fbpx
Економіка
В українців виманюють дані банківських карток: НБУ попередив про шахраїв

Національний банк України (НБУ) закликає українців не розголошувати інформацію про персональні дані та реквізити платіжних карток. Про це повідомляє прес-служба регулятора.

У НБУ зазначають: останнім часом кіберзлодії дзвонять користувачам платіжних карт, називаються представниками Нацбанку і вимагають повідомити інформацію про реквізити платіжних карток, залишках на рахунках або паролі до інтернет-банкінгу.

“Працівники Національного банку ніколи не дзвонять з подібними проханнями. Ні служба безпеки НБУ, ні керівництво регулятора не потребують і не мають повноважень запитувати у громадян дані їх платіжних карток і рахунків. Будь-які питання щодо роботи з платіжними картками є виключною компетенцією працівників банків – емітентів цих карток”, – попереджають в НБУ.

При цьому НБУ підкреслює – банки також ніколи не запитують конфіденційну інформацію і не дзвонять з невідомих телефонних номерів.

Читайте також: У ТЕРНОПОЛІ ПРИЗОВНИК ВИКИНУВСЯ З ВІКНА ВІЙСЬККОМАТУ

“У разі отримання дзвінків від невідомих осіб, які намагатимуться дізнатися персональні дані або інформацію про особисті картки і рахунки, необхідно припиняти такі розмови і звертатися до контакт-центр банку – емітента картки або до правоохоронних органів”, – радять в НБУ.

У поліції раніше також поділилися порадами: щоб убезпечити себе від шахраїв, ніколи не можна повідомляти по телефону реквізити своєї картки (пін-код, повний номер, CVV-код). Справжній співробітник банку в телефонному режимі не має права запитувати таку інформацію. Всі питання, пов’язані з рахунком, необхідно вирішувати особисто в банківських установах, а не за телефоном.

Джерело.

facebook