси не працюють через перевірки СБУ, тож всі приходять до ОВІРів (відділ віз і реєстрації. – Авт.). Проблема з чергами насправді є”, – пояснили нам в прес-службі відомства і додали, що, за чутками, люди приходять і о 3:00, щоб зайняти чергу.

Щоб якось упорядкувати стовпотворіння, вони за власною ініціативою створюють рукописні списки з прізвищами. Щоправда, днями ці списки стали причиною бійки.

У філії міграційної служби в Суворовському районі міста з’явилися два переліки прізвищ, які суперечать один одному. В результаті люди похилого віку почали штовхати один одного, щоб опинитися ближче до входу. Втихомирювали громадян копи. “Одні склали список напередодні ввечері, а інші – вранці, через це люди посварилися”, – розповіли нам у міграційній службі.

До слова, черг можна уникнути. У міграційних службах є система електронної реєстрації, за допомогою якої можна записатися на прийом у зручний час. Бувалі одесити радять заходити на сайт опівночі відразу після відкриття реєстрації.

Читайте також: УКРАЇНЦІ ЗАПЛАТЯТЬ ПОДАТОК ЗА НЕРУХОМІСТЬ: СКІЛЬКИ ДОВЕДЕТЬСЯ ВІДДАТИ В 2017-МУ, І КОЛИ ЗЛЕТЯТЬ СТАВКИ

Незабаром повинні відновити видачу паспортів і в Центрі обслуговування громадян на пр-ті Шевченка, запевнив нас його директор Артур Аміров.

Зазначимо, що багато турагентств пропонують свої послуги в “вирішенні питання”. Наприклад, можуть звести туриста з людиною, який проведе до паспортиста без черги, або пропонують записати на прийом до “свого” менеджера. У таких випадках ціна паспорта з 557 грн збільшиться до 1500, а то і 2000 грн залежно від терміновості.

facebook