Я не знаю, як це пояснити, навіть собі. Але менше за все я б хотіла зараз бути де інде крім України.
В Україні небезпечно. В Україні не так все чисто й охайно, як у Польщі. Не так все впорядковано й надійно, як в Німеччині. Не працюють закони, як в ЄС чи США. Не таке чисте повітря, як в Данії чи Швеції. Немає океану, як в Португалії. Не пахне так зранку свіжими багетами і не сяє вечорами моя улюблена Ейфелева вежа, як у Франції…
Але мені чомусь тут найкраще.
Я люблю свою країну і її міста більш, ніж сама думала раніше.
Я гостро помічаю смак українського повітря і пронизливу блакитність неба, смарагдовість трав, яскравість квіткових барв, красу обсаджених трояндами, півоніями і жасмином під’їздів старих багатоповерхівок і геометричну невагомість новобудов.
Я не приймаю всією силою душі все російське. Все.
Я болісно-загострено люблю людей поруч, речі, книги, підвіконня, постільну білизну свого ліжка, бабусь, що продають картоплю, помідори, черешні, кріп і м’яту вздовж тротуарів.
Тепер все це має загострено-болісну чуттєвість, тепер все це – я сама, моє єство, що злилося з землею, нацією, корінням – усім тим що було, є і буде нашим.
Я суто про себе і свої відчуття і висновки. Бо у багатьох, знаю, по іншому.
Таке відчуття, що майже чотири місяці не дома я майже не жила. Ніби час, події – все зависло у якісь густій туманній субстанції, абсолютно втратилося відчуття заземлення, надійної опори під ступнями.
Я безмежно вдячна всім людям, містам і країнам, які зустрічали в цей непростий час, які всіляко підтримували, допомагали, надавали прихисток, зігрівали очима, словами, справами.
З величезною подякою обіймаю вас, ви завжди в моєму серці і сподіваюся на нові зустрічі у мирній реальності.
Так само – міста і країни. Україна: Львів. Польща: Жежув, Краків. Німеччина: Людвігсхафен, Франкфурт-на-Майні, Мангейм.
Було чудово. Неймовірно. Справді! Красиво, цікаво, смачно, затишно… Безпечно.
Але я мало бачила, сприймала, відчувала. Не було кольорів. Ароматів. Емоцій від вражень.
Душа і серце були в Україні. Небезпечній, коханій. Там, де моя земля, рідні.
Нещодавно німецькі журналісти брали у мене коментар. Їх цікавило, чому українці повертаються додому, у небезпеку і війну.
Можливо, запитали вони, це Німеччина чогось не додає, недопрацьовує, не надає потрібних умов?..
Мені Німеччина і друзі в цій країні дали все необхідне і навіть більше. Але я з дітьми поїхала додому. Щоб знову дихати і стояти на землі. Відчувати запахи і сприймати барви. Навіть у небезпеці. Але тут мої рідні, чоловік-захисник, тут моя доля й майбутнє.
Я пояснила німецьким колегам свою причину. Вони здивувалися, але, як мені здалося, зраділи, що справа не в їхній країні.
Отже, ми вдома. Нам тут найкраще. Разом з Україною, там, де наша родина.
Так, є загроза, але переваг більше. Чого варте оце лиш одне відчуття щастя готувати на своїй кухні, поливати свої квіти, прокидатися у своєму ліжку…
Цінність цих простих речей загострилася зараз у тисячі разів, буденні речі стали неймовірною цінністю від того, що ти їх просто маєш. У той час, коли тисячі людей їх позбавлені. Я пам’ятаю про це щосекунди.
Дякую, Господи. Дякую, ЗСУ! Дякую, моя сильна незламна Україно!..
Автор – Олена Мірошниченко
Передрук без посилання на Ibilingua.com. заборонено.
Фото ілюстративне, спеціально для Ibilingua.com.
Недавні записи
- Ми купили свекру теплу сорочку і три пари шкарпеток, для мами торт і парфуми і поїхали. Та в селі нас чекав сюрприз у вигляді Орисі і дітей. Виявляється, Орися, як повноправна невістка, розгулювала по подвір’ї з телефоном і знімала, як вона казала, “контент”. Ми привіталися і я пішла до свекрухи. Ви собі не уявляєте, яким поглядом вона на мене зиркнула, а потім сказала: “Іноді люди розходяться на деякий час, а потім знову сходяться”. І це вона сказала жінці, яка стоїть перед нею з величезним пузом
- Ввечері я вийшла у двір, а там морозище під п’ятнадцять градусів. Налякалася я і пішла в котельню, ще дров підкинути, в чоловіка нічна зміна, діти вже лягли відпочивати, а я переживала, щоб вода в трубах не замерзла. А тут наш собака вірний, дружок Чарлі, як шмигнув на м’якеньке крісло і не захотів виходити. Та й я не виганяла його, пошкодувала, щоб не змерз. Якби я тільки знала, що то ніч на Андрія, і що нам збитки зроблять, я б навпаки Чарліка залишила на сторожівці
- Після того, як дочка вийшла заміж у Польщі, а мені стало дуже важко, я зібрала всі гроші на той квиток у Краків і стала жити з дочкою і зятем під одним дахом в будинку. Але ось я в своєму меленькому селі. Ніколи не думала, що рідна дитина виставить мене за двері, залишивши без копійки. Мій зять – бездушна людина! Це я зрозуміла давно, ще коли дочка перестала допомагати мені копієчкою. Дивлюся серіали, зрідка спускаюся до холодильника і назад. Мене було не видно і не чути
- Сьогодні за сніданком Катерина Степанівна сиділа засмучена, наче хто з родичів на небеса відправився. Причиною стало те, що гуска “ласти склеїла”. Після в свекрухи піднявся тиск, а коли я його міряла, вона розплакалась, адже вона її виходжувала, годувала, купляла їй вітаміни. Скажу відверто, я в подиві від цієї ситуації. Коли моя донечка потрапила в лікарню, то моя свекруха жодної сльозинки не впустила. Більше того, вона навіть особливо цим не переймалась. Говорила так черство: “Там є лікарі і вони їй допоможуть”
- От знаєте, мені вже й самій 42 роки, не молодість. І коли до мене в Хмельницький їде свекруха, я, само собою, чекаю від Любов Дмитрівни допомоги хоч якоїсь – прибрати, ванну помити, та пиріжків хоч спекти! Так ні, моя – по магазинам, на диван з планшетом, у ванні повалятися з бульбашками. Тільки їсть, спить і гуляє, як на курорті. – Коли вже вечеря буде готова, я зголодніла! Де моя кава? Свекруха вирішила привезти до нас ще свого онука, сина мого чоловіка. І сказала, що я маю готувати його улюблені страви, піцу, гамбургери