Галина працювала в лікарні бухгалтером. Того дня вона прийшла на роботу геть без настрою. Всі дівчата розпитували, але та не хотіла ділитися тим, що лежить на душі.
– Доню, що трапилось, – вже в столовій запитала Галину головний бухгалтер, їй то дівчина довірилась, адже та любила її, як власну доньку.
– Та, що… знову Микола мій чудить. Ви ж знаєте, який він шустрий до гулянок з друзями. Вже почав речі з дому виносити. Я ось, навіть дві золоті каблучки, які придбала за свої ж гроші, в сумці з собою вожу, боюсь, що одного дня пропадуть. Надумала я розлучатися. Завтра хочу все оформити.
– Ти ж на аліменти то не забудь подати.
– Та, що з нього візьмеш. Проживемо якось без його подачок. Не хочу, щоб потім говорив Олесі, щоб його на старість утримувала.
– Ой, не роби таких дурниць, як моя мама. Маєш час? Розкажу тобі свою історію, може почерпнеш для себе щось потрібне.
– Так, маю, розказуйте, Ганна Іванівна.
В тата і мами народжувались одні сини, але ті не здавались, дуже вже хотіли доньку. І ось, мама носить під серцем вже сьому дитинку. Батько жартома сказав, що як буде ще один хлопець, то втече з дому.
Їм пощастило, на світ з’явилась я – Гануся. Тато назвав мене в честь своєї матері.
Але замість того, щоб тішитись єдиною донькою і стількома козаками, тато пішов “по-друзях”. Він часто не ночував дома. Мама все чекала, може одумається, але де там.
Одного дня він просто прийшов, зібрав речі і переїхав до іншої жінки. Мені на той час навіть пів року не було. Як він пояснив мамі свій відхід? Він вже застарий слухати плач немовляти. Змучився він від того всього.
Мама одна залишилася з сімома дітьми на руках. На аліменти не стала подавати, бо так думала, як он зараз ти – щоб не з’явився на порозі дітей на старості літ.
Про те, як мама нас виховувала одна, навіть писати не буду. Рятувало те, що працювала вона на фермі, і завжди було свіже молоко, сир та сметана.
Легше стало, коли брати один за одним закінчували школу. Подорослішала і я. Закінчила медичне училище, влаштувалася працювати медсестрою в лікарню. Згодом вийшла заміж за хлопця з сусіднього села. Коли мама захворіла, і не могла за собою пригледіти, я взяла її до себе. Зі мною і онуками вона і доживала свого віку.
Одного осіннього дня я набирала в колодязі воду, як почула, що мене гукає якийсь чоловік.
– Вам кого, – спитала я.
– Ганусю, це я твій батько.
Я через своє добре серце впустила його в хату. Ми сіли розговорилися.
Виявляється, що нікому на старість літ він не потрібний. Інших дітей йому друга дружина не народила.
– Не проганяй мене, доню. В мене одна надія на тебе.
Ось так і став жити у нас в домі батько, який жодного разу не з’явився до своїх дітей. Якби ж то хоч аліменти платив, вже б мамі легше було нас ростити.
Тому, Галинко, навіть не думай, нехай, хоч якась копійка буде, бо хто його знає, що буде колись…
Передрук без посилання на ibilingua.com – заборонений
Сподобалась стаття? Поділіться з друзями на Facebook
Недавні записи
- П’ять років минуло з того часу, як ми з сестрою перестали спілкуватися. І ось днями Анна мені написала повідомлення в одній із соц. мереж. І хоч мені дуже сумно без неї, бо росли ми з Анною наче сестри близнючки, та пробачити вчинок її чоловіка я не можу. Надто сильно він нам нашкодив свого часу. Дмитро прекрасно знав, що до суду я на нього не подам, бо надто сильно люблю сестру!
- Ми з живемо у великому будинку разом з мамою чоловіка. У Віри Павлівни в домі багато вільних кімнат, вона казала, що їй самотньо самій і запросила нас, поки ми з Олексієм не придбали ще своє житло. І ми на свою голову погодилися. Живемо, але мене все дратує до дрібниць. Поясню, чому. Все почалося з наших заручин, коли моя майбутня свекруха сказала Льоші: “Ти поспішаєш, дивися щоб не пошкодував”! Весілля було за її сценарієм. Я не пробачила. Вона лізе у все «куди пішли», «чому мені не сказали, що затримаєтеся», «що приготувати», а коли кажеш, що приготувати – свекруха готує не те, а на свій смак і багато, ніхто не з’їдає, летить у смітник. Віра Павлівна постійно гладить речі мого чоловіка, коли вони не потребують прасування. Днями причепилися до Льоші, що у нього маленький заробіток, а їй в її віці хочеться краще і якісніше харчуватися
- За вечерею донька сказала, що з нетерпінням чекає, коли знову побачить Марічку та маленьку Кароліну. Роман почервонів, а мені знадобився час, щоб прийти до тями і розкласти усе по-поличках. Лише на другий день я запитала чоловіка, хто така Марічка. Він мовчав, змінюючи колір лиця, як хамелеон, і я почала змушувати його відповідати на мої питання. Це в голові не вкладається. В мого чоловіка є позашлюбна дитина, а моя рідна сестра – її мама!
- Денис зателефонував мені, щоб спитати, як готувати відбивні і варити супчик, бо Наталя, бачте, образилась на нього, що він відмовив їй в покупці дублянки. Я як це почула, давай їй дзвонити, але виявилося, що Наталя заблокувала мій номер. Вона в нас сама знаюча і сама розумна і їй нічиї поради не потрібні. Зі свого боку мені шкода мого братика, що в нього така сім’я. Він у мене добряга і трудоголік. Та Наталка не цінує в ньому ці якості
- В церкві людей було не багато, мабуть через негоду. Та мій сусід Петро приїхав із невісткою, це я вже побачила, як підходила до воріт церкви. Після служби всі повільним ходом рухались до домівок. Я також боялась послизнутись і впасти, тому особливо не спішила, тай думала, що можливо сусіди мене покличуть, щоб підвезти. Аж тут такі верески, мій сусід Петро вигукував, щоб невістка вийшла з машини